Szpital Babylon

Zajrzyj za zamknięte drzwi szpitala Babylon, by odkryć najgłębiej skrywane sekrety współczesnej medycyny i ludzi z nią związanych.

Wraz z bohaterami „Szpitala Babylon” spędzimy 24 godziny na oddziale pogotowia ratunkowego londyńskiego szpitala, gdzie jak w soczewce skupiają się wszystkie problemy i konflikty targające tą instytucją pod każdą szerokością geograficzną.

Imogen Edwards-Jones oraz Autor Anonimowy pokażą nam, jak desperacko ratuje się życie i co się dzieje, kiedy tego życia uratować się nie da. Zobaczymy lekarzy, którzy sypiają z pielęgniarkami i pacjentów, którzy sypiają z lekarzami. Dowiemy się, gdzie jest największy rynek organów do przeszczepów, jak działają firmy farmaceutyczne, a także jak długo można czekać na … izbie przyjęć. Spotkamy ludzi, którzy za dnia walczą o cudze życie, by po godzinach zarabiać na własne pompując botoks i wydłużając penisy. Zrozumiemy, dlaczego ta praca zmienia człowieka na zawsze.

„Szpital Babylon” to ostra jazda bez trzymanki. Dogłębnie i niezwykle wnikliwie obnaża świat współczesnej medycyny. Otwiera oczy na wiele kwestii. Po tej książce pobyt w szpitalu czy wizyta u lekarza nigdy nie będą już takie same.

Dowcipna i zarazem przerażająca lektura. Idealna dla wszystkich wielbicieli seriali medycznych. Jedna z najlepszych pozycji w serii Babylonów.

Informacje dodatkowe o Szpital Babylon:

Szpital Babylon - opinie o książce

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-07-01, Ocena: 4, Przeczytałam, WYZWANIE 52 KSIAZKI 2016,
Jak zwykle dostaje się tym razem pracownikom szpitala. Tajniki długich szpitalnych dyżurów zdradza anonimowy stażysta. W 24 godziny przedstawione są co ciekawsze przypadki, z jednej strony typowe, z drugiej kuriozalne Przy okazji czytelnicy na własne oczy przekonają się o wielu bolączkach państwowej opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele firm farmaceutycznych nęcą lekarzy ciekawymi szkoleniami w egzotycznych lokalizacjach, oferują sympozja, publikacje, gratisowe produkty, więc kwestionuje się uczciwość i bezstronność wypisujących recepty pigularzy. Niektóre epizody zasługują na nagrody Darwina, jak jakiś facet wepchnie sobie głęboko do pupy wibrator, lub nasadzi klucz na penisa, który potem spuchnie jak balon. A pielęgniarki mogą zaspokoić oralnie ulubionego lekarza w schowku na szczotki, szefowa może indyczyć się, że ktoś podkradł leki, a zresztą kradzieże gadżetów, komórek, laptopów są nagminne i lekarze muszą wręcz chować swe precjoza do skarpetek. Kopalnia wiadomości, rubaszny humor i studium socjologiczne w jednym.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-12, 52 książki 2013, Mam,
Świetnie opowiedziany dzień z życia szpitala, zgodnie z opisem z okładki należy się zastanowić, zanim pochopnie ocenimy pracę personelu szpitalnego. Polecam dla wielbicieli seriali medycznych.
Książki pisane na faktach zawsze mnie intrygują. Może warto zobaczyć również tę?
Bardzo lubię książki dotyczące medycyny i nieważne, czy są to thrillery czy inne gatunki. Z tego właśnie powodu skusiłam się na "Szpital Babylon". Przenosimy się na oddział ratunkowy jednego z londyńskich szpitali. Spędzimy tam 24 godziny. Na oddziale ratunkowym dzieje się bardzo dużo i nie ma chwili wytchnienia. Trafia tam wiele przypadków. Oprowadzani będziemy przez jednego z lekarzy. Pokaże nam on zasady obowiązujące w szpitalu, podejście do chorych, izbę przyjęć itp. Przyjrzymy się też różnym problemom zdrowotnym i ogólnie zobaczymy jak wygląda praca lekarza, z jakimi problemami się zmaga. Z pewnością wielu z Was książki, które dotyczą medycyny wydadzą się nudne, ale "Szpital Babylon" , mimo że jest poświęcony temu tematu w całości nie zanudza i nie przytłacza. Autorka darowała sobie nudne opisy chorób, a skupiła się raczej na pomocy lekarskiej. Było bardzo dużo śmiesznych fragmentów i jak tylko sobie je przypomnę to uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Książka jest napisana z humorem i potrafi rozbawić czytelnika. Komu mogę polecić? Fanom medycyny i książek w tej kategorii na pewno. Myślę jednak, że każdy znajdzie tu coś dla siebie (chociażby te śmieszne sceny przypadną komuś do gustu). Język autorki bardzo fajny. Mimo, że książka ma ponad 350 stron przeczytałam ją w jeden dzień. Wciągnęła mnie całkowicie. Teraz mam zamiar poznać inne jest książki i nam nadzieję, że również przypadną mi do gustu. Źródło (mój blog) http://kingaczyta.blogspot.com/2013/01/imogen-edwards-jones-szpital-babylon.html
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2019-02-26, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2019,

'' Problem z genialnymi lekarzami jest taki, że przyciągają więcej '' klientów '';ludzie zaczynają wybierać wasz szpital(...).Listy oczekujących się wydłużają, a wydajność maleje. Nie, nie, nie, dar i geniusz nie są czymś, czemu należy przyklaskiwać ''

Widzę że opinie o tej książce są dość zróżnicowane . Ja uplasuję się w grupie tych dla których jest to przeciętnie opowiedziana, wtórna historia. Niewiele dowiedziałam się nowego z tej pozycji .Bo to że w szpitalach '' brud, smród, kiła i mogiła '', że zacytuję próbkę czyjejś radosnej twórczości, przeczytanej na jakiejś ścianie, jakiegoś bloku, to wiadomo nie od dziś i wcale po to właśnie nie trzeba akurat jechać do szpitala angielskiego . Absurdalne zarządzenia, złe gospodarowanie wszelkimi środkami i nie traktowanie równo wszystkich pacjentów, to też żadna nowina . Pewne novum stanowiły dla mnie opisy ekscesów tak zwanych lekarzy . W dużej części właśnie o tym jest ta książka. O tym jak się '' relaksują '' lekarze i pielęgniarki . Kto komu i gdzie robi laskę , skąd biorą kokę by się '' znieczulić '' na całe zło SOR - u . Kto przychodzi na 24 godzinny dyżur na gigantycznym kacu i gdzie chodzi się na darmową wyżerkę . Jeśli chodzi o '' przypadki '' medyczne , cóż tutaj też nie ma jakiegoś większego zaskoczenia . Jeden wypadek , kilka poparzeń, poronienie , poród na korytarzu , złamane biodro pewnej staruszki . A propos, staruszkowie też i tutaj traktowani są po macoszemu . Wspomniani dwa razy , pierwsze to właśnie to biodro i drugi staruszek którego synalek chciał upchnąć w szpitalu twierdząc że jest chory . Reszta to sami młodzi imprezowicze i pijacy którym też sporo kartek autorka poświęciła . Jednak najwięcej opisanych '' przypadków '' stanowią wszelkie wyczyny w okolicach sfer intymnych . Kto i co włożył sobie na członek , bądź w odbyt , tudzież w przypadku kobiet w pochwę . Nie bardzo rozumiem, czy to miało mnie rozbawić ? Ja nie twierdzę że takie rzeczy się nie zdarzają . Wszak już Albert Einstein w swoim słynnym powiedzeniu stwierdził że ludzka głupota nie ma granic, ale żeby zaraz było to czymś śmiesznym ? Niestety dla mnie nie jest . Aha , no i jeszcze ten cytat który został liderem w moim zbiorze '' kwiatków '' na temat naszych rodaków . Widzę że ktoś ten cytat wprowadził jako '' cytaty z książki '' , sęk w tym że jest to tylko jedno zdanie wyrwane zupełnie z kontekstu. A oto i cały kontekst '' W zeszłym roku mieliśmy studentkę pielęgniarstwa, która powinna przecież wiedzieć, co robi.Była z Polski, być może tam wyczynia się takie harce .Otóż ta studentka przyszła do nas ze zbitą żarówką w pochwie .Podobno ją podgrzewała, włączając światło, a gdy już się zaspokoiła, żarówka pękła .'' Naprawdę was to śmieszy ???? Co ciekawe było sporo takich różnych proseksualnych omawianych '' przypadków '' medycznych . Jednak tylko ta studentka była '' przypisana '' do narodowości . Nie polecam, chyba że ktoś lubi takie rubaszne, obsceniczne poczucie humoru, ja nie lubię .

Avatar użytkownika - testolandia
Przeczytane:2014-01-09, Ocena: 2, Przeczytałem, Przeczytane 2013 rok,
Ślubny Babylon
Imogen Edwards-Jones0
Okładka ksiązki - Ślubny Babylon

Książka jest zapisem jednego tygodnia z życia planera weselnego, w której główny bohater przedstawia prawdziwe oblicze biznesu weselnego. Od pierwszych...

Restauracja Babylon
Imogen Edwards-Jones0
Okładka ksiązki - Restauracja Babylon

Imogen Edwards-Jones zabiera nas do świata profesjonalnych restauratorów. Uchyla rąbka tajemnicy z prowadzenia własnego biznesu w słodko-gorzkim...