Serce w chmurach

Ten dzień wyglądał na najgorszy w całym życiu siedemnastoletniej Hadley Sullivan. Utknęła na lotnisku w Nowym Jorku, spóźniona o cztery minuty na lot do Londynu i najprawdopodobniej również na drugi ślub ojca żeniącego się z kobietą, której nawet nie poznała, a więc i nie polubiła.

Wtedy, w zatłoczonej poczekalni, spotkała chłopaka idealnego. Był Anglikiem, miał na imię Oliver i rezerwację na najbliższy nocny lot do Londynu. Tuż obok miejsca Hadley...

Zbiegi okoliczności i dziwne przypadki odgrywają wielką rolę w tej dowcipnej powieści o związkach rodzinnych, drugich szansach, jakie daje nam życie, a zwłaszcza o młodzieńczej pierwszej miłości. Rozgrywająca się w ciągu zaledwie 24 godzin historia Hadley i Olivera przekonuje, że prawdziwa miłość może nas spotkać w najmniej spodziewanym momencie i miejscu, że strzały Amora znajdują drogę do ludzkich serc nawet w nowoczesnym świecie, w którym tak łatwo spóźnić się na samolot i tak trudno zauważyć to, co najważniejsze." Serce w chmurach" zauroczy nie tylko rówieśników powieściowych bohaterów, ale spodoba się czytelnikom w każdym wieku, wzruszając, rozśmieszając i przypominając, czym są motyle w brzuchu oraz gromy z jasnego nieba. Okazuje się bowiem, że statystyczne prawdopodobieństwo miłości od pierwszego wejrzenia nie jest wcale takie małe!

Informacje dodatkowe o Serce w chmurach:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2012-02-22
ISBN: 978-83-62478-33-0

Kup książkę Serce w chmurach

Serce w chmurach - opinie o książce

Avatar użytkownika - karola137
karola137
Przeczytane:2015-07-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Mam,
Za każdym razeym, gdy występuje wątek ojca i córki, którzy się godzą lub rozmawiają szczerze wzruszam się jak nie wiem co. I w tym przypadku jeszcze przed zakończeniem książki popłakałam się jak bóbr. Normalnie nie dałam rady. So many feels ;D Książka bardzo przyjemna, dziwnie, że nie było narracji pierwszoosobowej, tak bardzo się do niej przyzwyczaiłam. Hadley, uparta jak ja, była idealnie wykreowaną nastolatką, nienawidzącą z zasady, a dla Olivera każda dałaby się pociąć. Jednym słowem cud, miód i malina. Poproszę więcej takich książek!
Avatar użytkownika - szulikmonia
szulikmonia
Przeczytane:2013-02-06,
Sięgając po te książkę, czułam lekką obawę. Jednak okazało się, że nie należy bać się nieznanego. Siedemnastoletnia Hadley spóźniła się na samolot, którym miała polecieć do Londynu na ślub ojca. Kolejny jest kilka godzin później, w tym czasie nieoczekiwanie w poczekalni poznaje przystojnego Oliviera. Hadley ma wielkie niebieski oczy i długie słomiane włosy, co w połączeniu z jej wybuchowym charakterem tworzy mieszankę istnie bombową. Olivier jest sympatyczny, rozwiane włosy o uroczy uśmiech sprawiają, że czytelnik od razu go lubi. Ich znajomość szybko nabiera rumieńców. Okazuje się, że on również leci do Londynu i to tym samym samolotem. Za sprawą uroku Oliviera udaje im się usiąść koło siebie. Przez całą podróż rozmawiają nie tylko o rzeczach błahych ale i poważnych. Hadley czuje żal do ojca za to, że zostawił ją i matkę a fakt, że ponownie się żeni przepełnia czarę goryczy. Zwierza się z tego Olivierowi, a on nieustannie próbuję ją pocieszyć i rozweselić. Uświadamia jej, że powinna dać ojcu szanse i wybaczyć mu, co bohaterce przychodzi z wielkim trudem. Po wylądowaniu rozdzielają się. Hadlej ląduje na ślubie a Olivier na…..? (nie zdradzę wszystkich szczegółów) Akcja utworu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, dzięki czemu jest niezwykle dynamiczna. Opowiada nie tylko o miłości ale również o tłumionym bólu i żalu bohaterki. Hadley nie mogła zrozumieć dlaczego ojciec ją opuścił a jednocześnie szukała bliskości z nim. „Serce w chmurach” to książka która bawi i wzrusza. Wciąga bez reszty i cieszę się, że mogłam ją przeczytać, żałuję tylko, że tak późno od premiery. Na pewno wrócę do tej książki, bo napawa nadzieją. Książka przepełniona jest wieloma zbiegami okoliczności, ale nie czułam, aby autorka naciągała fakty. Całość była spójna i o wiele za szybko się ją czytało. Nawet nie wiem kiedy, a już był koniec  Czy miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa? Po tej książce wieże, że tak. ?Na świecie jest wiele dziwnych zjawisk ,więc czemu nie zakochać się w chłopcu z lotniska? Gorąco polecam, w szczególności dziewczyną. Na pewno ta ciepło i zabawna książka was nie zawiedzie a jednocześnie sprawi wiele przyjemności i radości. 5/6
Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2023-11-07, Ocena: 4, Przeczytałam,

Odwieczny dylemat co pierwsze książka czy film u mnie rozwiązał się sam. Najpierw obejrzałam adaptację, bo dopiero po jego obejrzeniu odnowiłam subskrybcję w audiotece, dzięki której wysłuchałam audiobooka czytanego przez Józefa Pawłowskiego. Jak to bywa, film nieco różni się od historii zapisanej przez Jennifer E. Smith na papierze, ale obie wersje są cudowne i w moim odczuciu jedna zachęca do poznania drugiej. Polubiłam obie pomimo faktu, że niespecjalną sympatią darzyłam zajęcia ze statystyki, która jak się okazuje ma też wiele wspólnego z miłością.

"Serce w chmurach" nie jest jedynie prostą i dość przewidywalną opowieścią naszpikowaną statystyką o dwójce młodych ludzi - amerykance Hadley Sullivan i angliku Oliverze Jones'ie, którzy poznają się na lotnisku w Nowym Yorku, zakochują się w sobie, ale oczywiście coś idzie nie tak, więć będą musieli się postarać, aby zauważyć to, co najważniejsze i nie zgubić się. I choć akcja toczy się zaledwie w dwudziestoczterogodzinnym okresie, prócz romantycznej relacji rodzącej się między Hadley i Olivierem, zawiera też bardziej dramatyczny wątek, dodający jej głębi, odnoszący się do tematu rozpadu rodziny Hadley, jej trudnej relacji z matką oraz próby zrozumienia, dlaczego ojciec postanowił odejść i założyć nową rodzinę po drugiej stronie globu. Z czym, co zrozumiałe dziewczyna nie potrafi sobie poradzić ani wybaczyć ojcu, mimo to wybiera się na jego drugi ślub. Dużą zmianą w okazała się historia rodzinna Olivera, która w filmie została rozwinięta i przedstawiona w inny sposób, natomiast z książki dowiadujemy się jedynie, iż leci właśnie do Londynu na pogrzeb ojca, z którym nie miał łatwych relacji. Prym wiedzie historia Hadley, aczkolwiek problemy z ojcami to kolejny zbieg okoliczności, który ich łączy.

Jeśli jeszcze nie czytaliście książki, nie słuchaliście audiobooka, nie oglądaliście ekranizacji, to gwarantuję, że po którąkolwiek formę sięgniecie, będziecie się śmiać i płakać. Być może wspomnicie moment, w którym Was trafiła strzała amora, a tym, którzy nie mają drugiej połowy da nadzieję, że w końcu czas, los, zbieg okoliczności, przeznaczenie (zwał, jak zwał) postawi na ich drodze miłość.

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-10-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

??

,,Tak to już jest z lataniem: można rozmawiać z kimś kilka godzin i nigdy nie poznać imienia rozmówcy, zwierzyć się z najgłębszych tajemnic i nie zobaczyć tej osoby już nigdy w życiu".

(fragment książki)

°

Siedemnastoletnia Hadley przybywa na nowojorskie lotnisko o cztery minuty za późno, przegapiając tym samym samolot, który miał ją zawieźć do Londynu na drugi ślub ojca. Dziewczyna przez kilka następnych godzin oczekuje na najbliższy lot. W tym czasie poznaje Olivera, który ma wykupione miejsce w tym samym rzędzie, co ona...

??

Choć mogłoby się wydawać, że ,,Serce w chmurach" będzie po prostu słodkim romansem, zdecydowanie więcej uwagi poświęcono w nim problemom rodzinnym takim jak rozwód czy ponowny ślub rodzica i wpływ tych wydarzeń na dziecko. Myślę, że wiele osób będzie mogło utożsamić się z rozważaniami Hadley na te tematy.

Oczywiście mamy tu też wątek romantyczny, który w mojej opinii był naprawdę uroczy. Podobały mi się dialogi między bohaterami - błyskotliwe i pełne humoru.

Z wyjątkiem jednego zwrotu akcji książka raczej niczym mnie nie zaskoczyła. Nie wzbudziła też we mnie silnych emocji, ale czytało się ją naprawdę przyjemnie. Teraz z chęcią obejrzę ekranizację.

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2014-12-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Magnolia93
Magnolia93
Przeczytane:2014-12-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Odległość między tobą a mną
Jennifer E Smith0
Okładka ksiązki - Odległość między tobą a mną

Owen mieszka w suterenie. Lucy na dwudziestym trzecim piętrze. Ale kiedy podczas fali upałów w Nowym Jorku wysiada prąd, odnajdują się po raz pierwszy:...