Peaky Blinders. Pokłosie

Historia nowego pokolenia słynnych brytyjskich gangsterów

Wraz z latami trzydziestymi XX wieku w Wielkiej Brytanii nadchodzą duże zmiany. Miasta

zaczynają się zmieniać z przepełnionych smogiem ośrodków przemysłowych w metropolie

handlowe, a pomimo zniszczeń, spowodowanych przez nową wojnę, społeczeństwo staje się coraz

bardziej nowoczesne. Zmiany dotyczą nie tylko życia zwykłych ludzi - kryminalne podziemie

również ewoluuje, szukając nowych obszarów ekspansji...

W trzeciej części swojego cyklu książek o Peaky Blinders historyk Carl Chinn przygląda się tej

nowej epoce w historii brytyjskich gangów. Po brutalnych rządach półświatka w Birminghamie i

wojnach ulicznych, które później ogarnęły cały kraj, na scenie pojawiają się kolejne grupy

przestępcze, szukające nowych sposobów zarabiania pieniędzy. Podobnie jak ci, którzy byli przed

nimi, zostawiają po sobie ruiny i zniszczenie. Peaky Blinders. Pokłosie to książka właśnie o tym

nowym pokoleniu brytyjskich przestępców zeszłego wieku i ich mrocznym świecie.

Informacje dodatkowe o Peaky Blinders. Pokłosie:

Kup książkę Peaky Blinders. Pokłosie

Peaky Blinders. Spuścizna
Carl Chinn0
Okładka ksiązki - Peaky Blinders. Spuścizna

Prawdziwa historia najsłynniejszych brytyjskich gangów lat 20. ubiegłego wieku Dzięki popularnemu serialowi gangsterski klan rodziny Shelby i jego...

Peaky Blinders. Prawdziwa historia słynnych gangów Birminghamu
Carl Chinn0
Okładka ksiązki - Peaky Blinders. Prawdziwa historia słynnych gangów Birminghamu

Kim byli prawdziwi Peaky Blinders? Serial Peaky Blinders przykuwa widzów do ekranów od 2013 roku. Ta gangsterska epopeja opowiada o dramatycznych...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz