Piekło Pacyfiku

Książka uważana za jedną z najlepszych osobistych relacji o wojnie, należąca już do kanonu literatury wojennej. Powstała ze sporządzanych na gorąco zapisków w czasie krwawych walk z Japończykami na Peleliu i Okinawie, w których E.B.Sledge brał udział jako żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej. Na podstawie między innymi jego wspomnień został zrealizowany najnowszy 10-odcinkowy serial telewizji HBO \"Pacyfik\". Twórcami \"Pacyfiku\" są Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzman, producenci głośnego serialu HBO \"Kompania braci\".\r\n\r\n\r\n\r\n\"E.B. Sledge stał się więcej niż legendą... Przedstawił wszystkie skrajności wojny na Pacyfiku – koszmar, koleżeństwo, banał i niezwykłość – w kategoriach, które my, zwykli śmiertelnicy, jesteśmy w stanie zrozumieć.\"\r\nTom Hanks\r\n\r\n\r\n\r\n\"W całej literaturze poświęconej drugiej wojnie światowej nie ma bardziej realistycznych i poruszających wspomnień. Jest w nich prawdziwa wojna: brutalna, pozbawiona sentymentalizmu lub fałszywego patriotyzmu.\"\r\nKen Burns, twórca serialu telewizyjnego \"The War\"\r\n\r\n\r\n\r\n\"Spośród tysięcy opowieści żołnierzy urzekła mnie jedna, z wojny na Pacyfiku... Wspomnienia Sledge’a to jeden z najbardziej pasjonujących dokumentów w literaturze wojennej.\"\r\nJohn Keegan\r\n\r\n\r\n\r\n\"Jedne z najlepszych wspomnień, jakie napisano o jakiejkolwiek wojnie.\"\r\nPaul Fussell\r\n\r\n\r\n\r\n\"Ze wszystkich książek o wojnie na wyspach Pacyfiku książka E.B. Sledge’a jest najbliższa arcydziełu.\"\r\n„The New York Review of Books”

Informacje dodatkowe o Piekło Pacyfiku:

Piekło Pacyfiku - opinie o książce

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wspaniała książka, zachwyci swym realizmem, arcydzieło!
Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz