Poza błękitem oceanu

Selena Harper zawsze myślała, że ma idealną pracę: zatrudniona na luksusowym statku wycieczkowym pływała po całym świecie, od Alaski do Zanzibaru, a w każdym porcie czekały na nią emocje i przygody. Przygotowując się do zasłużonych wakacji na lądzie, odkrywa, że niespodziewanie została opuszczona przez przyjaciółkę, która właśnie się zaręczyła. Zaczyna się zastanawiać, czy życie na falach oceanu jest naprawdę spełnieniem jej marzeń. Dlaczego jedynie ona wciąż się nie ustatkowała? I jak może tęsknić za domem, skoro nie ma domu?

W przypływie fantazji zgadza się spędzić tydzień na idyllicznej greckiej wyspie - Krecie, w towarzystwie Alekosa, mężczyzny, który, jak jest przekonana, jest niepoprawnym kobieciarzem. Przesycona mitologią wyspa wkrótce zaczyna wywierać na Selenę magiczny wpływ, a co bardziej niepokojące tyczy się to również Alekosa. Czy naprawdę jest takim draniem, jak zawsze myślała? A może okaże się, że jego dom jest tam, gdzie jej serce?

Informacje dodatkowe o Poza błękitem oceanu :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-05-21

Kup książkę Poza błękitem oceanu

Poza błękitem oceanu - opinie o książce

Nastrojowy tytuł, pastelowa, romantyczna okładka, zachęcający opis wydawcy, a zawartość… taka sobie. Moje pierwsze spotkanie z Belindą Jones wypada więc dość przeciętnie.

„Poza błękitem oceanu” to historia Seleny – singielki, która pływa na statkach wycieczkowych i wykonuje pracę pilotki wycieczek. Organizuje turystom czas, a przy tym sama zwiedza świat, będąc ciągle w ruchu, na walizkach. Swój urlop  planuje spędzić w rodzinnej Anglii, w towarzystwie przyjaciółki Jules. Kiedy jednak okazuje się, że Jules wychodzi za mąż i wyjeżdża z ukochanym, a Selena będzie musiała sama spędzić ten czas, bohaterka zmienia plany. Dzieje się tak za sprawą tajemniczego, ale niezwykle pociągającego Greka Alekosa, którego poznała na statku. Jego podboje sercowe przeszły do legendy, a plotki o nich dotarły do każdej kobiety. Mężczyzna doznał urazu ręki i przez jakiś czas nie będzie mógł samodzielnie zająć się obowiązkami. Prosi zatem Selene o pomoc i proponuje tygodniowe wakacje na jego rodzinnej Krecie. Kobieta, początkowo niechętna i cyniczna, w przypływie empatii godzi się na tę propozycję. Razem z Alekosem zajmują się turystami żądnymi morskich wrażeń: organizują wycieczki łodzią, rejsy na pobliską wysepkę o nazwie Spinalonga, wypożyczają sprzęt, uczą surfingu. A to wszystko w malowniczej Eloundzie, gdzie Selena powoli zmienia swój stosunek do Alekosa, zaczyna dostrzegać w nim  wartościowego mężczyznę, a nie jak dotąd jedynie playboya. Bohaterka w pewnym momencie uświadamia sobie, że zakochała się w Greku. Sprawy się komplikują, gdy niespodzianie w Eloundzie pojawia się przyjaciółka Jules, która ma ochotę na romans z Alekosem i wcale się z tym nie kryje…

Płytka i naiwna ta historia, grubymi nićmi szyta, przewidywalna i tak naprawdę mało interesująca. Lektura dłużyła mi się bardzo, choć muszę przyznać, że uroki Krety, jej pobliskich wysepek, śródziemnomorskie krajobrazy i grecka kuchnia złagodziły moje niezadowolenie. Kreta jest naprawdę piękna i warto ją odwiedzić, ale raczej nie w towarzystwie bohaterów tej powieści. Zakończenie z rodzaju – kiedy dobro  zwycięża nad złem, choć przewidywalne, wniosło również nieco uroku do tej opowieści. Jeśli zatem nie macie lepszego pomysłu na lekturę, albo zatęskniliście za greckimi wyspami lub letnim romansem to być może lektura tej książki Was usatysfakcjonuje.

Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książęk w 2015r.,
Książka idealna na lato. Lekka i przyjemna opowieść o Selenie Harper, która pracuje na luksusowych statkach i świadomie wybiera taki tryb życia bez miejsca, które mogłaby nazwać domem i do którego chciałaby wracać. Nie ma też najmniejszego zamiaru zakochać się i znaleźć kogoś na stałe, bo mężczyźni zdradzają... Czy tajemniczy i przystojny Grek Alekos, który na statku ma opinię podrywacza i uwodziciela zdoła zdobyć Selenę? Czy ulegnie jego względom i zgodzi się na jego nietypową propozycję wyjechania z nim i pomocy w prowadzenia wypożyczalni motorówek na pięknej greckiej wyspie? Jaką rolę odegra w tym wszystkim jej przyjaciółka Jules? Trzeba przeczytać żeby się dowiedzieć. Myślę,że idealnym będzie cytat z książki: "Można lepiej kogoś poznać podczas godzinnej zabawy niż po roku rozmów." PLATON
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-10-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Na początku każdego rozdziału zamieszczone zostały przysłowia i myśli greckich uczonych. W książce znajdziemy sporą dawkę humoru. Autorka pokazuje, że nasz dom jest tam, gdzie serce ukochanej osoby. Są też wakacje, tajemniczy mężczyzna (który wytrwale walczy o serce swojej wybranki), pragnienia i oczywiście wielka miłość - emocje gwarantowane!

Angielka i Kreteńczyk. Pracują razem, ale nic nie wskazuje na to, że połączy ich jakaś bliższa relacja, aż do momentu, gdy on ulega wypadkowi a ona decyduje się mu pomóc w prowadzeniu rodzinnego interesu. Co z tego wyniknie? Jak na ich znajomość wpłyną spotkania ze starymi i nowymi przyjaciółmi? Czego dowiedzą się o sobie i o osobach, które kiedyś wydawały im się bliskie?

Akademia miłości
Belinda Jones0
Okładka ksiązki - Akademia miłości

Czy w swoim życiu masz szansę przeżyć romantyczną miłość? Dziennikarka Kirsty Bailey musiałaby odpowiedzieć, że nie; choć ma całkiem niezły pakiet startowy:...

Zimowe serca
Belinda Jones0
Okładka ksiązki - Zimowe serca

Wyobraź sobie, że budzisz się w śnieżnej kuli... Właśnie tak czuje się dziennikarka Krista po przyjeździe do Quebec, gdzie ma zrobić reportaż o Zimowym...