Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra

Tom 2 cyklu Statystycznie rzecz biorąc

,,Statystycznie rzecz biorąc 2" to chyba jedyna książka o statystyce (tak, statystyce!), na którą czekały z niecierpliwością dziesiątki tysięcy czytelników i czytelniczek. I proszę, ledwie trzy lata później - jest!

Dzięki pierwszej książce Janiny ponad 120 000 osób dowiedziało się, ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla, a także skąd wiemy, że owca rozpoznałaby na ulicy prezydenta. Teraz czas odkryć, czy telewizyjny serial może uratować życie, jak świnka morska uratowała miliony kobiet, czy gołębie ograłyby nas w ruletkę i przede wszystkim: jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra.

,,Janina Bąk wpada do nauki niczym zebra, z mocnym przytupem. Przypomina, że statystyka to nie tylko mieszanie w danych, ale pewna filozofia i sztuka. Po lekturze tej książki patrzy się na badania naukowe z prawdziwą ekscytacją, jak kot na tuńczyka albo mewa na frytki. Taka statystyka ma smak!" - poleca prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, dyrektor Instytutu Zoologii, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W 2007 roku wraz z Międzyrządowym Zespołem ds. Zmian Klimatu dostał Pokojową Nagrodę Nobla.

Informacje dodatkowe o Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-04-26
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-831-8006-9

Tagi: popularnonaukowe rozrywka statystyka

Kup książkę Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra

Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra - opinie o książce

Avatar użytkownika - LawendoweEcho
LawendoweEcho
Przeczytane:2024-05-07, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2024,

Druga część równie wybitna, co poprzednia.

Janina Bąk0
Okładka ksiązki - Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?

Statystycznie rzecz biorąc to książka o statystyce (tak, o statystyce!), której lektura przyprawia o ból przepony (ze śmiechu. Nie trzeba od razu biec...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis