Spacer po mieście. A walk in the City. Akademia Kici Koci

Akademia Kici Koci. Spacer po mieście. A walk in the city, czyli ucz się angielskiego z rezolutną Kicią Kocią i jej braciszkiem!

Tym razem Kicia Kocia i Pacek planują spacer po mieście, a najmłodsi czytelnicy odkrywają wraz z nimi świat i uczą się przydatnych słówek i zwrotów.

Informacje dodatkowe o Spacer po mieście. A walk in the City. Akademia Kici Koci:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-08-24

Kup książkę Spacer po mieście. A walk in the City. Akademia Kici Koci

Spacer po mieście. A walk in the City. Akademia Kici Koci - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2022-09-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kicia Kocia to doskonale znana bohaterka współczesnej literatury dziecięcej. Wszystkie książki, które ukazały się nakładem serii cieszą się ogromną popularnością.

Wraz z rezolutną kotką dziecko mierzy się z sytuacjami dnia codziennego oraz oswaja lęki przed nieznanym, równocześnie ucząc się właściwego postępowanie i czerpiąc pozytywne wzorce zachowań.

"Akademia Kici Koci. Uczę się angielskiej z Kicia Kocią" to sympatyczna seria łącząca w sobie przygody doskonale znanych bohaterów z nauką języka obcego.

Tekst napisany jest w języku polskim z powtórzeniami w języku angielskim.

W znanym i lubianym przez dziecko świecie, w otoczeniu ulubionych bohaterów, język obcy przyswajany jest w sposób naturalny i niemalże mimochodem. Powtórzenia popularnych zwrotów w języku angielskim  stanowią integralną część tekstu, dzięki czemu dziecko uczy się nie tylko słówek, ale również konstrukcji zdań.

W najnowszej części "Spacer po mieście. A walk in the city".

Kicia Kocia i Pacek wybierają się na wycieczkę do miasta. Zwiedzają najatrakcyjniejsze miejsca - kino i muzeum, spacerują po parku, podziwiają występ artystów ulicznych, karmią gołębie, jedzą lody i cieszą się swoimi towarzystwem. Dzień pełen wrażeń kończy się w chwili gdy zegar na wieży wybija godzinę powrotu do domu. Przyjaciele wsiadają do autobusu i wyruszają w drogę powrotną do miejsca zamieszkania.

Oprócz dialogów powtarzanych w języku angielskim znajdziemy tu również elementy zwracające uwagę na bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez ulicę. Wszystko podane w przystępny sposób w formie zabawy.

Kicia Kocia w kosmosie
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Kicia Kocia w kosmosie

Kicia Kocia ogląda gwiazdy na niebie. Zachwyca się księżycem i zwierza się, że chciałaby polecieć na księżyc. Dowiaduje się, że można tam dolecieć rakietą...

Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?

Kicia Kocia bawi się z Nunusiem. Braciszek pokazuje jej różne przybory i narzędzia, a ona zgaduje, co Nunuś robi. Jakie pomysły ma mały kotek? Książeczki...