Rozważania o wierze

Czym jest dla mnie wiara? Co wnosi w moje życie? Czy warto wierzyć? U kogo lub gdzie szukać jej racjonalnych uzasadnień? Te i wiele innych pytań zadałem sobie przygotowując ,,Rozważania o wierze".

Okazją do postawienia ich jest ,,Rok Wiary", ogłoszony w Kościele powszechnym przez Benedykta XVI. Ale nie tylko: coraz częściej spotykamy się z ludźmi, którzy odrzucają chrześcijańska wizję życia, nie podzielają wiary w Chrystusa jako Zbawiciela, zwalczają ją otwarcie lub z niej szydzą. Ich ataki pobudzają do refleksji nad tym, co jest podstawowe i najważniejsze w naszej relacji do Boga i bliźnich.

Ta krótka książeczka zawierająca osobiste przemyślenia autora na temat wiary stanowi przede wszystkim zachętę, byśmy uświadomili sobie jej nieskończoną wartość i sens. Bez wiary nasze życie byłoby pozbawione ostatecznych horyzontów, miłość zbyt mała, by przetrwać na wieczność, a szczęście nigdy nie osiągalne. Dlatego dziękujmy Bogu za bezcenny dar wiary i pozwólmy, by jej blask opromieniał całe nasze życie.

Ks. Zbigniew Sobolewski

Dotychczas ukazały się w serii rozważań:

- ,,Rozważania o nadziei"

- ,,Rozważania o życiu"

- ,,Rozważania o miłości"

- ,,Rozważania o komunii z Bogiem".

Informacje dodatkowe o Rozważania o wierze:

Wydawnictwo: Bernardinum
Data wydania: 2012-09-11
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Rozważania o wierze

Rozważania o wierze - opinie o książce

Rita z Cascii. Życie świętej od róż
Ks. Zbigniew Sobolewski0
Okładka ksiązki - Rita z Cascii. Życie świętej od róż

Pełen pięknych fotografii, starannie wydany album zaprasza czytelników do miejsc związanych ze św. Ritą z Cascii – zatem tam, gdzie znajdują się...

Nikt nie ma większej miłości. Rzecz o Błogosławionej Mariannie Biernackiej.
ks. Zbigniew Sobolewski0
Okładka ksiązki - Nikt nie ma większej miłości. Rzecz o Błogosławionej Mariannie Biernackiej.

"Od chwili beatyfikacji, jakiej dokonał Jan Paweł II, 13 czerwca 1999 r. w Warszawie, kult błogosławionej Marianny Biernackiej rozwija się owocnie nie...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz