Teneryfa. Na granicy Europy i Afryki. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Pośród wód Atlantyku, w pobliżu wybrzeża Afryki, a jednocześnie w zasięgu kultury europejskiej, leżą wyjątkowo piękne Wyspy Kanaryjskie, spośród których największą jest Teneryfa.

Już starożytni nazywali je Wyspami Szczęśliwymi, a to dzięki sprzyjającemu klimatowi, zachwycającej rajskiej przyrodzie i położenie z dala od cywilizacji. Współcześnie Teneryfa jest znana nie tylko z plaż i kurortów, ale także z bogactwa górskich krajobrazów i licznych miast pełnych zabytków.

Przewodniki rekreacyjne oprowadzają po najciekawszych regionach i miastach - nie do pominięcia na trasie podróży. Opisom krajoznawczym towarzyszą mapy, ramki z ciekawostkami oraz starannie wybrane zdjęcia, dające przedsmak prawdziwej podróży. Zwięzłe informacje praktyczne pomagają zaplanować udany urlop i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Wszystko to, w połączeniu z przejrzystym układem treści i atrakcyjną szatą graficzną, czyni z przewodnika rekreacyjnego niezastąpionego partnera w podróży.

O autorze:

Berenika Wilczyńska (ur. 1984 r.) - filolog włoski i studentka grafiki. Włochy zwabiły ją do siebie różnorodnością - geograficzną, kulturową, smakową... Mieszkała w Udine, Bolonii, Florencji, Perugii i Rzymie. Zamiłowanie do języków obcych zawiodło ją także do Hiszpanii, gdzie pracowała jako tłumacz w zespole teatru tańca współczesnego.

Informacje dodatkowe o Teneryfa. Na granicy Europy i Afryki. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2013-08-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Teneryfa. Na granicy Europy i Afryki. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Teneryfa. Na granicy Europy i Afryki. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1 - opinie o książce

Fuerteventura. Perła Wysp Kanaryjskich. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1
Berenika Wilczyńska0
Okładka ksiązki -  Fuerteventura. Perła Wysp Kanaryjskich. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Do kanaryjskiego archipelagu kilkunastu wysp, położonych u wybrzeży północno-zachodniej Afryki, a należącego do Królestwa Hiszpanii, zalicza się Fuerteventura...

Fuerteventura.Travelbook. Wydanie 1
Berenika Wilczyńska0
Okładka ksiązki - Fuerteventura.Travelbook. Wydanie 1

Fuerteventura – położona zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki, jest najbardziej dziewiczą pośród Wysp Kanaryjskich. Jak magnes przyciąga spragnionych...