Po drugiej stronie strachu. Tom 2

Tom 2 cyklu Po drugiej stronie strachu

Drugi tom wciągającej opowieści o Blake Blue.

Oto nowa odsłona Blake – zuchwałej i pewnej siebie, a jednocześnie zmysłowej, zabawnej i niebanalnej. Do tego nieokiełznanej, ale czy można ją za to winić?

W życiu Blake ponownie nastał chaos. Miłość, namiętność i pożądanie powracają, przeplatając się z niezdecydowaniem. Blake odkrywa swoją mroczną stronę, odzyskuje pamięć i swoje życie, ale wraz z nimi powraca jej największy wróg, który rzuca ją w wir emocji i niepewności. Musi także zmierzyć się ze swoją drugą tożsamością, którą ojciec tak usilnie próbował przed nią ukryć.

Czy jej druga twarz przejmie kontrolę nad tym, co zdążyła wypracować, gdy żyła w nieświadomości? Czy ulegnie pokusie władzy absolutnej? I jak wielkie znaczenie ma dla niej teraz miłość, której tak bardzo pragnęła?
To druga część cichej podróży Blake, ubarwionej stukotem jej obcasów i balansującej na krawędzi rzeczywistości z nakazem, by zachować dozę niedomówienia.

Po drugiej stronie strachu kryją się wątki nader pokręcone, w których tle rozgrywa się niebezpieczna gra pełna zagadek i tajemnic. Rozwiązanie ich tylko na pozór zbliża bohaterów do celu.
Brzmi fajnie?

Przygotuj się na wciągającą opowieść, pełną napięcia, abstrakcji, czasem humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Informacje dodatkowe o Po drugiej stronie strachu. Tom 2:

Wydawnictwo: Gielzak.pl
Data wydania: 2023-07-01

Tagi: romans

Kup książkę Po drugiej stronie strachu. Tom 2

Po drugiej stronie strachu. Tom 2 - opinie o książce

„Miłość to taniec dwóch dusz,
które kiedy się odnajdą, chcą być razem.”

Pani Anika Gielzak długo kazała czekać na kontynuację losów Blake Blue, którą poznaliśmy w pierwszej części „Drugiej stronie strachu”. Wówczas działy się w niej sprawy mające typowy charakter romansu, gdyż główna bohaterka zmagała się z dylematami związanymi z uczuciami do dwóch mężczyzn. Jeden był jej mężem, drugi pociągał ją fizycznie, a gdzieś pobrzmiewały jakieś dziwne tony, które wówczas trudno było mi zrozumieć.

Teraz także wszystko zaczyna się normalnie, jak w każdym romansie, gdyż Blake nie może pogodzić się z tym, co wydarzyło się w pierwszym tomie, ale nadal czuje dziwne przyciąganie do Falo. Zastanawia się, kim naprawdę jest, a na tym, by sobie to przypomniała, bardzo zależy Falo. Wyraźnie widać, że łączy ich szczególna więź z przeszłości, o której ona nie pamięta. Wokół niej zaczynają się dziać dziwne zdarzenia i sytuacje, pojawiają się osoby, które nie do końca mają charakter realnych osobników oraz czyste zamiary.

Trudno mi opisać fabułę tej części, bo musiałabym za dużo zdradzić, ale to, co wydawało mi się zwykłym romansem, zamienia się w powieść z elementami fantasy, a całość jest niezwykle wciągająca, mimo że kierunek, w jaki zmierza fabuła, nie jest moim ulubionym. Robi się nieco mroczniej, tajemniczo i niepokojąco, ale za to budzi się z każdą kolejną stroną fascynacja i chęć podążania za kolejnymi epizodami, by poznać sekrety Blake, ale też Falo, Maksa i innych.

Autorka zachowała konstrukcję fabuły, którą poznaliśmy w pierwszym tomie. Nadal mamy, zatem rozdziały zaznaczone tytułami oraz narrację naprzemienną, chociaż najwięcej wypowiada się Blake, ale do głosu są dopuszczone też inne osoby. Brakowało mi nadal określenia, kto wypowiada daną kwestię, chociaż można było łatwo się zorientować, gdyż ta wymiana miała z reguły miejsce w obrębie dwóch osób biorących udział w jakiejś sytuacji. Natomiast dobrze jest znać część pierwszą, bo niektóre watki mogą być niejasne bez znajomości wcześniejszych wydarzeń.

Seria „Druga strona strachu” została w księgarniach podpięta pod gatunek romansu, ale nie jest to do końca ckliwa romantyczna opowieść, jak mogłoby się wydawać na początku. Anika Gielzak umiejętnie połączyła z tym motywem elementy obyczajowe, psychologiczne i fantastyczne, z których ten ostatni coraz mocniej daje o sobie znać, gmatwając jeszcze bardziej życie Blake. Jest to, więc powieść kilkuwątkowa, z wieloma emocjami, namiętnościami, a przy tym zaskakująca, opowiadająca o poszukiwaniu swojej tożsamości i odkrywaniu na nowo uczuć, które wydają się jasne i klarowne. Dostrzegamy, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda, a o tym przekonujemy się razem z bohaterką docierając do końca.

Historia napisana przez panią Anikę Gielzak sprawia, że pomimo dosyć grubej lektury, bo książka liczy sobie ponad 530 stron, mamy ochotę na więcej. Na szczęście, jak autorka zaznaczyła w końcowym słowie, nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione i doprowadzone do końca, więc pozostawia nas z niedosytem i głodem poznania dalszego ciągu wydarzeń.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce

Avatar użytkownika - ramzes
ramzes
Przeczytane:2023-07-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Bardzo udana kontynuacja - w zasadzie to rozwinięcie, bo zaczyna się dziać więcej, niż można by się spodziewać i akcja zaczyna wchodzić na wyższy poziom. W końcu zaczyna się mrok i sfera fantasy, której w pierwszej części było w ilościach śladowych, a których mi brakowało. Teraz z pozornie zwykłego romansidła, zrobiło się solidnie zakręcone dzieło - tak wolę i tak lubię :)
Autorka nie przestała zaskakiwać - już od samego początku książki, ale nie chcę spojlerować ;)
Strach pomyśleć co się wydarzy w kolejnej części :)
Jestem nadal pod wrażeniem warsztatu autorki, wiedząc, że ta seria to jej pierwsze dzieło literackie.

Po drugiej stronie strachu
Anika Gielzak0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie strachu

Blake Blue ma wszystko: urodę, pieniądze, przyjaciół, miłość... Ma też mroczną przeszłość, której nie pamięta. Za to jej żywiołowy charakter sprawia, że...