Rzym. Najpiękniejsze wakacje

W niektórych miejscach można zakochać się jak w ludziach...

Rzym to miasto, które uwodzi, mami, olśniewa, budząc na każdym kroku pożądanie i podziw. Eliza, młoda Polka, wraz ze swoją rzymską ciotką zwiedza przez tydzień Wieczne Miasto, poznając jego najważniejsze zabytki. Zanurza się w niesamowitą i surrealistyczną atmosferę, wczuwa w jego puls, spotyka rzymskie zjawy, a także miejską faunę. Kosztuje rzymskich przysmaków. W mieście, w którym fluidy miłości unoszą się na każdym kroku, trudno się nie zakochać... Już pierwszego dnia Eliza spotyka zielonookiego Amore, który obiecuje jej przejażdżkę na skuterze.

Rzym. Najpiękniejsze wakacje to fascynująca powieść-przewodnik, którą można czytać na trzy sposoby: od deski do deski; rozdziałami, będącymi gotowymi trasami, które można wykorzystać podczas zwiedzania; podrozdziałami, z których każdy opowiada o wybranym zabytku. W tle przeplatają się wielkie historie miłosne; pojawiają się wielcy bohaterowie historii i sztuki; nie brakuje cytatów filmowych.

Agnieszka Zakrzewicz - dziennikarka, pisarka i historyk sztuki. Od lat współpracuje z polskimi mediami jako korespondentka zagraniczna, pisząc o Włoszech i Watykanie. Autorka czterech książek. Jej Watykański labirynt, ukazał się również we Włoszech. Rzym. Najpiękniejsze wakacje to jej debiut w dziedzinie literatury podróżniczej, łączący doskonałą znajomość Wiecznego Miasta, wiedzę z dziedziny historii sztuki i lekkie pióro wieloletniej publicystki.

Informacje dodatkowe o Rzym. Najpiękniejsze wakacje:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-06-14
Kategoria: Przygodowe

Kup książkę Rzym. Najpiękniejsze wakacje

Rzym. Najpiękniejsze wakacje - opinie o książce

Rzym to piękne miasto, które co roku przyciąga do siebie tłumy turystów, można tam przeżyć wspaniałe przygody i zwiedzić naprawdę wiele miejsc, ale do takiej podróży warto dobrze się przygotować, żeby niczego nie przegapić.
Agnieszka Zakrzewicz to dziennikarka, pisarka oraz historyk sztuki, od lat pisze o Włoszech, więc zna ten kraj bardzo dobrze, ale w dziedzinie literatury podróżniczej dopiero debiutuje. "Rzym. Najpiękniejsze wakacje" to książka, którą można czytać na trzy sposoby, od deski do deski, rozdziałami, dzięki czemu poznajemy gotowe trasy do zwiedzania oraz podrozdziałami, żeby poznać dane zabytki, ja oczywiście wybrałam ten pierwszy wariant, żeby poznać całą opowieść.
Mamy opisaną tutaj historię Elizy, nastolatka przyleciała do swojej cioci, która na co dzień mieszka w Rzymie, na tydzień wakacji i postanowiła ten czas przeżyć bardzo intensywnie. Każdego dnia próbuje włoskiej kuchni, poznaje mieszkańców, turystów, inny język oraz odwiedza najważniejsze zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć. Klimat tej książki sprawia, że wiele razy można poczuć, jakby się tam było i widziało to wszystko na żywo, te osoby, które ciągle gdzieś się spieszą, poklepują się wzajemnie po plecach i coś do siebie wykrzykują, można usłyszeć te dźwięki klaksonów samochodów i skuterów, które przemykają zaraz obok przechodniów, to wszystko jest naprawdę niesamowite.
Kiedy zobaczyłam tego grubaska, trochę się przeraziłam, jednak wolę cieńsze książki, pomyślałam wtedy, że opisana historia pewnie trwa ze dwa lata, zaskoczeniem było dla mnie, że mamy tutaj opisany tylko jeden tydzień. Na szczęście książkę czyta się dość szybko, strona po stronie pochłaniałam ją i nie chciałam przestać, dla osoby, która zamierza jechać do Rzymu, na pewno będzie ona wspaniałym przewodnikiem, ponieważ zawiera bardzo wiele cennych wskazówek.

Agnieszka Zakrzewicz0
Okładka ksiązki - Głosy spoza chóru: Ofiarom milczenia. Rozmowy o Kościele, papieżach, homoseksualizmie, pedofilii i skandalach

Agnieszka Zakrzewicz przeprowadziła szereg wywiadów ze znanymi osobami włoskiego i polskiego życia publicznego, politykami, dziennikarzami, działaczami...

Agnieszka Zakrzewicz0
Okładka ksiązki - Watykański labirynt. Zamach na Jana Pawła II, zabójstwo Roberta Calviego, zaginięcie Emanueli Orlandi

Druga, po ,,Głosach spoza chóru", część rozmów odsłaniających kulisy pontyfikatu Jana Pawła II Nowe, szokujące szczegóły trzech spraw, którymi żył świat...