Tajemnice biblijnych kobiet

Lea, Rachela, Sara, Rebeka, Dalila, Jezebel... imiona tych biblijnych kobiet znamy od dzieciństwa. W swojej niezwykłej książce, uczona Naomi Rosenblatt tchnęła w te postaci nowe życie, opowiadając ich dzieje z najdrobniejszymi szczegółami i śledząc związki pomiędzy nimi. Jej oczami ponownie patrzymy na te kobiety - oraz ich mężczyzn - i zyskujemy dzięki temu nowe spojrzenie, zachwyceni tak bardzo współczesnymi dylematami i problemami, z którymi zostajemy skonfrontowani i możemy je zgłębić.

Jak pokazuje Rosenblatt, były to silne kobiety, które na co dzień stykały się z cudami w patriarchalnym świecie - kobiety, które ryzykowały wszystko, aby dać życie, zdobyć miłość swoich mężów i zapewnić przetrwanie rodzajowi ludzkiemu. Ich historie są aktualne jak współczesna powieść: bezpłodna żona wpycha mężowi do łóżka inną kobietę, aby mógł zostać ojcem. Matka zostaje zmuszona do dokonania wyboru pomiędzy dwoma synami. Córka próbująca przekonać ojca, aby wybawił ją od zalotów jej własnego brata. Kobieta poślubiająca znanego mężczyznę, traci go przez jego sławę i jego zazdrość.

W tej potężnej mieszance historii, psychologii i gawędziarstwa, kobiety mogą odnaleźć swoje własne starania o miłość, macierzyństwo i wypracować własną drogę przez skomplikowany i niebezpieczny świat.

Naomi Harris Rosenblatt jest psychoterapeutą, ma prywatną praktykę oraz prowadzi seminaria z zakresu studiów nad Biblią. Jest autorką Wrestling with Angels i In God’s Image. Mieszka w Waszyngtonie.

"Czytając Kobiety Biblii zmierzysz się jak nigdy wcześniej z silnymi, chociaż niedoskonałymi kobietami. Zmierzysz się prawdopodobnie również ze swoimi rodzicami, partnerem, rodzeństwem, dziećmi - i ze sobą. Odkryjesz nowe znaczenia w historii każdej kobiety, skrupulatnie przeanalizowanej naukowo, niuanse tekstu hebrajskiego, współczucie i pełen szacunku humor". - Avis D. Miller, rabin kongregacji Adas Izrael, Waszyngton

"Z mądrością, wnikliwością, wrażliwością, współczuciem i gruntownym zrozumieniem ludzkości, Naomi Harris Rosenblatt na nowo opowiada i objaśnia dzieje kobiet Biblii. Sprawia, że jesteśmy zdolni pojąć ich indywidualność, siłę i problemy, jakie były ich udziałem oraz ich indywidualny i wspólny związek z naszym życiem i naszymi czasami". - Stephen Joel Trachtenberg, rektor Uniwersytetu George’a Washingtona

"Tutaj, w końcu, mamy inną stronę Biblii - kobiecą stronę opowieści. Naomi Rosenblatt wyjaśnia, oświeca i analizuje problemy Sary, Abigail, Batszeby i innych z frapującą oryginalnością. Ta książka to prawdziwa perełka". - Jim Lehrer, autor Flying crows i główny wydawca/filar The News Hour with Jim Lehrer

"Podczas gdy kobiety na całym świecie ponownie sięgają po Biblię, Naomi Rosenblatt czeka z otwartymi ramionami, filiżanką herbaty i kontrowersyjnymi przemyśleniami. Kobiety Biblii czyta się jak Contemporary Woman’s Guide to Bible (Przewodnik po Biblii dla współczesnej kobiety) - mądrą, siostrzaną, od czasu do czasu z rzutem oka na mężczyzn oglądających mecz na dole. Ta książka z pewnością dostarczy materiałów do debat na wiele lat". - Bruce Feiler, autor Walking the Bible, Where God was Born i Abraham

Informacje dodatkowe o Tajemnice biblijnych kobiet:

Wydawnictwo: Twój Styl
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7163-428-5

Kup książkę Tajemnice biblijnych kobiet

Tajemnice biblijnych kobiet - opinie o książce

Poszukuję tej książki jak ją znaleźć ? Proszę o kontakt
Z przyjemnością bym przeczytał ta książkę