Szczurki wchodzą na antenę

Sześć szczurków i biała mysz to niezwykła paczka. Pewnego dnia wpadają na pomysł założenia stacji telewizyjnej. I, jak to w życiu bywa, każdy ma własną wizję tego  przedsięwzięcia. Ciekawe, czy uda się im zrealizować marzenia...Szczurki to niezwykła kompania. Ich szalone przygody śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zagadek. Bo Szczurki nieźle kombinują, żeby wyjść na swoje!

Informacje dodatkowe o Szczurki wchodzą na antenę:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-09-14
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Kup książkę Szczurki wchodzą na antenę

Szczurki wchodzą na antenę - opinie o książce

My jesteśmy dzielne szczurki! Raz pod górkę, a raz z górki. (s. 18)

Sześć szczurków i jedna mysz to paczka przyjaciół. Ludzie mają złe zdanie o szczurach, stereotypy rządzą. Dlatego szczurki postanawiają założyć własny kanał telewizyjny, tylko ze każdy ma własną wizję realizacji tego pomysłu.

Tworzenie własnego kanału telewizyjnego to trudne zadanie. Trzeba wszystko starannie zaplanować. (s. 10)

Potrzeba nie tylko nazwy kanału i prowadzących programy, ale przede wszystkim sprzętu – kamer, mikrofonów, kabli… Znajdą to na śmietniku, bo ludzie wyrzucają różne rzeczy. Ale wejście na antenę, w dodatku na żywo, nie jest wcale takie proste. Problemy się piętrzą, a szczurki muszą sobie z nimi jakoś poradzić. Plany są dobre na papierze, bo los lubi je zmieniać, a sprawy wówczas „przybierają poważny wyraz pyszczka”. A przecież szczurki chcą robić wszystko najlepiej na świecie.

Opowiadanie pełne zwrotów akcji, humoru, zabawy słowem wciąga czytelnika do… kanału, także telewizyjnego. A przy tym porusza wyobraźnię, wyzwala emocje, podsuwa tematy, plany. Mówi o sprawach poważnych, o tym, co jest w życiu szczurków najważniejsze i mniej ważne, o realizacji marzeń i kombinowaniu, bo to szczurki akurat nieźle potrafią.

Do opowiadania zostały wplecione różnego typu zadania matematyczne, logiczne. To one inspirują do samodzielnego myślenia, liczenia i dalszych dociekań, nieszablonowego rozwiązywania problemów i sprawdzenia swoich umiejętności. Ilustracje zachęcają do czytania i rozwiązywania zadań.

Michał i 38
Rafał Witek0
Okładka ksiązki - Michał i 38

Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Wystarczy zapisać się na chór. Tak przynajmniej zrobił dziewięcioletni...

Cudnie paskudnie
Rafał Witek0
Okładka ksiązki - Cudnie paskudnie

"Taka osoba jak Ania naprawdę istniała. Jednak nigdy nie spotkała swojego anioła stróża. Dlatego wymyśliłem tę historię. Oparłem ją na garści faktów...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz