Standardy domowej pielęgniarskiej opieki długoterminowej

Wydłużenie okresu życia, starzenie się społeczeństwa, zwiększenie niepełnosprawności, skrócenie pobytów w stacjonarnych zakładach leczniczych wymogło dynamiczny rozwój pielęgniarstwa opieki długoterminowej, a w szczególności jego formy domowej. Podmiotem działania pielęgniarki domowej opieki długoterminowej jest człowiek przewlekle i obłożnie chory, niepełnosprawny bez względu na wiek i jednostkę chorobową, z niewystarczającą zdolnością do samoopieki i samopielęgnacji, niekwalifikujący się do pobytu w stacjonarnej placówce leczniczej, a wymagający zintensyfikowanej, kompleksowej i kompensacyjnej opieki pielęgniarskiej. Celem domowej opieki długoterminowej są działania terapeutyczne wspomagające pozostanie chorego jak najdłużej w jego miejscu zamieszkania, w miejscu, w którym czuje się bezpiecznie, które zna i kocha; w domu ?u siebie? wśród bliskich jemu osób. Publikacja adresowana jest do osób profesjonalnie zajmujących się opieką nad przewlekle i obłożnie chorymi, niepełnosprawnymi w ich miejscu zamieszkania oraz do rodzin/opiekunów osób chorych.

Informacje dodatkowe o Standardy domowej pielęgniarskiej opieki długoterminowej:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Borgis
Data wydania: 2013-12-06
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Standardy domowej pielęgniarskiej opieki długoterminowej

Standardy domowej pielęgniarskiej opieki długoterminowej - opinie o książce

Wybrane procedury postępowania pielęgniarskiego w warunkach domowych
Czajka Dorota, Czekała Beata0
Okładka ksiązki - Wybrane procedury postępowania pielęgniarskiego w warunkach domowych

Realizacja świadczeń pielęgniarskich wykonywanych w miejscu zamieszkania podopiecznego ma swoją specyfikę niespotykaną w innych dziedzinach pielęgniarstwa...