Smaki Toskanii

Toskania to region hojnie wyposażony przez naturę i historię. Znajdziemy tam wszystko:

zachwycające sielskie krajobrazy, najpiękniejsze miasta, arcydzieła sztuki i architektury...

Spotkamy tam także gościnnych mieszkańców i wspaniałą aromatyczną kuchnię.

Przepisy kulinarne nie zmieniają się od wieków i  przechodzą z pokolenia na pokolenie.

W kuchni toskańskiej dominują mocne, wyraziste zapachy i mało przetworzone produkty. Jej

podstawę stanowią naturalne  składniki,  przez co jest zdrowa i prosta w przygotowaniu. W

większości oryginalnych przepisów kulinarnych tego regionu nie podaje się dokładnych ilości

składników, więc gotujący może puścić wodze fantazji i przygotować danie, kierując się

intuicją i indywidualnym poczuciem smaku.

,,Smaki Toskanii" to niezwykła książka kulinarna napisana przez Polkę, która od lat mieszka

w tym regionie Włoch. Są tu przedstawione najsmaczniejsze i najbardziej typowe potrawy, a

także wiele ciekawych informacji o samym regionie i jego mieszkańcach.

Piękne wyraziste zdjęcia  przedstawiają apetyczne potrawy przyrządzone własnoręcznie przez

autorkę. Jak zapewnia Aleksandra Seghi, wszystkie przepisy są bardzo łatwe, a delektowanie

się smakiem przyrządzonych własnoręcznie potraw - zwłaszcza w dobrym towarzystwie -

przyniesie radość i pozwoli w wyobraźni przenieść się do urokliwej Toskanii.

,,[...] gotowanie to nie cel, ale sposób na przebywanie razem w radości przy jednym stole"

- Fabio Pichci, florencki kuchmistrz.

Informacje dodatkowe o Smaki Toskanii:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2011-09-12
Kategoria: Kuchnia

Kup książkę Smaki Toskanii

To jest Italia!
Aleksandra Seghi0
Okładka ksiązki - To jest Italia!

Miasteczka pełne barw, skąpane w promieniach słońca. Starożytne zabytki, kilkusetletnie kamienice, ukwiecone balkony i okna. Znamy ten idylliczny obrazek...

Zielona Toskania
Aleksandra Seghi0
Okładka ksiązki - Zielona Toskania

"Zielona Toskania' to opowieść o życiu Polki, która od wielu lat mieszka, pracuje i wraz z włoskim mężem wychowuje córkę w toskańskim miasteczku...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz