Pokój już na ciebie czeka

Istnieje gdzieś pokój, w którym doszło do strasznej tragedii.
Istnieje gdzieś pokój, w którym ktoś czuł się bardzo samotny i być może postradał zmysły. Istnieje pokój dla zdrajców, dla winnych i niewinnych. Drzwi do każdego z tych pomieszczeń pozostają otwarte. Ostateczna decyzja należy do ciebie – czy pozwolisz, aby zamknięto cię w którymś z nich.

Osiemnastoletnia Anna Miruć budzi się w dziwnym pokoju, zupełnie nie pamiętając, jak się w nim znalazła. Jest z nią Lola, która zachowuje się co najmniej dziwnie. Choć jej fizyczność wskazuje, że jest rówieśniczką Anny, opisuje siebie jako dwunastoletnią dziewczynkę, a na łóżku trzyma kolekcję pluszowych maskotek pozbawionych oczu. Inna mieszkanka ośrodka – Eris, która wydaje się chodzącą dobrocią – oprowadza Annę po „domu” i zapoznaje z panującymi zasadami. Co jednak dzieje się naprawdę, a co stanowi wytwór wyobraźni bohaterki? Równocześnie ktoś z zewnątrz pragnie mieć Annę tylko dla siebie i przygotowuje dla niej specjalnie wygłuszone pomieszczenie.

Pokój już na ciebie czeka to niepokojąca, wciągająca opowieść, w której czytelnik z każdą kolejną stroną przekonuje się, że nic nie wie o Annie, o miejscu, w którym się znalazła, ani o miejscu, do którego ktoś bardzo chce ją zabrać.

Informacje dodatkowe o Pokój już na ciebie czeka:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-02-22
ISBN: 9788382902044

Kup książkę Pokój już na ciebie czeka

Pokój już na ciebie czeka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2023-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przedstawiam Wam doskonały thriller psychologiczny autorstwa Catheriny Reiss pt. "Pokój już na Ciebie czeka".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Waspos

"Pojąłem, że od zawsze byłem kimś więcej niż sam Bóg i dlatego moim zadaniem jest decydować, o tym kto powinien umrzeć, a kto żyć, a przy tym wciąż nie odczuwałem wyrzutów sumienia, smutku czy strachu. Byłem stworzony na Jego obraz i było to moje prawo. Wkrótce sama to zrozumiesz."

Autorka Catherine Reiss wprowadza swoich czytelników mocnym i przerażającym prologiem.

18 - letnia Anna Miruć budzi się w mrocznym pokoju i zupełnie nie pamięta jak się tam znalazła. Jest tam także jej współlokatorka Lola, która zachowuje się dziwnie. Fizycznie z wyglądu jest jak Anna, ale zachowuje się jak dwunastoletnia dziewczynka, na łóżku ma kolekcję pluszowych misiów bez oczu. Eris, która wydaje się istną dobrocią w tym miejscu - oprowadza Annę po ośrodku i wtajemnicza ją w zasady jakie tam panują. Enklawą zła wydaje się być Dejna, która o dziwo w swój sposób zaprzyjaźnia się z Anną. Podczas terapii z doktor Sarą Mejer Anna przypomina sobie jedynie ścinki swojej przeszłości, wciąż jednak nie wie czy je pamięta czy może to tylko wytwór jej wyobraźni? Również ktoś z zewnątrz pragnie Anny tylko i wyłącznie dla siebie i przygotowuje dla niej specjalnie wygłuszony pokój...

Czy Lola trzyma w swoich misiach żyletki, po to, by móc zabijać dziewczyny z ośrodka czy rzeczywiście to robi? Jak Anna została skrzywdzona w swojej przeszłości? I co takiego zrobiła, że znalazła się w tym miejscu? Kim jest Aleksander, czy jest jej oprawcą z przeszłości, czy może chłopakiem, który chce jej pomóc? Kto i dlaczego chce "mieć" Annę tylko dla siebie?

Ten thriller jest mroczny, przerażający, to istny majstersztyk wywołujący gęsią skórkę na ciele czytelnika. Tu nic nie jest oczywiste. Można się licytować, która z bohaterek jest bardziej zła i pokręcona czy Dejna, czy Lola. Główną bohaterką jest jednak Anna, która jest najbardziej zagubiona w tym wszystkim. To dziewczyna, którą życie mocno dotknęło i naznaczyło. Co zrobiła, że się znalazła w tym ośrodku? Postaci są bardzo mocne i perfekcyjnie stworzeni przez autorkę Catherine Reiss. W lekturze mamy kilka różnych pokoi, w których dzieją się różne rzeczy i wywołują w nas bardzo dużo skrajnych emocji. Kto w tej historii jest tak naprawdę "złym" - ci, którzy zostali zamknięci w pokojach, a może ci, którzy te drzwi pozamykali? No i oczywiście zakończenie, które zostawia czytelnika z mnóstwem pytań. Jest istnym BUM I ZASKOCZENIEM. Wielkie 👏 dla autorki Catherine Reiss za napisanie tak genialnego thrillera psychologicznego ♥️. A Was moi drodzy 🔥 zachęcam do przeczytania książki.

Czekam na kontynuację książki 😍.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Po przeczytaniu całej lektury jestem oszołomiona historia zawarta w nim.Czytając nie byłam pewna co jest prawda a co tylko złudzeniem.

Tytułowy pokój nie jest tylko jednym pokojem,ponieważ odnajdujemy rożnego rodzaju pokoje mające swoje znaczenie, m.in: pokój z misiami bez oczów,szpitalny,do odpoczynku,kłamców…..oraz pokój,który być może nie zostanie odkryty i znaleziony.

Rozdziały z perspektywy różnych bohaterów pozwala poznać szerszy obraz historii,która jest dopiero początkiem.Od początku czułam strach i lęk przed nadchodzącymi zdarzeniami w lekturze.Starałam się odgadnąć jaka przeszłość skrywa Anna i inne postacie.Jest to niezwykle trudne,wręcz niemożliwe,ponieważ istotne fakty mieszają się z fantazją…

Tajemniczy „Ktoś” rozbudowuje niepokój towarzyszący z jego szczegółowym planowaniem w celu zdobycia Anny.Miałam ciarki na skórze,gdy o tym czytałam.
Już czekam na kontynuacje historii Anny,bo zakończenie jest jakby rozpoczęciem nowego rozdziału w jej życiu,w nowym miejscy-w pokoju,który czekał na nią😳

Polecam poznanie pokojów,które budzą strach,lęk i niepokoj…
Jeśli lubicie nieszablonowe historia z niepokojącymi wydarzeniami w niej,to ta książka jest dla ciebie!!

Niestety książka zupełnie mnie nie wciągnęła. Niby thriller ale jakoś nic mnie nie przestraszyło. Doczytałam dlatego, że jak zacznę coś czytać to nie zostawić pozycji niedokończonej. Dla mnie akcja, która rozgrywa się w kilku salach szpitala dla psychiatrycznego jest po prostu nużąca. Wybuchu emocji także nie odnotowałam. Pewnie za moment zapomnę , że taką książkę miałam w rękach. I nie rozumiem, dlaczego polska autorka ukrywa się pod obcobrzmiącym pseudonimem. Zabiegać o inne książki autorki raczej nie będę.

,,Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"

Pokój. Niby zwykle cztery ściany, ale jednocześnie pomieszczenie, które może stać się naszym więzieniem. Pozbawiony przytulności, budzi w naszej głowie najgorsze obawy. Czujemy na plecach przebiegające ciarki, duszący oddech na karku i szalejące w naszej głowie obrazy.

Historia pełną tajemnic, niedopowiedzeń, których rozwiązanie szukamy w fabule, próbując zrozumieć otaczającego nas fakty. Autorka skrupulatnie mami czytelnika, nie dając nawet na chwilę odczuć znużenia, gdyż szczegóły, które poznaliśmy, nie chcą się wpasować w ułożony przez nas obraz.

Szpitale psychiatryczne mają to do siebie, że już sama nazwa wzbudzą w nas niepokój, a umysł sam podsyła alarmujące sygnały. Umieszczenie akcji w takim miejscu i nadanie jej niepełnej jasności, przykuwa nas do tych stron, pozwalając tworzyć własne przypuszczenia, momentami błądząc. Stajemy się biernymi obserwatorami, pobocznymi uczestnikami tych wszystkich wydarzeń.

Książka nie należy do tych, które można swobodnie przekartkować. Wymaga od nas skupienia, dokładnej obserwacji, gdyż nawet najmniejsze spuszczenie wzroku, chwila nieuwagi, poplącze nasze szyki, a my zgubimy elementy układanki.

Dawno nie przeczytałam tak pokręconej książki, która nie tylko z nazwy jest thrillerem psychologicznym. Autorka zapewnią nam psychodeliczną drogę przez fabułę, bawiąc się naszym umysłem, zmieniając wszystkie przemyślenia w bagno, a specyficzny klimat miejsca, potęguje nasze wrażenia i domysły.

Nie mogę pominąć kreacji bohaterów. Są sprzeczni, pełni tajemnic, ale mimo wszystko bardzo wyraziści. Dostaliśmy możliwość wejścia do ich głowy, śledzenia myśli, dostając możliwość analizy ich postrzegania sytuacji. Lepiej odbieramy tło fabularne, gdy znamy ich myśli.

Z pewnością jest to książka, która nie do o sobie zapomnieć. Każdy z pokoi, kryje w sobie inne emocje, które są tak namacalne, że jesteśmy w stanie je wyczuć i chłonąć.

Czym bliżej patrzysz, tym łatwiej cię oszukać. Pozostaw swój umysł otwarty.

,,Witam w piekle. Rozsiądź się wygodnie, bo nikt nie zdoła cię stąd wydostać, dopóki nie zrealizujesz najtrudniejszego ze wszystkich we wszechświecie zadań. Dopóki nie przebaczysz samej sobie."

Osiemnastoletnia Anna Miruć budzi się w dziwnym pokoju, zupełnie, nie pamiętając, jak się w nim znalazła. Jest z nią Lola, która zachowuje się co najmniej dziwnie. Choć jej fizyczność wskazuje, że jest rówieśniczką Anny, opisuje siebie jako dwunastoletnią dziewczynkę, a na łóżku trzyma kolekcję pluszowych maskotek pozbawionych oczu. Inna mieszkanka ośrodka - Eris, która wydaje się chodzącą dobrocią - oprowadza Annę po ,,domu" i zapoznaje z panującymi zasadami. Co jednak dzieje się naprawdę, a co stanowi wytwór wyobraźni bohaterki? Równocześnie ktoś z zewnątrz pragnie mieć Annę tylko dla siebie i przygotowuje dla niej specjalnie wygłuszone pomieszczenie.

W tej książce nic nie jest tym, czym się wydaje. Mamy tutaj masę niewiadomych, które narastają z każdą kolejną stroną. Do samego końca autorka trzyma nas w niepewności i przyznam się wam szczerze, że wyprowadziła mnie w pole, co zdarza się bardzo rzadko.

Po cudownym debiucie @catherine_reiss.autorka , byłam ogromnie ciekawa jej kolejnej pozycji i autorka po raz kolejny mnie zaskoczyła, nie spodziewałam się, że ta pozycja będzie lepsza od poprzedniej, a jednak...

Za ogromy plus uważam to, że autorka potrafi budować napięcie i podsycać ciekawość czytelnika. Sprytnie wymyśliła anonimowego bohatera i co jakiś czas pisze rozdział jego oczyma.

,,Wychodzę. Zamykam za sobą drzwi i wsuwam klucz do zamka... Wszystko jest gotowe. Brakuje wyłącznie ciebie.".

Fakt faktem, przy tej książce potrzeba skupienia. Niejednokrotnie złapałam się na tym, że czytałam, ale zgubiłam wątek, jednak mi to nie przeszkadzało, cofałam się trzy strony, skupiałam bardziej i czytałam dalej.

@catherine_reiss.autorka jesteś moim takim numerem jeden wśród debiutantów tamtego roku i pokazałaś, że warto czytać twoje książki. Ogromnie gratuluję Ci wyobraźni, napisać taką historię to wyzwanie! Z niecierpliwością czekam na więcej!

Ogromnie polecam ?

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-03-12, Ocena: 5, Przeczytałem,
RECENZJA?
Witam. Lubicie thrillery psychologiczne?  ,,Pokój już na ciebie czeka" Catherine Reiss, wydawnictwo Waspos. Osiemnastoletnia Anna budzi się w nieznanym pokoju, nic nie pamięta, nie wie gdzie jest, co się wydarzyło. Jest z nią Lola, która zachowuje się dziwnie. Fizycznie wygląda jak rówieśniczka Anny, a opisuje się i zachowuje jak dwunastoletnia dziewczynka, na łóżku posiada kolekcje misi bez oczu. Kolejna lokatorka Eris oprowadza Anię po ośrodku i zapoznaje z panującymi zasadami.  Autorka zabrała czytelnika tym razem w mroczny świat korytarzy i pokoi szpitala psychiatrycznego. Wraz z Anną poznajemy mieszkające tam współlokatorki i otaczającą ją rzeczywistość. Dałam się wciągnąć w fabułę pełną zagadek, niedomówień, tak na prawdę nie wiedziałam co jest prawdą, a co wytworem wyobraźni.
A dodatkowo emocje podsycały rozdziały napisane przez osobę nie znaną, która pragnie mieć Anię na wyłączność. Kto to jest?
Niestety do samego końca nie zgadłam, odkryła przede mną dopiero karty autorka. Cały czas starałam się domyślić co mogło przydarzyć się Ani, co się stało, że trafiła do szpitala? I czemu wyparła wszystko ze swojej pamięci?
Otrzymałam fabułę pełną zwrotów akcji, nieprzewidywalną, pełną mroku, zacierającą granicę między prawdą, a fikcją. Odczuwałam wachlarz emocji po przez niepokój, lęk, strach.  Nie dajcie się zwieźć tytułowi książki ,,Pokój już na ciebie czeka", otóż pokoi jest wiele i warto do każdego zajrzeć, ponieważ każdy ma swoje znaczenie.
...I jeszcze jeden, ten ostatni, który być może nie zostanie odkryty, ani odnaleziony. Przeznaczony dla Ani. Książkę polecam.  Za książkę do recenzji dziękuje autorce @catherine_reiss.autorka oraz @waspos

Avatar użytkownika - AgnieszkaKaniuk
AgnieszkaKaniuk
Przeczytane:2023-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Recenzenckie , Posiadam,
"Pokój już na Ciebie czeka" Catherine Reiss

Moi drodzy chcę podzielić się z wami bardzo trudnymi i dojmującymi przeżyciami, których doświadczyłam w ostatnim czasie. Otóż miałam możliwość odwiedzenia ośrodka dla osób z zaburzeniami dysfunkcyjnymi. Abyście mieli świadomość tego, jakie osoby są pacjentami takiego rodzaju placówki, musicie wiedzieć, że zaburzenia dysocjacyjne zwane też konwersyjnymi, charakteryzują się częściową lub całkowitą utratą prawidłowej integracji pomiędzy wspomnieniami, poczuciem własnej tożsamości, bezpośrednimi wrażeniami i kontrolą ruchów dowolnych ciała. Zaburzenia dysocjacyjne zakwalifikowane zostały do grupy zaburzeń nerwicowych, lękowych. Za ich źródło uznaje się traumatyczne, wysoce stresujące wydarzenia życiowe, które jednostka nieświadomie zaczyna wypierać ze swojej świadomości. W ten sposób dochodzi do rozszczepienia funkcji psychicznych.

Od razu jednak chcę was uspokoić, gdyż nic mi nie dolega, a to miejsce poznałam tylko za sprawą książki Catherine Reiss ,,Pokój już na ciebie czeka", z której recenzją dziś do was przychodzę.

Do szpitala trafiamy wspólnie z główną bohaterką powieści, osiemnastoletnią Anną Miruć. Dziewczyna budzi się w pewnym pokoju nieświadoma tego, gdzie jest i jak się w tym miejscu znalazła. Nie jest tutaj sama. Jej współlokatorką będzie Lola. Młoda kobieta, która, choć wyglądem fizycznym odpowiada byciu rówieśniczką Anny, to sama postrzega siebie, jako dwunastoletnie dziecko i tak też się zachowuje. Jej osobliwego zachowania dopełniają maskotki pozbawione oczu wypełniające jej łóżko. Anna czuje się zdezorientowana. Wypełnia ją strach i niepewność, dlatego przyjmuje postawę obserwatorki. Wkrótce poznaje także pozostałe podopieczne ośrodka. Żadna z nich nie znalazła się tutaj bez powodu. Każda ma za sobą trudne przejścia. I w tym miejscu rodzi się pytanie, dlaczego w takim razie Anna również tu jest? Co się stało w jej życiu? Oczywiście, ja wam tego nie zdradzę. Aby poznać odpowiedź na to pytanie, musicie przeczytać książkę i wspólnie z Anną spróbować dotrzeć do prawdy.

Musicie jednak pamiętać, że Anna jest osobą dysocjującą, a co się z tym wiąże, niewiele pamięta ze swojej przeszłości, a nawet jeśli urywki wspomnień pojawiają się w jej głowie, to zarówno ona sama, jak i my czytelnicy nie możemy być pewni, czy są to wspomnienia realnych wydarzeń, czy też jest to tylko wytwór jej udręczonego umysłu, a może tylko sen. Mało tego, dziewczyna nie jest pewna nawet tego, czy to, co teraz dzieje się wokół niej jest prawdziwe. Jest jeszcze coś, co zarówno w Annie, jak i w nas samych rodzi niepokój. Blizna niewiadomego pochodzenia, którą nasza bohaterka odkrywa na swoim brzuchu. Na pewno jesteście ciekawi, co tak naprawdę spotkało Annę. Jednak to nie wszystko, bowiem na zewnątrz jest ktoś, kto chce, by Anna należała tylko do niego, dlatego przygotowuje dla niej pokój, z którego nikt jej nie uwolni, w którym nikt jej nie usłyszy. Kto tak naprawdę stanowi największe zagrożenie dla Anny: jej umysł, czy drugi człowiek? Czy jeszcze gdziekolwiek może czuć się bezpieczna? O tym musicie już przekonać się sami, spędzając czas z tą niezwykle wciągającą i mocno angażującą czytelnika książką, do czego serdecznie zachęcam.

Ta powieść to perfekcyjnie przedstawiony obraz człowieka uwięzionego w klatce traum z przeszłości. Tej spowitej w mroku ogarniającego ludzki umysł i owładniętej przez strach, niską samoocenę i samotność. Tutaj prawda jest kłamstwem, a kłamstwo staje się prawdą, więc nie odbierajcie wszystkiego, co przeczytacie na kartach tej książki zbyt dosłownie, gdyż podobnie jak ludzki umysł potrafi zwieść nas na manowce, tak samo świetnie robi to z nami autorka.

Oddając w nasze ręce swoją najnowszą powieść, Catherine uświadamia nam, że nie jesteśmy samowystarczalni i nie ze wszystkim, co nas w życiu spotyka, jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Dlatego nie powinniśmy bać się prosić o pomoc w przepracowaniu bolesnych i trudnych przeżyć, które często stają się dla nas ciężarem na całe życie. W przeciwnym razie ich piętno stanie się dla nas destrukcyjne i każdego dnia będzie nas niszczyć. Osiągnięcie upragnionego spokoju oraz harmonii ciała i umysłu jest możliwe, jeśli tylko damy sobie pomóc. Uporządkujemy przeszłość, damy sobie szansę na jej przepracowanie.

Nie przedłużając, serdecznie polecam wam kochani lekturę książki ,,Pokój już na ciebie czeka". Postarajcie się jednak czytać ją uważnie i w skupieniu po to, by w złożoności fabuły nie przeoczyć metafor i symboli, które są uniwersalne i ponadczasowe, co świadczy również o ogromnej wartości tej książki.

Fetor
Catherine Reiss0
Okładka ksiązki - Fetor

Zło może skryć się wszędzie. Nie oszczędza nawet zakonu złożonego z grupy sióstr związanych ślubami milczenia. Kobiety są zamknięte – dosłownie –...

Chroń mnie przed złem
Catherine Reiss0
Okładka ksiązki - Chroń mnie przed złem

Emocjonujący finał mrocznej serii Fetor. Obnażenie najbrutalniejszych grzechów, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Możesz uciec z sekty, ale ona już...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;