Sycylia - największa wyspa Morza Śródziemnego, ma do zaoferowania wiele: kameralne plaże, egzotyczną przyrodę, antyczne ruiny i oszałamiające zabytki - arcydzieła architektury wzbogacone wpływami sztuki biznatyjskiej, arabskiej oraz normańskiej. Sycylia to także Etna - najwyższy (czynny!) wulkan w Europie, podmorskie groty i niesamowity wąwóz Alkantary, a także kuchnia regionalna, którą trudno sobie wyobrazić bez miejscowych gatunków oliwy i wina. Przewodnik Sycylia. Plaże, gaje oliwne i antyczne miasta to doskonały towarzysz podróży - oprowadza po najpiękniejszych miejscach na wyspie, doradza na jakiej plaży odpocząć, gdzie ponurkować i jakch kulinarnych specjałów spróbować. Opisy krajoznawcze uzupełniają informacje praktyczne, zdjęcia i poglądowe mapy, całość zamyka słowniczek polsko-włoski.

Agnieszka Fundowicz - Polonistka-komparatystka (UJ), chętnie wykraczająca poza obszar literatury i realizująca się w organizacji imprez kulturalnych, zwłaszcza koncertów muzyki niezależnej. Jako kreatywna graficzka projektowała reklamy do włoskiego pisma "Sposami" oraz uczestniczyła w programie stażowym "Gazety Wyborczej". Wielbicielka turystyki rowerowej, realizmu magicznego i fotografowania camerą obscurą, popularyzatorka twórczości meksykańskiego pisarza Juana Rulfo. Podróżniczka po bezdrożach Kalabrii i Sycylii, której niestraszna mafia, podziemne katakumby, natrętni podrywacze, a nawet kuszące czekoladowe lody z dodatkiem piekielnie ostrego peperoncino. Pochodzi z Radomia, który od wczesnych lat był bazą wypadową do jej podróży. Jej fascynacja południową Italią zaczęła się od unijnego stażu w Cosenzie. Kiedy tęskni za Sycylią czyta Iwaszkiewicza.

Informacje dodatkowe o Sycylia. Plaże, gaje oliwne i antyczne miasta. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 2:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012-04-10
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Sycylia. Plaże, gaje oliwne i antyczne miasta. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 2

Sycylia. Plaże, gaje oliwne i antyczne miasta. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 2 - opinie o książce

Sardynia. Travelbook. Wydanie 1
Agnieszka Fundowicz0
Okładka ksiązki - Sardynia. Travelbook. Wydanie 1

Kameralne plaże i szmaragdowe morze Nuragi, domy wróżek i grobowce olbrzymów Zabytkowe miasta i miasteczka Tradycyjne święta i gościnni...

Sardynia. Wyspa tajemnic. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1
Agnieszka Fundowicz0
Okładka ksiązki - Sardynia. Wyspa tajemnic. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Sardynia w pełni zasługuje na miano wyspy tajemnic. Turysta, wędrując przez tutejsze skaliste góry, gaje oliwne, lasy i porośnięte makią wybrzeże, natknąć...