Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera

Mądrzy liderzy uczą się na własnych błędach. Najmądrzejsi liderzy uczą się nie tylko na błędach innych, lecz i na ich sukcesach.

John Maxwell, doświadczony lider, jeden z 25 najlepszych autorów Amazon.com, którego bestsellerowe książki sprzedano w 13 milionach egzemplarzy, dzieli się z czytelnikami swoim 40-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. Chce pomóc ci w pełnym wykorzystaniu twojego potencjału, dzieląc się z tobą swoimi złotymi myślami dotyczącymi przywództwa. W każdym z 26 rozdziałów ukryta jest bryłka szlachetnego kruszcu - ponadczasowe lekcje przywódcze. Razem składają się one na sześciomiesięczny program mentoringu, przeprowadzany przez prawdziwego eksperta od spraw przywództwa.

Skorzystaj z wiedzy Maxwella, który daje odpowiedzi na trudne pytania, jakich nie może zignorować żaden menedżer:

dlaczego najtrudniejsze w przywództwie jest zarządzanie samym sobą jak najlepsi liderzy radzą sobie z krytyką i niezadowoleniem otoczenia jak rozwijać kompetencje i talenty ludzi w zespole jak, będąc liderem, oddzielać złudzenia od rzeczywistości na ile lider jest w stanie kształtować swoich ludzi

Przywództwo. Złote zasady to - jak do tej pory - najbardziej osobista książka Maxwella. Znalazło się w niej wiele historii opisujących porażki i sukcesy; są w niej też ,,złote bryłki" mądrości, które autor zdobył w ciągu swojego życia. Maxwell porusza w niej między innymi takie oto tematy:

Nie wysyłaj kaczek do szkoły dla orłów Ludzie porzucają ludzi, a nie firmy Wsparcie możesz wypożyczać, lecz nigdy go nie dawaj Gdy trafi cię kopniak w tyłek, wiesz, że jesteś na przedzie Ludzie podsumują twoje życie jednym zdaniem -- zdecyduj teraz, jakie ono będzie

Na końcu każdego rozdziału znajdziesz szczegółowe ćwiczenia oraz ,,Czas mentoringu" - część przeznaczoną dla tych, którzy chcą pomagać innym w rozwoju z wykorzystaniem tej książki.

***

John C. Maxwell jest znanym na świecie ekspertem w dziedzinie przywództwa, mówcą i autorem książek, które sprzedały się w ponad 13 milionach egzemplarzy. Jego organizacje przeszkoliły ponad dwa miliony liderów w wielu różnych krajach. Dr Maxwell jest założycielem EQUIP i INJOY Stewardship Services.

Każdego roku wygłasza przemówienia skierowane do ludzi w firmach z listy Fortune 500, przywódców rządowych, ambasadorów Narodów Zjednoczonych. Zapraszają go organizacje tak różne, jak United States Military Academy w West Point czy National Football League.

Jego książki zostały uznane za bestsellery przez ,,New York Times", ,,Wall Street Journal" i ,,Business Week".

Informacje dodatkowe o Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2020-02-21
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Leadership Gold: Lessons I

Kup książkę Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera

Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera - opinie o książce

John C. Maxwell0
Okładka ksiązki - Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz. Dla nastolatków. Jak porażkę zmienić w sukces

Porażka nie będzie całkowitą porażką, jeśli czegoś się dzięki niej nauczysz. Miałeś kiedyś poczucie, że rodzice czy nauczyciele stawiają ci niesamowicie...

Marzenie ma moc
John C. Maxwell0
Okładka ksiązki - Marzenie ma moc

Twoje marzenie ma moc. Może Cię zainspirować. Może dać Ci siłę. Ale czy obdarzy cię nagrodami? Większość ludzi nie uświadamia sobie tkwiącego w nich potencjału...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis