Spowiedź narkomana

Autor tej powieści nie wymyślił wstrząsającej fikcji literackiej - zdał jedynie relację z własnego życia. Czytelnik jest świadekiem stopniowego upadku młodego bohatera - inteligentnego, zdolnego - który w miarę uzależniania się od coraz mocniejszych narkotyków zmienia swój system wartości, popaa w konfolkt z prawem, traci zdrowie, stacza się na samo dno. Jest to również relacja z trudnej walki bohatera z nałogiem, kiedy próbuje go przezwyciężyć i odzyskać swą godność.

Informacje dodatkowe o Spowiedź narkomana:

Wydawnictwo: Philip Wilson
Data wydania: 2005-03-30
ISBN: 83-7236-174-6

Kup książkę Spowiedź narkomana

Spowiedź narkomana - opinie o książce

Głównym bohaterem jest Filip Bryła, czyli sam autor. Opisuje on swoje życie. Mieszka w Warszawie, ma normalny dom, rodzinę i przyjaciół. Mimo to jego historia jest tragiczna. Wszystko zaczęło się od alkoholu, lecz z czasem sięga po narkotyki. Najpierw lżejsze, a potem amfetamina aż do heroiny.
Książka obrazuje życie narkomana z jego punktu widzenia. W chwilach gdy bohaterowie są pod wpływem narkotyków, zmieniają się nie do poznania. Jest wzmianka o kosmitach, a nawet bitwa o kałużę.
Można się jedynie domyślić co czuje narkoman.
Czy Filipowi udało się z tego wyjść?
Czy można z dnia na dzień przestać brać?
Oraz do czego jest zdolny uzależniony od narkotyków by kupić działkę amfetaminy bądź heroiny?
Książkę uważam za naprawdę dobrą. Ukazuje życie osoby uzależnionej. Jej konflikty z prawem, a co gorsze ze zdrowiem. Sama czytałam tę historię jako nastolatka, co zobrazowało mi bardzo dokładnie co się dzieje z taką osobą. Dzięki czemu nigdy nie sięgnęłam po tego typu używki. Książkę polecam zwłaszcza dojrzewającym nastolatkom.

Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2014-02-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Są takie chwile, kiedy czyta się niektóre książki, że ma się ochotę wstać i głośno krzyczeć, sprzeciwić się i wykrzyczeć całemu światu całą złość, niesprawiedliwość i zgubienie. Kiedy doznaję takiej chwili, wiem, że książka zapadnie mi w pamięć. Tak było, gdy poznawałam "Spowiedź narkomana". Co najbardziej wzrusza? Że to prawdziwa historia. Wzrusza? A może przeraża. Opowieść mężczyzny, który swoje życie poddał wielu próbom. Próbom, które doprowadzają do upadku. A kiedy jest już nadzieja i szansa na wyjście z totalnego bagna i tak życie gdzieś pląta ścieżki i wypróbowuje siły, które pozostają w człowieku.
Avatar użytkownika - arsula
arsula
Przeczytane:2011-12-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
jedna z najlepszych książek jakie czytałam. idealnie opisuje, co musi przejść narkoman.
Avatar użytkownika - ARTa
ARTa
Przeczytane:2010-06-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Czułam bardzo silną sympatię do bohatera.