Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia

Porozumienia bez przemocy można się nauczyć. Wreszcie w Polsce! Ta praktyczna książka, dzięki zabawnym przykładom pozwala w łatwy sposób wprowadzić w życie codzienne Porozumienie Bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga, stanowiąc cenny materiał do pracy indywidualnej, dla grup, jak również osób prowadzących warsztaty. Uczymy się m.in.: odważnie i szczerze mówić o tym, co nam przeszkadza jasno wyrażać prośby zamiast stawiać żądania reagować na krytykę, zarzuty, przypisywanie winy w sposób konstruktywny w pełni wyrażać złość zamiast pozwolić jej potajemnie niszczyć nas od środka radzić sobie z wewnętrznym rozdarciem i zdecydować się na życie pełne perspektyw.

Informacje dodatkowe o Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia:

Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2014-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, psychologia,
Książka jest opisem ćwiczeń, zabaw, które można wykorzystać do warsztatów, na godziny wychowawcze, ale może też posłużyć jako podręcznik doskonalenia swoich umiejętności interpersonalnych. Książka jest niejako uzupełnieniem pozycji ,,Porozumienie bez przemocy. O języku serca'', gdzie opisana jest cała teoria dotycząca tej metody porozumiewania się. Jeśli więc masz poczucie, że ludzie nie rozumieją tego co do nich mówisz, jeśli starasz się coś powiedzieć a jakoś wychodzi inaczej niż chciałeś czy myślałeś, to z całą odpowiedzialnością polecam te dwie książki!
Avatar użytkownika - milagro93
milagro93