Star Wars: Część I. Mroczne Widmo

Star Wars: Część I. Mroczne Widmo to nie tylko tytuł filmu, ale także nazwa książki Terry'ego Brooksa, który na kartach powieści dzielił się z fanami jeszcze większą porcją szczegółów dotyczących filmowej pierwszej części "Starej" trylogii.

Federacja Handlowa decyduje się na dokonanie niespodziewanego i brutalnego ruchu, w postaci zablokowania planety Naboo. To sprawia, że w Republice powoli zaczyna panować chaos. W związku z tym zdecydowano się wysłać na miejsce dwóch znanych i cenionych rycerzy Zakonu Jedi - Qui-Gon Jinna i jego niezwykle utalentowanego ucznia - młodego Obi-Wan Kenobiego.

Na miejscu napięcie jest naprawd wysokie, a poszczególne frakcje i grupy interesu zaczynają się ze sobą ścierać, o to co należy poczynić. Wojownicy Jasnej Strony Mocy niestety nie są w stanie powstrzymać nadchodzących wydarzeń, w efekcie czego muszą także samodzielnie uciekać przed wspomnianą Federacją.

W związku z tym udają się na Tatooine, gdzie znajduje się młody chłopa posiadający niespotykanie mocny talent w Mocy. Dzieckiem tym jest niejaki Anakin Skywalker.

Informacje dodatkowe o Star Wars: Część I. Mroczne Widmo:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 1999-09-15
Tytuł oryginału: Star Wars Episode I The Phantom Menace
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła

Kup książkę Star Wars: Część I. Mroczne Widmo

Star Wars: Część I. Mroczne Widmo - opinie o książce

Ogólnie i książkowo i filmowo najgorsza część. Niby czytało się szybko, przystępny język, znana historia, jednak dzieciństwo Anakina nigdy nie było dla mnie porywającym tematem.

Avatar użytkownika - Cremon
Cremon
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 3, Przeczytałem, Fantasy/SF, Mam, Star Wars, Łukasz,
Kroniki Shannary. Kamienie elfów Shannary
Terry Brooks0
Okładka ksiązki -  Kroniki Shannary. Kamienie elfów Shannary

Bestsellerowa powieść fantasy z przeniesionego na ekrany cyklu ,,Kroniki Shannary" Gdy starożytne drzewo Ellcrys zaczyna umierać, siły zła znajdują sposób...

Wishsong of Shannara
Terry Brooks0
Okładka ksiązki - Wishsong of Shannara

Horror stalks the Four Lands. The Ildatch, immemorial book of evil spells, has stirred to eldritch life, sending its foul Mord Wraiths to accomplish at...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz