Saint

Tom 4 cyklu Boston Underworld

Czwarty tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach!

,,Grzech za grzech".

Tenly ,,Scarlett" Albright ma misję. Udaje, że jest dziewczyną do towarzystwa, po czym upokarza klientów, szantażuje ich i wymierza sprawiedliwość. Uważa, że zasługują na karę.

Kiedy kobieta poznaje Sainta, on akurat przerywa jej zabawę. Porywa ją, używając do tego broni. Ich spotkanie zdecydowanie nie należy do romantycznych.

Jednak w tym momencie Rory ,,Saint" Brodrick, irlandzki mafioso, zdaje sobie sprawę, że właśnie trafił na kobietę swojego życia. Absolutnie szurniętą, ale też najseksowniejszą, jaką kiedykolwiek widział.

Informacje dodatkowe o Saint:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-10-06
Tłumaczenie: Malwina Maria Stopyra

Kup książkę Saint

Saint - opinie o książce

"Kiedy człowiek toczy wojnę sam ze sobą, dylemat moralny związany z odebraniem człowiekowi życia schodzi na drugi plan. Chodzi o akcję i reakcję. (...) To tylko moja walka i to ja będę żyła z jej konsekwencjami. "

"Skarlett" Tenly Albright kobieta do towarzystwa, która zabawia się, wykorzystuje i szantażuje mężczyzn, uważa że zasługują na karę. Jako dziewczynka pochodziła z bogatego domu, jej matka zaplanowała jej życia jednak nie przewidziała że jej córka ma "defekt" który nie dopuszczalny jest wśród "elity". Elita zniszczyła, złamała Tenly dlatego uciekła na ulicę, gdzie zbudowała mocny pancerzy który miał ją chronić i pomóc się zemścić. Jednak na jej drodze pojawia się Saint, dobry mężczyzna, który chce ją uratować?
Czy można kogoś uratować w brew jego woli? Czy Saint będzie kolejnym mężczyzną z którym Tenly się zabawi?

Saint czwarta część z cyklu Boston Underworld i jedna z najciekawszych historii. Historia mocna, nieprzewidywalna, chaotyczna oraz wciągająca.
Jednak największym atutem tej książki jest postać kobieca. Dziewczyna która wywodzi się z elity, blichtru i przepychu a jednak to ulica jest miejscem gdzie czuje się wolna i szczęśliwa. Tenly, która ma swój defekt przez co nie umie nawiązać większej interakcji z drugim człowiekiem. Jest oszczędna w słowach a jej czyny są nieprzewidywalne.
Saint jest mało wyraźny w porównaniu do Tenly, ukrywa się w jej cieniu. Jednak i ta postać ma swoje traumy, które wpłynęły na to kim jest obecnie.

Saint to książka pełna intryg, mroku i chaotycznych relacji ale warta uwagi.

Tenly "Scarlett" Albright ma misję. Udaje dziewczynę do towarzystwa. Namierza swój cel, wabi go w swoją pajęczą sieć, po czym upokarza mężczyzn, szantażuje i wymierza sprawiedliwość. Wszak każdy facet to zło i należy im się kara...
   Rory "Saint" Brodrick to członek irlandzkiej mafii. To on porywa Scarlett podczas jednej z jej akcji. Nie przewidział tylko jednego: że ta mała diablica stanie się jego obsesją. Ten Szatan to kobieta jego życia. On innej nie chce...
   Czy Saint odkryje przeszłość Scarlett? Czy kobieta zaufa mu na tyle, by wyznać prawdę? Czy on jest w stanie ją ochronić? Czy ona się na to zgodzi?

Seria "Boston Underground" zahipnotyzowała mnie. Od pierwszego tomu dosłownie przepadłam. Każdą z części czytałam powoli, dogłębnie analizując treść. Każdy z opisanych tam mężczyzn jest wyjątkowy. Twardy, waleczny, nieustępliwy i piekielnie zaborczy. Za każdym razem zacieram swe łapki i tylko wypatruję informacji o premierach, by móc sobie wpisać pozycję na listę książkowych chciejek. Ta seria jest po prostu obłędna.
   Tym razem bohaterem jest Saint. Żartowniś. Zabawny mężczyzna ociekający testosteronem. Taki śmieszek, który potrafi przemienić się w potwora. W twardego, pewnego siebie, bezwzględnego zabijakę. Faceta, któremu lepiej nie wchodzić w drogę. Szczególnie, gdy zagraża coś jego mafijnej rodzinie. Wtedy wychodzi z niego bestia. Bardzo seksownie, trzeba dodać. Ja nie wiem jak to autorka robi, że tak świetnie łączy w jednej postaci cechy charakteru. Te złe do szpiku kości i te milusie. Równowaga doskonała.
    Czytając początkowe poczynania głównej bohaterki czułam wewnętrzny niepokój. Scarlett okazała się być bardzo dobrą manipulantką. Wie jak wykorzystać swe ciało w roli wabika. Perfekcyjna. Ostrożna i inteligentna. Mocno nieufna i zamknięta w sobie kobieta, która przeszła piekło. Kiedy autorka włączyła do historii jej przeszłość, to byłam wstrząśnięta. Te opisy wywołały szok, że można dopuścić się do takiego bestialstwa. Nic więc dziwnego, że Scarlett stała się taką kociczką chodząca własnymi ścieżkami. Cicha i uparta. Nieufna i nietowarzyska. Strzyga uszami za każdym razem, gdy tylko usłyszy najdrobniejszy szmer.
    Obie postacie mają bardzo silne osobowości. Charyzmatyczni, waleczni i twardzi. Czytając ich wzajemną relację miałam wrażenie, że wystarczy jedna iskra, po której dosłownie się pozabijają. Z ich temperamentem wszystko było możliwe. Całe szczęście, że wszystko to co ich wkurzało przelali na łóżko. Sceny miłosne ociekały chemią. Pożądaniem. Ogień szalał. Spalał doszczętnie. Bardzo odważne i lubieżne. Bardzo smakowite i pobudzające wyobraźnię.
   Od ciemnej strony było odpowiednio mrocznie. Ryzykownie i niebezpiecznie. Kręciłam głową a brwi szybowały wysoko, gdy czytałam jej pomysły na zabawę ze swoimi ofiarami. Tak samo w scenach rzezi, jaka w pewnym momencie się rozpętała. Była akcja, była dynamika, była adrenalina. Pełna sensacja na najwyższym poziomie. Bomba.
    Kolejny raz autorka wyniosła mnie na wyżyny emocji. Te szalały niczym spuszczone ze smyczy bestie. Emocje mnie rozsadzały. Lektura wciąga niczym wir. Nie sposób było mi się od niej oderwać. Świetny styl, doskonała kreacja bohaterów, mocne tło wydarzeń. Same plusy. Mam wrażenie, że każdy kolejny tom jest jeszcze lepszy od swego poprzednika. Książka ląduje na półce w mojej biblioteczce a was zachęcam do czytania. Szczególnie jeśli znacie serię. A jeśli nie ale szukacie czegoś gorącego, ostrego i zaskakującego to śmiało możecie czytać. Chronologia moim zdaniem nie jest obowiązkowa, gdyż każdy tom jest o innym bohaterze. Aczkolwiek wcześniej poznani mają swój udział w kontynuacjach.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo NieZwykłe

[...] Wina nie leży w naszych gwiazdach, ale w sercach - tych pozornie nieśmiertelnych narządach, które biją pomimo naszych najwiekszych starań żeby je zniszczyć[...]

Wciągająca, szybka i rozpalająca zmysły.

Oto historia o Scarlett i Rorym. Scarlett niegdyś pracująca na ulicy, teraz umawiające się z mężczyznami aby ich solidnie ukarać za to co kiedyś jej zrobiono. Wiedziona siła zemsty na jedynym człowieku, który zabił jej uczucia, na swojej drodze spotyka człowieka, od którego kiedyś uciekła. Rorego ,,Sainta". Jest on członkiem irlandzkiej mafii, syndykatu gdzie wszyscy są jak jedna wielka rodzina. Gdy Scarlet wpada w jego ramiona, on obiecuje jej pomoc się zemścić. Czy Scarlett znowu mu zaufa? Czy on jej? Jaki będzie finał? Przekonajcie się sami.

Na samym początku ciężko mi było się wkręcić w cała historię, a to z powodu tego, że to jest czwarta i ostatnia część, a ja nie czytałam poprzednich. Jednakże wiedziona moja ludzka ciekawością i tytułem postanowiłam zacząć czytanie irlandzkiej mafii od niej. I dosłownie przepadłam. Ta akcja, która dzieje się od samego początku, ten poziom adrenaliny, te zbliżenia pomiędzy bohaterami powodują, że ani na moment nie chciałam się odrywać od tej pozycji. Niebezpieczeństwo, gęsia skorka, śmiech i ogień to było to, co mnie urzekło podczas tej części. Autorka wiedziała jak przyciągnąć do siebie czytelnika i jak sprawić aby przeżył tą jazdę totalnie zszokowany i niechcący aby się ona kończyła. Co więcej nie spotkaliśmy tutaj bezbronnej kobiety o nie. Scarlett to była baba z jajami większymi nawet od najwiekszych chojraków. Szczerze się przyznam, że bałabym się ja spotkać w ciemnym zaułku a tym bardziej jej podpaść. Określenie ,,Szatan" idealnie do niej pasuje.

Po skończeniu tej części wiem, że koniecznie muszę przeczytać pozostałe. To co autorka pokazała to, że dla tych wszystkich chłopaków ich syndykat jest najważniejszy i jak jeden z braci zaczyna iść na wojnę to pozostali idą z nim. Jeśli chcesz być częścią ich rodziny to niech ci do głowy nie przychodzi złamanie najważniejszej zasady jaką jest zaufanie. Brak tego i zranienie któregoś z członków oznacza śmierć. Mafia to mafia, ale ma swoje zasady.

Polecam przeczytać tą cześć, ale nie róbcie tak jak ja i przeczytajcie po kolei. Bo każda z nich ma coś wartościowego nam do przekazania. Ta akurat dała nam to, że nieważne jak bardzo możemy mieć popieprzone i czarne serce, jak bardzo będziemy udawać chojraka i grać odważnego, jeśli zaufamy jednej osobie, która jest nam w stanie pomóc i nas zrozumieć, jesteśmy na wygranej pozycji. Tak jak nasza bohaterka zaufała w końcu Saintowi.

Scarlett nie ma w sobie nic przeciętnego, zdecydowanie nie wtapia się w tłum, a to czym się zajmuje też może szokować. Podobnie niezwykłe jest jej pierwsze spotkanie z Saintem. Choć nie należy ono do udanych, mężczyzna szybko orientuje się, czego chce i dąży do tego, żeby osiągnąć cel. Pomimo oporu Scarlett jest zdeterminowany i pewny siebie. Jeśli mu na czymś zależy, z pewnością łatwo nie odpuści.

,,Saint" to bardzo przyjemna książka, choć nie podobała mi się aż tak jak poprzedni tom tej serii. Historia Scarlett i Sainta była dobra, ale czegoś mi w niej zabrakło. Chyba niepotrzebnie miałam wobec niej zbyt duże oczekiwania po tym, jak bardzo podobał mi się ,,Ghost". Choć książka całkiem mnie wciągnęła to sama nie wiem dlaczego, miałam problem, żeby skupić się na lekturze. Nie czułam zbyt dużego przywiązania do bohaterów. Scarlett była ciekawą i jednocześnie niezrozumiałą dla mnie postacią. Za to Sainta polubiłam od samego początku, był bardzo charyzmatyczny.

,,Saint" to dobra, przyjemna książka. Co prawda raczej nie zapadnie mi na dłużej w pamięci, ale bardzo miło spędziałm z nią czas.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-10-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

To już czwarty tom cyklu "Boston Underworld", w której powracamy do Irlandzkich przedstawicieli półświatka. W tej serii zachwycające jest to, że każdy tom przedstawia nam zupełnie inne postaci, o diametralnie różnych charakterach oraz historii i nie ma możliwości by jakikolwiek motyw uległ powtórzeniu. A zaskakująca kreacja bohaterów oraz ich dość niezwykłe, często zakrawające o niezdrowe, relacje, to jedynie niektóre z cech wyróżniających tę serię mafijną. Pewnym jest, że dostaniemy dużo emocji i niepewności, Autorka będzie drwić z moralności oraz przeprowadzi nas przez całą burzę uczuć oraz tajemnic. I w tej książce nie było inaczej. Wciągająca, nasycona namiętnością ale też i bólem, strachem, brakiem pogodzenia z przeszłością, a nawet odrobiną psychodeliczności postaci, kreuje nam rzeczywistość, w której po prostu przepadamy.

Scarlett to postać znana fanom cyklu, jednak tak naprawdę nie mamy pojęcia o jej życiu. Skryta za maską bezwzględnej, wyprana z jakichkolwiek emocji, stara się skrupulatnie realizować swoją zemstę. Szczyci się tym, że nie czuje nic, a najlepiej czuje się w swoim domu, zamknięta na sześć zamków, po sprawdzeniu czy nie ma możliwości aby coś zagrażało jej w środku. Nie akceptuje niczyjej pomocy, pojawia się i znika kiedy ma na to ochotę, jest wolnym, zniszczonym przez życie ptakiem, którego może odstraszyć nawet najmniejszy fałszywy krok. A jednak ma w sobie coś, co sprawia, że przyciąga mężczyzn i z pewnością nie jest to jej złamana dusza. Czy jednak będzie w stanie przeciwstawić się swoim ideałom, którymi już tak długo się kieruje i dać szansę Rory`emu na zaistnienie w jej życiu? Wydaje się to być karkołomnym zadaniem.
Saint, a raczej Rory, do świętych nie należy, choć cierpliwość jaką wykazuje się wobec Scarlett można postrzegać w kategoriach świętości. Chce jej pomóc, chce zabrać z jej barków ciężar, ale nie jest to proste, bo trafił na dumną i pałającą żądzą zemsty kobiety. On sam nie boi się splamić krwią wroga, jego umiejętności sprawiają, ze jest ważnym członkiem Syndykatu, jednak nie chce by bliska mu kobieta działała jak on. Ale czy tak naprawdę ktokolwiek jest w stanie zbliżyć się do Scarlett? Rory to także dość nieoczywista postać, kryjąca się za żartami i lekkim podejściem do wielu spraw. A jednak to człowiek, który potrafi słuchać, wie, czego chce od życia i jest szalenie wierny bliskim mu osobom. Czy to wystarczy by uratować jego Szatana przed długą drogą w dół aż do samego piekła?
Jestem absolutnie zakochana w całym tym Bostońskim świecie, który przedstawia nam Autorka. Ta książka nie jest wyjątkiem i również przypadła mi do gustu, choć chyba zawsze największy sentyment będę mieć do Reapera (aczkolwiek w walce na okładki wygrywa Saint w przedbiegach ;-) ). Jednak Rory, jego podejście zarówno do chłopaków jak i Scarlett sprawiły, że on także zawładnął moim sercem. To taki typ, którego trudno nie polubić, choć na pewno nie jest oczywistym bad boyem. Bo w tych książkach nie znajdziecie nic z utartych schematów, do których jesteśmy przyzwyczajeni i chyba właśnie dlatego uważam tę serię za wyjątkową, bo wychodzi poza znane w literaturze motywy. Wisienką na torcie jest tu tajemnica, która nie wypływa od razu i pozostawia nas w domysłach skąd u Scarlett takie postępowanie, ale to jedynie zachęca do lektury i przekładania kolejnych stron. I tak jak w przypadku pozostałych części bez problemu można sięgnąć tylko po "Saint" i odnajdziecie się w fabule, jednak jak najbardziej zachęcam do poznania każdej historii cyklu.

Crow
A. Zavarelli0
Okładka ksiązki - Crow

Pierwszy tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach!Myślała, że był zwykłym żołnierzem w szeregach mafii.A on wkrótce...

Ghost
A. Zavarelli0
Okładka ksiązki - Ghost

Trzeci tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach! Talia Parker nie miała łatwego dzieciństwa. Częściowo spędziła je w rodzinie...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis