Redwall (Tom 2). Kraina Kwiatu i Mchu

Łapcie za oręż, zbierzcie drużynę i ruszajcie na przygodę z bohaterami serii Redwall!

Gdy Las Mchukwiatu dostaje się w zachłanne łapska srogiej i przebiegłej Czartycy, nowa władczyni wprowadza okrutne rządy. Zaprawdę nie ma nic wstrętniejszego dla leśnych mieszkańców niż ta żbiczyca, gotowa zgładzić każdego buntownika. Aby położyć kres jej tyranii, dzielny wojownik Marcin, przejawiający talenty wokalne złodziejmyszek Gwizdon oraz rezolutny kret Dynek postanawiają wyruszyć w niebezpieczną podróż do tajemniczej ognistej góry Salamandastron, gdzie znajduje się ich ostatnia nadzieja na pokonanie bezwzględnej tyranki - owiany legendą, prawowity władca Mchukwiatu, Knur Waleczny.

Informacje dodatkowe o Redwall (Tom 2). Kraina Kwiatu i Mchu:

Redwall (Tom 2). Kraina Kwiatu i Mchu - opinie o książce

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-01-18, Ocena: 5, Przeczytałem,
"Redwall. Kraina kwiatu i mchu" to drugi tom słynnej serii animal fantasy, w którym autor przedstawił czytelnikom kolejną fantastyczną przygodę. Tym razem akcja dzieje się przed wydarzeniami opisanymi we wcześniejszej części. Dzięki temu czytelnicy będą mogli trochę lepiej poznać przyczyny powstania Opactwa Rudego Muru, a także zbliżyć się do postaci Marcina Wojownika, który jest tutaj wiodącą postacią.

Opisana przygoda jest obszerna i obejmuje wiele wydarzeń. Czyta się ją szybko, przyjemnie i choć dla mnie trafiały się nużące momenty, to myślę, że dla młodszego czytelnika może być to coś wspaniałego.

Czuć, że książka ma już swoje lata i była kierowana do ówczesnej młodzieży i dzieci. Nie jest to jednak nic złego, mam wrażenie, że dzięki temu znacznie lepiej wybrzmiewa klimat całości, a opisywane wydarzenia brzmią bardziej podniośle.

Podobało mi się, że autor zaserwował tutaj oprócz głównego miejsca akcji także swego rodzaju podróż małych bohaterów. Motyw wędrówki i poczucie misji bardzo fajnie tutaj wyszły.

Podobnie jak w poprzedniej części, tak i tutaj podział na dobro i zło jest bardzo wyraźny, jednak wcale to nie dziwi, zważając na fakt, że to literatura dziecięca. Ponownie mamy do czynienia z dobrze wykreowanym czarnym charakterem, tym razem jest to księżniczka żbików. Szalona księżniczka żbików ?

Najbardziej ujęły mnie obelgi jakimi obrzucali się złole, bywały naprawdę inspirujące i mam wrażenie, że autor czasami przechodził sam siebie ? dużo polotu i finezji ? które często wywoływały mój uśmiech.

"Redwall" to książki z klasycznym vibem fantasy i wieloma sprawdzonymi motywami osadzone w barwnym świecie. Znajdzie się tu przygoda, walka, przemoc i śmierć, a także poświęcenie, odwaga, honor i sympatyczni bohaterowie.

To seria kierowana raczej do młodszego czytelnika, ale dorośli też mogą się przy niej zrelaksować i dobrze bawić?czekam na 3 tom ?

Bitwa o Redwall
Brian Jacques0
Okładka ksiązki - Bitwa o Redwall

Myszy, które zamieszkują Opactwo Redwall, słyną z łagodności i dobroci, lecz zmuszone odeprzeć atak podstępnego wroga, okazują niezwykłe bohaterstwo...

Mattimeo
Brian Jacques0
Okładka ksiązki - Mattimeo

Mieszkańcy Redwall przygotowują się do świętowania Lata Złotych Łąk. W oczekiwaniu na dni zabawy nikt nie spodziewa się, że Slagar Okrutny knuje plan,...