Tajemnice mórz i oceanów. Atlas bioróżnorodności

Nasza planeta widziana z kosmosu przypomina gigantyczną niebieską kulę! Woda pokrywa 72% powierzchni Ziemi. Oceany oferują nam wiele darów: regulują temperaturę naszej planety i zapobiegają jej przegrzaniu. Rybacy łowią w morzach smaczne i zdrowe ryby. Żeglarze odkrywają nowe szlaki żeglugi i nowe lądy. Morza i plaże zapewniają ludziom ciszę, spokój i chwile wytchnienia. Morskie głębiny i bezkres oceanów pomagają nam marzyć, tworzyć poezje i pejzaże na płótnach. Ponadto chyba wszyscy mamy ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o tym, co skrywają głębiny oceanów i mórz, a wciąż jest tam wiele tajemnic do odkrycia. Czy zatem można nie kochać i nie doceniać oceanów i mórz i nie chcieć lepiej ich poznać?

Ta kolorowa, pełna wiedzy, przyrodniczych ciekawostek i pięknych ilustracji książka zaprasza wszystkie dzieci do poznawania bezkresnych oceanicznych i morskich głębin. Dzięki jej barwnym stronom zrozumiemy, że cała planeta jest naszym domem, który należy szanować, chronić i kochać.

Wystarczy otworzyć ten wyjątkowy atlas, by odkrywać wraz z nami Wielką Rafę Koralową, lasy namorzynowe, Zatokę Hudsona, Rów Mariański i inne tajemnice mórz i oceanów.

Atlasy bioróżnorodności to cztery 64-stronicowe tomiki pełne fascynującej przyrodniczej wiedzy. Każdy tytuł serii uczy dzieci (6+) pełnego szacunku spojrzenia na naszą planetę i zachęca je do troskliwego odnoszenia się do zwierząt, roślin i całego środowiska naturalnego.

Informacje dodatkowe o Tajemnice mórz i oceanów. Atlas bioróżnorodności:

Opinie o książce - Tajemnice mórz i oceanów. Atlas bioróżnorodności

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Zdjęcie zrobione Ziemi z lotu ptaka pokazuje, że morza i oceany zajmują 72% jej powierzchni. I chociaż pełnią one kluczową rolę dla życia, zamiast ochrony serwuje się im wytwarzane przez ludzi zanieczyszczenia. Jakie kryją w sobie tajemnice? No właśnie, Tajemnice mórz i oceanów to tytuł kolorowej publikacji, która zaprasza do eksplorowania morskich głębin wszystkich chętnych. Na przewodnika po oceanicznych przestworzach Emanuela Durand wybrała mikroplankton o grubości około 100 mikrometrów (milionowa część metra). A wybrała właśnie jego, ponieważ – jako zespół organizmów unoszący się w wodzie – mikroplankton w wodzie był, jest i będzie, wiele może o morzach i oceanach powiedzieć. Więc mówi. I to właśnie wraz z nim czytelnik zwiedzi chroniony od ponad czterdziestu lat rezerwat wodny Wielkiej Rafy, podziwiać będzie sundarbańskie namorzyny, stanie na skraju powstałej wewnątrz rafy koralowej ogromnej Błękitnej Dziury, obejrzy złożone z gigantycznych alg podmorskie lasy wodorostów, zmarznie w skutej lodem Zatoce Hudsona i ucichnie na widok obecnych w rezerwacie wielkich morskich ssaków. Podziwiać też będzie cud geologii, jakim jest Rów Mariański, wpłynie na Morze Sargassowe znane (wraz z pobliskimi Bermudami) z tajemniczych zniknięć licznych statków, zachwyci się zatopioną historią Atolu Chuuk, a także zwróci uwagę na wypływający z wewnętrznego płaszcza Ziemi materiał skalny. Dotrze również, przez bezkresny błękit oceanu

Tajemnice mórz i oceanów. Atlas bioróżnorodności - opinie o książce

Avatar użytkownika - sabinapisarek
sabinapisarek
Przeczytane:2024-02-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Tajemnice mórz i oceanów" to nie tylko zwykła książka, to podróż przez bezkresne przestrzenie wody, która zachwyca i edukuje jednocześnie.

Od zawsze byłam pod wrażeniem majestatycznej siły i piękna oceanów, a ta książka pozwoliła mi i moim synom zgłębić ich tajemnice na zupełnie nowym poziomie. Wyruszając w podróż po stronach tego atlasu, odkrywaliśmy niezwykłe miejsca, takie jak Wielka Rafa Koralowa czy Zatoka Hudsona, których piękno zapiera dech w piersiach.

Co więcej, książka ta nie tylko zawiera wiele pięknych ilustracji, ale także obfituje w ciekawostki i wiedzę na temat różnorodności życia morskiego oraz wpływu oceanów na naszą planetę. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak istotne są oceany dla regulacji klimatu i zachowania równowagi ekosystemów na Ziemi.

Nasze podróże po stronach "Tajemnic mórz i oceanów" były pełne ekscytujących odkryć i niezapomnianych chwil. Podczas lektury, mój starszy syn zaczynał zadawać pytania o życie pod wodą, a młodszy z wielkim zaciekawieniem wpatrywał się w kolorowe ilustracje przedstawiające różnorodność morskiego świata.

Co najważniejsze, ta książka uczy szacunku dla środowiska naturalnego i zachęca do troskliwego odnoszenia się do zwierząt i roślin. To przesłanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy ochrona środowiska staje się coraz bardziej palącą sprawą.

Dlatego serdecznie polecam "Tajemnice mórz i oceanów" wszystkim rodzicom, którzy chcą nie tylko wzbogacić wiedzę swoich dzieci, ale także zaszczepić w nich miłość i szacunek dla naszej planety. To niezwykła podróż, która otwiera oczy na piękno i znaczenie oceanów dla naszego życia.

Niezwykłe miejsca na Ziemi. Atlas bioróżnorodności
Emanuela Durand0
Okładka ksiązki - Niezwykłe miejsca na Ziemi. Atlas bioróżnorodności

Każdy człowiek, aby mógł być zdrowy i szczęśliwy, potrzebuje odpowiednich warunków do życia: domu, pożywienia, ubrań, czystego powietrza... Te wszystkie...

Zadziwiające zwierzęta świata. Atlas bioróżnorodności
Emanuela Durand0
Okładka ksiązki - Zadziwiające zwierzęta świata. Atlas bioróżnorodności

Chyba wszyscy mamy w domu puzzle składające się z pasujących do siebie elementów, które tworzą piękny obrazek. A co jeśli brakuje jakiegoś elementu? Nie...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;