Our Violent Ends. Burzliwe zakończenie

Tom 2 cyklu These Violent Delights

Osadzona w Szanghaju lat 20. opowieść o przestępczym świecie, w którym miłość przywódców wojujących gangów jest prawie niemożliwa, podobnie jak miłość Romea i Julii.

Jest rok 1927, a Szanghaj chwieje się na skraju rewolucji.

Juliette poświęciła swój związek z Romą i jest teraz całkowicie oddana swojej misji. Wystarczy jeden fałszywy krok, a kuzyn Juliette zajmie jej miejsce jako następca bossa Szkarłatnego Gangu. Jednocześnie Roma pragnie śmierci Juliette, która według niego zabiła z zimną krwią jego najlepszego przyjaciela. Gdyby tylko Juliette naprawdę była winna zarzucanego jej czynu, łatwiej byłoby jej znosić tę nienawiść...

Roma nadal jest pogrążony w żałobie po śmierci Marshalla, a Benedikt praktycznie przestał się do niego odzywać. Roma jest zdeterminowany, aby wszystko naprawić, nawet jeśli to oznacza, że musi w zemście zabić dziewczynę, którą kocha w takim samym stopniu, co nienawidzi.

Szanghaj jest na krawędzi upadku; nacjonaliści zdobywają coraz większą władzę, z każdym dniem rozchodzą się nowe plotki o wojnie domowej, zaś gangom zagraża całkowita zagłada.

Roma i Juliette kolejny raz muszą odłożyć na bok własne emocje i wspólnie zmierzyć się z potworami oraz politycznymi intrygami. Okazuje się, że ich wzajemne uczucia wciąż żyją i nie tak łatwo o nich zapomnieć.

Nieustający bestseller New York Timesa!

Szekspir z pewnością byłby zachwycony.

New York Times Book Review

Gorąca, inteligentna i złośliwa.

Tessa Gratton, autorka The Queens of Innis Lear

Mroczna i piękna.

Emiko Jean, autorka Empress of all Seasons

Wspaniała, przepyszna, lektura nie do pominięcia.

June Hur, autorka The Silence of Bones

Zdecydowanie jedna z najlepszych powieści z gatunku Young Adult fantasy, jakie czytałam. Mogą ją pokochać zarówno młodsi, jak i starsi - szczególnie jeśli kusi ich klimat Szanghaju dawnych lat oraz nowe spojrzenie na doskonale znany motyw tragicznej miłości pomiędzy przedstawicielami zwaśnionych rodów. Tutaj ten świat jest odmalowany naprawdę fascynująco i ciekawie.

Monika Doerre, popbookownik.pl

Gdy tylko zaczęłam lekturę, przeniosłam się do Szanghaju lat 20. XX wieku. To, jak autorka odmalowała tamto miasto, kulturę, zwyczaje i historię, zasługuje na owacje. Niemal czuć ten zapach, gwar rozmów, a atmosfera polityczna jest nierozerwalnie z tym związana.

Wiktoria Krakowiak, secretum.pl

To była miłość od pierwszego wejrzenia! Genialny, zapierający dech w piersiach retelling Romea i Julii.

Paulina Baumgart, @rozczytana_slowami

Chloe Gong

znalazła się na liście bestsellerów ,,The New York Times" dzięki powieści These Violent Delights oraz jej kontynuacji, Our Violent Ends. Niedawno ukończyła dwa kierunki na Uniwersytecie Pensylwanii: anglistykę oraz stosunki międzynarodowe. Urodziła się w Szanghaju, wychowała w Auckland w Nowej Zelandii, a obecnie mieszka w Nowym Jorku i udaje, że jest całkiem dorosła.

Po pochłonięciu wszystkich książek z działu Young Adult w lokalnej bibliotece w wieku trzynastu lat zaczęła pisać własne powieści dla zabicia czasu i od tamtej pory robi to nieustannie. Plotki głoszą, że Chloe pojawia się tajemniczo, jeśli ktoś spojrzy w lustro i trzy razy powtórzy ,,Romeo i Julia to arcydzieło Szekspira, które nie zasługuje na pomiatanie nim w popkulturze".

Można ją znaleźć na Twitterze, Instagramie i TikToku pod nickiem @thechloegong.

Informacje dodatkowe o Our Violent Ends. Burzliwe zakończenie :

Our Violent Ends. Burzliwe zakończenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2023-03-05,

Lektura książki These Violent Delights. Gwałtowne pasje przyniosła mi wiele emocji i dostarczyła niesamowitej rozrywki. Retelling Romea i Julii w takim klimacie okazał się strzałem w dziesiątkę, a ja z niecierpliwością oczekiwałam zakończenia. Jednak tom drugi musiał chwilę odczekać na swoją kolej. Czy mimo tego okazał się on dobrym zwieńczeniem tej historii? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Rok 1927 – Szanghaj powolutku i po cichutku szykuje się do rewolucji i wojny między dwoma wrogimi sobie gangami - Szkarłatnymi i Białymi Kwiatami. W tym samym czasie między Juliette i Romą dochodzi do licznych spięć, które mogą skończyć się różnie... Na jaw wychodzą kolejne zdrady i tajemnice, a miasto jeszcze nigdy nie było tak blisko katastrofy. Czy uda się zdusić ten ogień w zarodku, nim będzie za późno? Na to odpowiedź znają tylko główni bohaterowie.

Przyznam się szczerze, że książkę zaczęłam, doczytałam do jakiejś setnej strony i... ją odłożyłam. Może to zabrzmi dziwnie, ale w tamtym momencie czułam, że to nie jest odpowiedni czas na tę lekturę, a nie chciałam potraktować jej w nieodpowiedni sposób. Do czytania powróciłam po upływie kilku dni i przepadłam całkowicie w historii Juliette i Romy.

Główni bohaterowie zaskoczyli mnie pod wieloma względami, jednak nie w sposób negatywny. Odniosłam wrażenie, że zarówno Roma, jak i Juliette zrozumieli, jakie błędy popełnili w przeszłości i mogą ich teraz unikać. Cieszę się, że autorka ukazała te postacie właśnie w taki sposób - związałam się z nimi podczas poznawania Gwałtownych pasji i powrót do ich historii był dla mnie jak powrót do domu. Brzmi może górnolotnie, ale tak właśnie było, nic na to nie poradzę.

Na plus oceniam fakt, że autorka o wiele więcej uwagi poświęciła tutaj bohaterom pobocznym, którzy okazali się nie tylko interesujący, ale i bardzo dobrze wykreowani. Różne wątki ich dotyczące skutecznie przykuły moją uwagę i sprawiły, że ostatnie strony przeczytałam w ekspresowym tempie – to już wiele znaczy. Nie będę jednak zdradzać konkretnie, o co chodzi – nie chciałabym komuś czegoś niechcący zaspoilerować.

Chloe Gong po raz kolejny udowodniła mi, że w sposób bardzo umiejętny przyciąga i utrzymuje uwagę czytelnika, a stworzona przez nią historia jest czymś absolutnie genialnym. Mówię to oczywiście z czysto subiektywnego punktu widzenia – ten oto retelling Romea i Julii bardzo przypadł mi do gustu i szczerze? Szkoda mi, że to już koniec, że już nie spotkam tych bohaterów w kolejnej odsłonie ich przygód. Jednocześnie cieszy mnie perspektywa nowych powieści spod pióra autorki i na to czekam już z niecierpliwością.

Wracając jednak do samej pozycji: jeżeli akurat poszukujecie czegoś z rozbudowaną i dynamiczną akcją oraz ciekawie przedstawionym światem (w którym wydarzenia bazują na rzeczywistości) lub czegoś, co w nowy sposób ukazuje znaną już historię, to koniecznie sięgnijcie po tę dylogię i dajcie się porwać Chloe Gong.

Avatar użytkownika - NataliaDrazek88
NataliaDrazek88
Przeczytane:2023-01-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Lata 20 poprzedniego wieku, Szanghaj i zakazana miłość, może być coś bardziej klimatycznego? Z ogromną przyjemnością powróciłam do świata, który mnie oczarował swoim klimatem, do świata brutalnego, płynącego krwią, opętanego szaleństwem z potworem, który przemierza uliczki Szanghaju. “These violent delight” autorstwa Gong Chloe doczekała się drugiego tomu, który jednocześnie jest ostatnim tej świetnej historii o dwóch zwaśnionych gangach i miłości, która nie ma prawa bytu. “Our violent ends” to godne zakończenie tej historii, pełne emocji i pełne jeszcze większej ilości krwi. Jeśli podobał się wam pierwszy tom, to tym będziecie zachwyceni. Mnie osobiście porwał i nie mogłam się od niego oderwać, otrzymałam to, na co oczekiwałam po lekturze pierwszego tomu, było wzruszenie, napięcie i brutalność, która podkręca tę historię.

“-Czego się boisz? - spytał Roma Montagow.
-Konsekwencji miłości w mieście rządzonym przez nienawiść- wyszeptała.”

Nadszedł rok 1927, a Szanghaj jest u progu rewolucji, coraz więcej głosów krzyczy o wypędzeniu gangów z ulic miasta. Nacjonaliści rosną w siłę, za to władza Szkarłatnego gangu i Białych kwiatów chwieje się w posadach, jednocześnie stanowiąc o ich istnieniu. Szanghaj stoi na progu wojny domowej. Juliette Cai próbuje utrzymać stanowisko następcy bossa Szkarłatnego gangu, za to Roma Montagow pielęgnuje swoja nienawiść do pięknej Juliette, która zamordowała jego przyjaciela. Roma nie wie, że jej czyn jest tylko ułudą, która ma chronić jej interesy.

“Wolałbym, żeby wasza dwójka nie niszczyła całego świata za każdym razem, kiedy wybieracie siebie nawzajem.”

Wolicie zwięzłe historie, które są opowiedziane góra na 300-400 stronach, czy preferujecie, tak jak ja, opasłe tomy, które rozciągają się na ponad 600 stron. Moje upodobanie do sporych tomów jest uwarunkowane historią, wiadomo, jak coś mi nie podejdzie do gustu, to nic nie przekona mnie do kontynuowania historii, lecz jeśli fabuła wciąga od samego początku, to może się ciągnąc i przez 1000 stron.
Niektórzy zastawiają się pewnie, o czym można pisać przez tyle stron, a tu was zaskoczę, mnie najbardziej porwała historia Szanghaju. Rozpad dotychczasowego ustroju władzy, walki między nacjonalistami a przybyszami z innych krajów, to wszystko mnie pochłonęło. Przypis autorki, że opierała się na prawdziwych działaniach gangów i nacjonalistów w latach 20, spowodował nie tylko jeszcze większy zachwyt nad książką, ale również chęć zagłębienia się w ten temat.
Klimat tej książki jest niesamowity, nie jestem pewna, czy sięgnęłabym po nią gdyby nie fantastyczne elementy, które autorka zawarła w swojej książce, a tym bardziej, gdyby głównym jej aspektem byłby tylko romans głównych bohaterów. Tak się nie stało i autorka połączyła te trzy aspekty, dając nam niesamowitą historię, która dosłownie odurza, jak te ciasne i pełne muzyki oraz krwi uliczki Szanghaju.
Uwielbiam brutalność tej książki, autorka nie oszczędza czytelnika, strony tej książki dosłownie spływają krwią i łzami, a zakończenie pozostawia wyrwę w sercu, lecz nie wyobrażałabym sobie innego zakończenia.
Bohaterowie są dopracowani w każdym szczególe i kocha się ich bądź nienawidzi. Sam motyw potworów na ulicach, oraz owadów powodujących szaleństwo, jest ciekawym pomysłem, który urozmaica książkę. Nie jest to płaska historia, jest złożona i przedstawia nam wiele aspektów. Jestem nią zwyczajnie zachwycona, a klimat, który stworzyła autorka, mnie kupuje i chciałabym więcej.
Za książkę, którą otrzymałam w ramach współpracy barterowej, dziękuję bardzo wydawnictwu Jaguar.

“Czasem nienawiść nie ma wspomnień, które mogłyby ją podsycać. Wyrasta na tyle silna, że może się podsycać sama, a jeśli nie będziemy z tym walczyć, nie będzie nam to przeszkadzało. Nie osłabi nas to.”

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-12-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022, E-booki, Fantasy,
These Violent Delights. Gwałtowne Pasje
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - These Violent Delights. Gwałtowne Pasje

Wielotygodniowy bestseller New York Timesa i najlepszy tytuł Young Adult 2020 według BuzzFeed! Parafraza losów Romea i Julii w Szanghaju na początku XX...

Last Violent Call. Ostatnie wezwanie
Chloe Gong0
Okładka ksiązki - Last Violent Call. Ostatnie wezwanie

Książka łącząca znakomite dylogie Chloe Gong! Nowele dotyczą wydarzeń z Foul Lady Fortune oraz rozwijają wątki postaci z dylogii These Violent Delights...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;