Programowanie funkcyjne. Krok po kroku

Zmień swoje podejście do programowania!

Języki funkcyjne zdobywają wśród programistów coraz większą popularność. Jak bezboleśnie zmienić sposób myślenia na funkcyjny? Ułatwi Ci to niniejsza książka, w całości poświęcona temu podejściu do programowania.

Poznaj podstawy teoretyczne programowania funkcyjnego, a następnie zacznij zgłębiać tajniki typów funkcyjnych, rekurencji oraz zmiennych niepodlegających modyfikacji. Z kolejnych rozdziałów dowiedz się, czym są ewaluacja rygorystyczna i nierygorystyczna. Zobacz też, jak wykonać dopasowanie do wzorca. Co jeszcze znajdziesz w tej książce? Wprowadzenie do języka Scala, przedstawienie języka Groovy oraz opis technik funkcyjnego programowania obiektowego to tylko niektóre z poruszanych w niej tematów. Jeżeli chcesz zmienić sposób programowania na funkcyjny, to doskonała pozycja dla Ciebie!

Dzięki tej książce: poznasz podstawy teoretyczne programowania funkcyjnego zaznajomisz się z typami funkcyjnymi wykorzystasz funkcje anonimowe poznasz nowe wzorce projektowe zmienisz swoje podejście do programowania
Przekonaj się, jak podejście funkcyjne może ułatwić Ci życie!

O autorze
Joshua F. Backfield jest starszym inżynierem ds. rozwoju oprogramowania w firmie Dell SecureWorks, która jest wiodącym w branży dostawcą zarządzalnych usług zabezpieczeń (ang. managed security service provider — MSSP). Jest odpowiedzialny za projektowanie i rozwój wielu wewnętrznych narzędzi interfejsu użytkownika, a także wielu procesów backendowych. Posiada tytuł licencjata technologii systemów elektronicznych z Southern Illinois University w Carbondale i tytuł magistra w dziedzinie informatyki z DePaul University. Pracował w wielu różnych językach programowania, takich jak C, C++, Perl, Java, JavaScript oraz Scala, i wciąż uczy się kolejnych. Przeniósł wiele natywnych aplikacji języka C do języka Scala. Wprowadził także wielu swoich współpracowników w tajniki języka Scala i nauczył ich jego podstawowych koncepcji programowania funkcyjnego.

Informacje dodatkowe o Programowanie funkcyjne. Krok po kroku:

Wydawnictwo: Helion