Ta druga Bella

Zawsze była tą drugą. Niepokorną. Upartą. Siostrą, która nie wierzy w bajki.

W świecie, w którym wartość kobiety mierzy się statusem jej męża, zadziorny charakter i wrodzona nieustępliwość mogą przysporzyć jedynie kłopotów. Bella wie o tym aż za dobrze. Zmuszona do życia w cieniu swojej idealnej siostry, nie liczy na szczęśliwe zakończenie. W końcu wszystko wokół jest tylko złudzeniem - siostra kryje przed światem mroczne tajemnice, a książę, który przybywa po swoją księżniczkę, to zwykły brutal...

Gabriel tylko na pozór może wszystko. W rzeczywistości książę dźwiga brzemię obowiązków wobec swojego królestwa. Jest zdesperowany, aby zdjąć klątwę, nawet jeśli będzie to oznaczało posunięcie się do przemocy i podstępu. Musi odnaleźć tę jedyną - najpiękniejszą i najmądrzejszą. Nie przeszkodzi mu w tym nawet ona, ta druga.

Informacje dodatkowe o Ta druga Bella:

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2023-09-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

🌹 „𝕋𝕒 𝕕𝕣𝕦𝕘𝕒 𝔹𝕖𝕝𝕝𝕒” 𝕎𝕙𝕚𝕥𝕟𝕖𝕪 𝔾. 🌹

Zawsze była tą drugą. Niepokorną. Upartą. Siostrą, która nie wierzy w bajki.

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

W świecie, w którym wartość kobiety mierzy się statusem jej męża, zadziorny charakter i wrodzona nieustępliwość mogą przysporzyć jedynie kłopotów. Bella wie o tym aż za dobrze. Zmuszona do życia w cieniu swojej idealnej siostry, nie liczy na szczęśliwe zakończenie. W końcu wszystko wokół jest tylko złudzeniem – siostra kryje przed światem mroczne tajemnice, a książę, który przybywa po swoją księżniczkę, to zwykły brutal…Gabriel tylko na pozór może wszystko. W rzeczywistości książę dźwiga brzemię obowiązków wobec swojego królestwa. Jest zdesperowany, aby zdjąć klątwę, nawet jeśli będzie to oznaczało posunięcie się do przemocy i podstępu. Musi odnaleźć tę jedyną – najpiękniejszą i najmądrzejszą. Nie przeszkodzi mu w tym nawet ona, ta druga.

Nastawiłam się na lekką, niezobowiązującą historię fantasy, która zapewni mi rozrywkę i będzie mi się po prostu dobrze ją czytało w te upalne dni. I uwierzcie mi jakie było moje zdziwienie, gdy "Ta druga Bella" wciągnęła mnie do tego stopnia, że siedziałam do późnej nocy i czytałam, ponieważ byłam bardzo ciekawa i przejęta losami bohaterów i musiałam wiedzieć jak się to zakończy.

Whitney G. bawi się klasyczną baśnią o Pięknej i Bestii, ale pojawiają się tutaj również inne motywy ze znanych nam bajek, autorka przeplata z nimi swoją wersję wydarzeń. Pojawia się bestia, dwie piękne i jej siostry znajdziecie masę nawiązań do innych bajek jak między innymi księcia Czarusia, kopciuszka, księcia Eryka, krasnoludków, złej królowej i zatrutego jabłka. Uwielbiam te bajki, jedne z moich ulubionych, więc jak się domyślacie to także pchnęło mnie do sięgnięcia po tę książkę. Bardzo przypadł mi do gustu język autorki, który był prosty, łatwy do zrozumienia, przez co czytało się tę historię niesamowicie szybko, niemal połykając kolejne rozdziały. Z każdą stroną coraz bardziej zagłębiamy się w stworzony przez autorkę świat, który owiany jest tajemnicą, magią i pełną niesamowitych bohaterów. Dodatkowo akcja w książce pędzi jak szalona. Niespodziewane zwroty akcji są z pewnością na plus, ponieważ podczas czytania na pewno nie można się nudzić, tyle się dzieje.

„Ta druga Bella” to namiętna historia, która wywoła wypieki na twarzy. Jeśli macie ochotę na lekki i trochę zwariowany romans to ta książka sprawdzi się idealnie. Ale ostrzegam, że to raczej historia dla osób pełnoletnich.

Macie swoje ulubione bajki z dzieciństwa, do których wracacie nawet w dorosłym życiu? Ja mam ich bardzo wiele, ale jedną z nich jest zdecydowanie "Piękna i Bestia". Za każdym razem, kiedy pojawia się nowa ekranizacja baśni o dziewczynie imieniem Bella, oglądam ją z prawdziwym zainteresowaniem. Nie miałam jednak do tej pory okazji czytać retelling tej historii - aż do dzisiaj, kiedy to miałam okazję sięgnąć po książkę "Ta druga Bella" autorstwa Whitney G.

Główną bohaterką historii jest -- jakby inaczej -- Bella. Jednak nie jest to wcale ta Bella, o której wszyscy myślicie. Ta konkretna zawsze była tą drugą. Niepokorną i upartą siostrą Izabelli, która w przeciwieństwie do siostry nie wierzy w bajki i nie liczy na to, że kiedykolwiek poślubi księcia. W świecie, w którym obie żyją, nie ma miejsca dla kobiety, która ma swoje zdanie i postępuje według własnych przekonań, zamiast podporządkować się woli ojca. Przez wszystkie lata, przez które Bella żyła w cieniu swojej idealnej siostry, przestała wierzyć w to, że będzie mogła żyć tak, jak chce. Jednak czy przewrotny los postanowi dać jej, chociaż odrobinę szczęścia?

Gabriel to mężczyzna, który skrywa pewną mroczną tajemnicę. Aby zdjąć klątwę, którą od lat dźwiga na swoich barkach, musi odnaleźć tę jedyną - najpiękniejszą i najmądrzejszą spośród wszystkich dam. Jest zdeterminowany, aby tego dokonać, nawet jeśli będzie to oznaczało posunięcie się do przemocy i podstępu. Czy mimo przeciwności losu uda mu się w końcu złamać klątwę i zaznać szczęścia? Tego dowiecie się, sięgając po książkę "Ta druga Bella".

Muszę przyznać, że Whitney G. miała świetny pomysł na napisanie tej historii. W sumie chyba nawet nie wpadłabym na to, żeby ugryźć ją w ten sposób, dlatego podczas czytania byłam mile zaskoczona i dosłownie pochłaniałam każdą stronę. Dużym plusem było to, że oprócz postaci, które są znane z baśni o "Pięknej i Bestii" występowały w niej również te znane z innych bajek. Gdy byłam znacznie młodsza i jeszcze nie ogarniałam faktu, że każda z historii, chociażby tych zekranizowanych przez Disneya, dzieje się w innych czasach i krajach, wyobrażałam sobie, iż wszystkie te "księżniczki" znają się i lubią, więc była to dla mnie taka dodatkowa sentymentalna podróż do moich naiwnych, dziecięcych wspomnień.

Zdecydowanym minusem książki jest natomiast jej długość, ponieważ jest przeraźliwie krótka, przez co akcja straszliwie gna do przodu. Myślę, że rozwinięcie niektórych wątków i wydłużenie historii o kilkadziesiąt dodatkowych stron, wpłynęło pozytywnie na odbiór całości, a relacja między głównymi bohaterami nie wydawałaby się tak chaotyczna, nieco płytka i zdecydowanie niedopracowana. Szkoda, bo historia miała zadatki na to, aby zwalić czytelnika z nóg, a wyszło tak, jak wyszło.

Niestety po raz kolejny miałam wrażenie, że autorka w trakcie pisania straciła zapał do tego, co postanowiła stworzyć. Niemniej jednak zachęcam Was do zapoznania się z tą historią, ponieważ sam pomysł na retelling "Pięknej i Bestii" był genialny!

Czasem są takie książki, które zupełnie nie wpisują się w nasz gust, chociaż opis zapowiada coś odwrotnego.

Skusiłam się na tę pozycję ze względu na to, że miał to być retelling ,,pięknej i bestii", a już na starcie znalazłam w niej ,,Kopciuszka". Zafascynowana zaczęłam czytać. Z Kopciuszka owszem, coś było, jednak po przeczytaniu pierwszego rozdziału miałam dosyć. Matko, jak to wszystko zostało przyspieszone! Kopciuszek mówiąc potocznie, kopnął księcia w cztery litery. Hmmm.... To, co mnie najbardziej rozczarowało to fakt, że mamy tutaj wplecione różne baśnie, autorka nie skupia się na żadnej, a to nie mogło wyjść dobrze, patrząc na to, że ta pozycja ma lekko ponad 200 stron.

Szczerze, jestem nią rozczarowana. Książki @whitneyg.author czytam, lubię, ale to, co tutaj dostałam, wygląda mi na historię z wattpada. Nie mam osobiście nic do tej platformy, jednak za każdym razem, kiedy otwierałam tam książkę, była podobna do ,,tej drugiej Belli".

Zabrakło mi tu wszystkiego. Dialogi do mnie nie przemawiały, były bez polotu, a ja pod nosem śmiałam się, nie z fabuły, zabawnych momentów, tylko z tego, jakie to wszystko było słabe. W ciągu momentu bohaterzy przechodzili od nienawidzę cię, do kocham cię. Chemii nie wyczułam u nich wcale, do tego te erotyczne wstawki, które miałam ochotę wymazać z pamięci. Nie, nie i jeszcze raz nie.

Jednak jak zawsze, polecam wam samemu wyrobić swoje zdanie.

Avatar użytkownika - Mephelome
Mephelome
Przeczytane:2023-09-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2023, 52 książki 2023,

W świecie rządzonym prawami baśni okazuje się, że Bella (Piękna i Bestia) ma nie tylko ojca, ale i siostrę. Ale niestety ich relacje nie są najlepsze. Zwłaszcza że nasza bohaterka nie ma zamiaru dać się podporządkować mężczyźnie. Chce sama podejmować decyzje, które mają jej dotyczyć.
Ta wersja Pięknej i Bestii jest dosyć bezpośrednia i niestety dla mnie często wulgarna (w moim odczuciu wulgarna na pokaz, a nie z konieczności, bo gdyby było to uzasadnione to nie miałabym zastrzeżeń). Ale sam pomysł wydaje się nietuzinkowy i oryginalny. Plusem dla mnie były wtrącenia ze światów innych baśni, co stworzyło ciekawy klimat.

Dirty Doctor
Whitney G. 0
Okładka ksiązki - Dirty Doctor

Garrett Ashton to zabójczo przystojny lekarz, który nie może odpędzić się od namolnych pacjentek. Chociaż nie jest ginekologiem, to bardzo...

Prawo miłości
Whitney G.0
Okładka ksiązki - Prawo miłości

Trzeci tom jednej z najlepiej ocenianych serii erotycznych na świecie! Kiedy Andrew ostrzegał ją, że jest zimnym i bezdusznym draniem, który nigdy...