Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III

Pomysły zawarte w tym opracowaniu związane są ze środowiskiem społeczno-przyrodniczym. Obejmują one różnego rodzaju gry, zabawy, zgadywanki, zadania, konkursy. Zestawione są w taki sposób, aby pasowały do wszystkich tematów przewidzianych w nowym programie nauczania dla klas I, II, III. Realizacja opisanych w tej książce gier i zabaw przyniesie zarówno nauczycielom nauczania początkowego jak i uczniom wiele radości, satysfakcji i niespodzianek. Zadania te maja na celu uświadomienie dzieciom, że sami jesteśmy maleńką cząstką całego świata i powinniśmy żyć zgodnie z jego regułami. Zamieszczone tutaj pomysły zawierają w sobie różne wątki i wymagają od uczniów wielu różnych umiejętności, służą utrwalaniu wielu nazw i określeń. Mają na celu wszechstronny rozwój osobowości dziecka. Do wielu pomysłów dołączone są pomoce w formie kartoników z napisami, obrazków i projektów plansz.

Informacje dodatkowe o Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2010-07-01
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7587-449-5

Kup książkę Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III

Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III - opinie o książce

Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2010-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, rok 2010,
Książka zawiera mnóstwo pomysłów zabaw i zajęć dla dzieci, każdy znajdzie dla siebie coś nowego i ciekawego. Zabawy proste ale ciekawe, nie nudzą się dzieciom. Kilka z nich weszło na stałe w zestaw moich zajęć z młodszymi dziećmi. Bardzo często do niej wracam i zawsze odnajduję coś innego. Polecam szczególnie osobom pracującym z grupą dzieci. Proponowane zabawy mają różny charakter, każdy powinien znaleźć coś, co będzie mu odpowiadało- dodatkowo zawiera gotowe do kserowania i wykorzystania wzory. Satysfakcja gwarantowana!
Avatar użytkownika - Slavek
Slavek
Przeczytane:2010-12-04, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jadwiga Stasica0
Okładka ksiązki - Zadania dla asów Klasa 3. Dla siedmiolatków i ośmiolatków. Ćwiczenia dodatkowe do matematyki

Ćwiczenia te mogą być stosowane w szkole i w domu jako zadania uzupełniające, sprawdzające lub domowe. Obejmują zakres umiejętności i wiedzy przewidziany...

Jadwiga Stasica0
Okładka ksiązki - Zadania dla asów Klasa 1. Dla sześciolatków i siedmiolatków. Ćwiczenia dodatkowe do języka polskiego

Ćwiczenia te mogą być stosowane w szkole, w domu, a także w świetlicy jako zadania uzupełniające, sprawdzające lub domowe. Obejmują zakres umiejętności...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis