Szkoła polityka prawo. George Zygmunt Fijałkowski-Bereday i jego wizja edukacji

Dzieło Justyny Wojniak jest z wielu względów wyjątkowym w polskiej literaturze pedagogicznej ostatnich lat. Poświęcone zostało bowiem pedagogice porównawczej, której tematyka nie ma w Polsce zbyt wielu badaczy i publikacji [...]. Wydobywa ze społeczności uczonych Amerykanina polskiego pochodzenia i wprowadza go do naszej pamięci narodowej. [...] Jest też pierwszą kompletną i całościową monografią traktującą o tym oryginalnym uczonym i myślicielu.

Z recenzji prof. dr. hab. Juliana Dybca

Recenzowana pozycja [...] to przemyślana prezentacja pełnej sylwetki naukowca oraz całokształtu jego dorobku naukowego wraz z prześledzeniem etapów jego rozwoju, znaczenia dla współczesnych mu czasów, współzależności zarówno z myślą naukową, jak i uwarunkowaniami zewnętrznymi, wreszcie przesłania wynikającego dla przyszłości.

Z recenzji dr hab. Anny Kargol

Informacje dodatkowe o Szkoła polityka prawo. George Zygmunt Fijałkowski-Bereday i jego wizja edukacji:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2019-07-26
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Szkoła polityka prawo. George Zygmunt Fijałkowski-Bereday i jego wizja edukacji

Szkoła polityka prawo. George Zygmunt Fijałkowski-Bereday i jego wizja edukacji - opinie o książce

Edukacja kobiet, kobiety w edukacji. Szkice historyczno-pedagogiczne
Justyna Wojniak0
Okładka ksiązki - Edukacja kobiet, kobiety w edukacji. Szkice historyczno-pedagogiczne

Rzut oka na otaczającą nas rzeczywistość, zwłaszcza w przypadku tak silnie sfeminizowanego zawodu, jakim jest nauczyciel, pozwala niezwykle łatwo dojść...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis