Ścigając Steve'a Jobsa. Historie Polaków w Dolinie Krzemowej

Mało kto wie, że legenda i potęga Doliny Krzemowej to również zasługa pracujących tam Polaków. Magda Gacyk, autorka książki, opowiada o tym, pokazując naszych rodaków na tle „krzemowej” rzeczywistości, pełnej utalentowanych, często wręcz ekscentrycznych wizjonerów i wynalazców technologii najnowszej generacji.

Polscy bohaterowie książki „Ścigając Steve’a Jobsa” to obdarzeni silnym charakterem i wytrwałością, utalentowani i świetnie wykształceni ludzie. Do Kalifornii przybywali w różnych momentach polskiej emigracji, samotnie lub z rodzinami, niektórzy uciekając z ojczyzny, inni poszukując poza nią nowych możliwości. Ta sama Silicon Valley, w której siedzibę mają takie potęgi jak Google, Apple, Facebook, Ebay czy Intel, dała im szansę, której nie zaprzepaścili. Dziś należą do elity intelektualnej Stanów Zjednoczonych. Zajmują się tym, czym oddycha Dolina Krzemowa: teleinformatyką, biotechnologią, energią odnawialną, produkcją specjalistycznego sprzętu dla przemysłu komputerowego i wojska, nowymi technologiami w dziedzinie medycyny. Są naukowcami, wynalazcami, menedżerami lub właścicielami firm. Wielu z nich współpracuje z polskimi przedsiębiorstwami, wspomagając w ten sposób rozwój najnowszych technologii w pierwszej ojczyźnie.

Informacje dodatkowe o Ścigając Steve'a Jobsa. Historie Polaków w Dolinie Krzemowej:

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing

Ścigając Steve'a Jobsa. Historie Polaków w Dolinie Krzemowej - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sunny_M
Sunny_M
Przeczytane:2020-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Książkę pochłonęłam w trzy dni. Bardzo lekko się czyta. Fajne historię i dobrze mi było ją czytać. Inne spojrzenie na ludzi, polaków i naszych myślicieli, czasami zapominamy że wszyscy jesteśmy ludźmi. Ciekawa pozycja i w sumie mogłabym ją polecić.