Silna wola w 30 minut

Psycholog dyplomowany Hans-Georg Willmann pracuje od 1998 roku jako coach. Wspiera ludzi
w osiąganiu celów, a także doradza w procesach zmian oraz sytuacjach kryzysowych w życiu zawodowym. Willmann pracował w kadrach, a w 2003 roku założył własną firmę doradztwa personalnego.

Jak funkcjonuje silna wola i w jaki sposób można ją wykorzystać jeszcze efektywniej? Ta książka ujmuje trafnie i zwięźle:
• dlaczego wysilanie się ie ma sensu,
• na co możemy świadomie wpłynąć, aby osiągnąć swoje cele,
• dlaczego wola bywa kusząca,
• w jaki sposób łatwiej przemóc samego siebie,
• jak dłużej wytrwać w postanowieniach.

Książka ta jest dla wszystkich tych, którzy chcą zrealizować to, co postanowili.

Informacje dodatkowe o Silna wola w 30 minut:

Wydawnictwo: KOS
Data wydania: 2017-10-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7649-132-5
Tytuł oryginału: 30 Minuten. Willenskraft
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Biuro tłumaczeń "Translator"

Kup książkę Silna wola w 30 minut

Silna wola w 30 minut - opinie o książce

Avatar użytkownika - malgosialegn
malgosialegn
Przeczytane:2017-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

„W jaki sposób łatwiej przemóc samego siebie?”

Czy masz silną wolę? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Ale czy każdy potrafi odpowiedzieć na nie pozytywnie: TAK, MAM SILNĄ WOLĘ? Silnej woli każdy z nas może się nauczyć. Jak wiadomo jest ona niezbędna w osiąganiu celów, do których dążymy.

„Silna wola w 30 minut” Hansa Georga Willmanna to krótki poradnik, jak wzmocnić, osiągnąć i trenować silną wolę. Autor jest dyplomowanym psychologiem. Wspiera ludzi w osiąganiu celów, a także doradza w procesach zmian oraz sytuacjach kryzysowych w życiu zawodowym.

Sięgając po Poradnik pomyślałam sobie, że to kolejna nudna, naukowa rozprawa, opisująca w jaki sposób można osiągnąć silną wolę. Jak bardzo pierwsze wrażenie bywa mylące, szybko się przekonałam sama. Autor w sposób bardzo czytelny i zrozumiały tłumaczy, jak stopniowo, bez pośpiechu realizować swoje cele, oczywiście wykorzystując silną wolę.

Już samo spojrzenie na okładkę książki uruchamia nasze zmysły? 30 minut – silna wola? Dlaczego nie? Mnie – już te 30 minut – zachęciło do podjęcia realizacji celów, z wykorzystaniem mojej woli, ale czy zawsze silnej?

Poradni składa się z 4 części: Biologia woli, Psychologia woli, Świadomy rozwój silnej woli oraz Nieświadomy rozwój silnej woli. Kwintesencję informacji o nauce silnej woli można odnaleźć w krótkim podsumowaniu.

Jak wiadomo, silna wola jest bodźcem do realizacji naszych zamierzeń i celów. Trzeba jeszcze mieć motywację, bez niej trudno osiągać wyznaczone sobie cele. Przystępując do lektury Poradnika zadajesz sobie pytanie:

„W jaki sposób mogę osiągnąć to, czego chcę?”

Ta książka udzieli ci odpowiedzi na nurtujące cię pytania oraz poprowadzi cię drogą, na końcu której będzie twój wymarzony cel.

Wola to siła napędowa do osiągnięcia celu. Bardzo często jego realizacja jest trudna i wymaga wysiłku, przezwyciężenia swojej bezczynności, zmęczenia się. A wiadomo, że jeżeli do wykonania czegoś trzeba wysiłku, to często kończy się to niepowodzeniem. Z jakiego powodu? Z braku silnej woli.

Dążąc do realizacji swojego celu, pomyśl sobie, jak będziesz się czuć, gdy go już zrealizujesz? Co czujesz? Satysfakcję, zadowolenie. Udało się, osiągnęłaś to, na czym ci tak bardzo zależało! Jesteś z siebie dumna.

Pamiętaj – w danym momencie - realizuj tylko jeden, zamierzony cel. Cele mniejsze, dodatkowe zostaw na razie z boku, niech nie utrudniają ci realizacji celu głównego. Nie powinnaś się rozpraszać wieloma celami, tracić energię na wszystkie jednocześnie, naucz się stopniować cele, które chcesz osiągnąć. Są cele ważne i ważniejsze, nie każdy ma taki sam priorytet, to ta sama ustalasz ich hierarchię.

Obserwuj swoje zachowanie. Czy zmierza ono do realizacji celu? Co zrobiłaś, aby się do niego przybliżyć? Często myślenie o nim ukierunkowuje twoje zachowania na jego realizację. Myśląc o swoim zachowaniu przybliżasz się do realizacji swoich zamierzeń.

Wprowadź w swoje życie zasadę samonagradzania. Nagradzaj siebie za dążenie, przybliżanie się stopniowe do realizacji celu. Drobne nagrody działają motywująco, mobilizują do jeszcze efektywniejszego działania.

„Ułatw sobie wytrwanie w postanowieniach poprzez automatyzację zachowań, czyli ćwiczenie nowego sposobu postępowania tak długo, aż wejdzie ci w nawyk. Według wniosków wyciągniętych z najnowszych badań mózgu, proces ten trwa od 6 do 9 miesięcy. Wysiłek się jednak opłaca. Po upływie tego czasu zautomatyzowane zachowanie samo w sobie działa nagradzająco i wymaga znacznie mniej świadomego wysiłku. Przetrwanie okresu wyrzeczeń - od 6 do 9 miesięcy (odroczenie gratyfikacji) – jest tajemnicą sukcesu ludzi o silnej woli. Za pomocą samonagradzania łatwiej przetrwać ten czas”.

Wiara czyni cuda. Często dla zmotywowania słyszymy takie słowa. Uwierz, a osiągniesz swój cel. Człowiek, który wierzy w swoje możliwości, kompetencje więcej jest w stanie osiągnąć. Posiada tę cechę, którą psychologowie określają mianem „wysokiego poczucia skuteczności”. Zapewniam cię, że jeżeli nie wierzysz w siebie, w swoje możliwości niewiele osiągniesz. Musisz mieć przekonanie, że potrafisz pokonywać trudności, wszelkie przeciwności losu, jesteś skuteczna, nie zniechęcasz się przy najmniejszym problemie.

Nie odkryję przed tobą wszystkich tajemnic trenowania silnej woli i zdobycia drogi do realizacji twoich celów. Wskazałam ci tylko namiastkę tego, co cię czeka w arkanach sztuki osiągania silnej woli. Sama musisz się przekonać, że jest to łatwiejsze niż myślisz. Energia, którą przeznaczysz na swój rozwój, doskonalenie się, jest jednym z elementów puzzli pod nazwą „SILNA WOLA”. Aby ułożyć całe puzzle brakuje ci kilku elementów. Ale są one oczywiście w twoim zasięgu. Gdzie? W Poradniku „Silna wola w 30 minut”. Tak niewiele trzeba przeznaczyć – tylko 30 minut - a tak dużo można w zamian otrzymać.

Masz silną wolę? Sięgnij po Poradnik.