Photoshop. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty. Wydanie V

Wyczerpujący przewodnik po technikach przygotowania materiałów do druku Wykorzystaj techniki łączenia kanałów obrazu do poprawy kontrastu Poznaj zalety i wady przestrzeni CMYK, LAB i RGB Przygotuj materiały graficzne do druku offsetowego Era obrazów i fotografii cyfrowych trwa od dawna. Jednak nadal, mimo doskonałego sprzętu i oprogramowania, projektanci, fotografowie i graficy borykają się z problemem prawidłowego odwzorowania barw, jakie nas otaczają. Niebieski śnieg na fotografiach cyfrowych czy wyprana czerwień na wydrukach offsetowych to najczęściej spotykane, lecz nie jedyne "efekty uboczne" cyfrowej reprezentacji naturalnych barw. Na szczęście, użytkownicy Photoshopa dostrzegli te problemy i wypracowali wiele metod korekcji barwnej, dzięki którym kolory na obrazach drukowanych techniką offsetową są takie, jakie naprawdę powinny być. Książka "Photoshop. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty. Wydanie V" to doskonały podręcznik, dzięki któremu poznasz sposoby osiągnięcia perfekcyjnej jakości wydruku. Dan Margulis, ekspert w dziedzinie cyfrowej obróbki obrazu, przedstawi Ci swoje dopracowane techniki, sprawdzone w wielu komercyjnych projektach. W najnowszym, zaktualizowanym do wymogów fotografii cyfrowej wydaniu przeczytasz o metodach korekcji za pomocą krzywych i kanałów oraz wykorzystywaniu różnych przestrzeni barwnych. Znajdziesz tu także omówienie opracowanej przez autora niezwykle skutecznej techniki wyostrzania obrazów oraz opis aspektów przygotowywania materiałów do druku offsetowego. Poznasz metody radzenia sobie z kolorami wykraczającymi poza przestrzeń barw docelowego środowiska druku. Korekcja za pomocą krzywych Praca w przestrzeni LAB Korekcja obrazów w modelu CMYK z wykorzystaniem kanału koloru czarnego Podstawowe techniki wyostrzania obrazów Korekcja obrazów w odcieniach szarości Łączenie technik korekcji w różnych przestrzeniach barw Techniki kalibracji toru wizyjnego Przetwarzanie cyfrowych fotografii w formacie RAW Zaawansowane techniki wyostrzania i korekcji Przygotowanie materiałów do druku offsetowego Wykorzystaj doświadczenie i wiedzę profesjonalistów. Spraw, by Twoje obrazy doskonale odwzorowywały rzeczywistość.

Informacje dodatkowe o Photoshop. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty. Wydanie V:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: b.d
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-1013-6

Kup książkę Photoshop. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty. Wydanie V

Photoshop. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty. Wydanie V - opinie o książce

Photoshop LAB. Rozwiązanie zagadki kanionu
Dan Margulis0
Okładka ksiązki - Photoshop LAB. Rozwiązanie zagadki kanionu

Odkryj tajniki modelu LAB Poznaj przestrzeń kolorów LAB Wykorzystaj model LAB do korekcji cyfrowych zdjęć Zastosuj niekonwencjonalne techniki...

Photoshop 7/7 CE. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty
Dan Margulis0
Okładka ksiązki - Photoshop 7/7 CE. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty

Dodaj życia swoim obrazom! Praktyczna i prosta, oparta na liczbach metoda korekcji pozwala profesjonalnie przygotować obrazy do druku. Korzystają z...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz