Ślady

Młody nauczyciel idealista - Tomasz, podejmuje pracę w małomiasteczkowej szkole. Przychodzi mu zmierzyć się z brutalną rzeczywistością, obrazem prawdziwej polskiej młodzieży, żyjącej bez zasad i autorytetów. Chcąc oderwać się od tej codzienności, Tomasz znajduje sobie hobby – pragnie poznać historię dawnego właściciela domu, w którym zamieszkał. Idąc po śladach, odnajduje miejsca i czas, który wydawałoby się, już dawno przeminął… „Ślady” to niebanalna, wielowątkowa powieść o przyjaźni, miłości i zdradzie. Powieść, która nie pozostawia złudzeń, co do otaczającej nas rzeczywistości. Autor wnikliwym, dziennikarskim okiem zauważa sytuacje, o których my, zwykli ludzie wolelibyśmy nie wiedzieć, ale które dzieją się naprawdę. O tych zdarzeniach słyszeliśmy w mediach, są naszą codziennością. Niewesołą, ale prawdziwą. „Ślady” to powieść niezwykła, bo właśnie tu fikcja w sposób naturalny przenika się z faktami, a historia tworzy tło dla współczesności. Powieść, która sprawia, że zadajemy sobie pytanie: co się stało z naszym światem? Czy tak chcemy żyć?

Informacje dodatkowe o Ślady:

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2009-09-16
ISBN: 978-83-928657-0-4

Kup książkę Ślady

Ślady - opinie o książce

Avatar użytkownika - KasiaiDaniel
KasiaiDaniel
Przeczytane:2012-03-29, Ocena: 4, Przeczytałem, 2012, @Blog, Oddane, Z wymiany ,
Książka ta wpadła w moje ręce dzięki wymianie... Nie żeby mi zależało na tej pozycji, ale teraz jestem zadowolony, że ją mam... Czasami jest tak, że warto sięgnąć po jakąś książkę, której nie chcemy przeczytać, a ktoś ją wymienia... Wówczas można się miło zaskoczyć tak jak to było w moim przypadku... Książka to wielowątkowa powieść, która ukazuje życie 30-letniego nauczyciela języka polskiego Tomasza... Jest on idealistą, przez to zderzenie z otaczającą go rzeczywistością jest niemal bolesne... Także dla czytelnika... Autor przedstawia nam w dość bezpośredni, a nawet brutalny sposób otaczający nas świat... Jak wygląda dzisiejsza młodzież i to nie tylko w dużych miastach, lecz także w tych prowincjonalnych... Jak wygląda zwykła codzienność, a ta niestety nie jest jakaś różowa... Jacy jesteśmy my sami, co nas pociąga, a co odpycha... Oczywiście w książce poznamy wiele innych postaci: Kostka (byłego dziennikarza i alkoholika), jego ojca (zażyłego komunistę, który próbuje rozliczyć się z przeszłością), Marta (właścicielka baru, niezależna kobieta) czy Kuba zwany przez wszystkich Myszką (półsierota, żyjący z matką i ojczymem alkoholikiem)... Niestety kobiety w tej książce nie zostały przedstawione najlepiej... Jakby autor sugerował się tym, w jaki sposób przedstawił kobiety w swoich filmach Władysław Pasikowski... Ciekawa jest też sama okładka, która jest ogromną klamrą spinającą całość... Jednak pozwala dopowiedzieć sobie, co będzie potem... Co Ci dwaj panowie i pies spotkają za rogiem... Reasumując książka jest bardzo dobra i pokazuje, że jeszcze polska literatura współczesna nie umarła, lecz żyje i wydaje na świat niezłe dzieła... Mogę z czystym sercem polecić tę książkę, wszystkim dorosłym, chociaż gdy młodzież zobaczy, jak widzą ich inni może da im coś do myślenia... I jeszcze raz powiem warto wymieniać książki, których się nie zna, gdyż może nas wówczas spotkać miła niespodzianka... Ocena: 7/10 Recenzja umieszczona także na moim blogu: http://danwaybooks.blogspot.com/2012/06/podazajac-sladami-historii-by-odnalezc.html
Niewidzialni
Sebastian Reńca0
Okładka ksiązki - Niewidzialni

Autor po raz kolejny (jego wcześniejsza powieść „Z cienia” odnosi się do tematyki tzw. „Żołnierzy Wyklętych”) podejmuje i dotyka...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis