Twój styl przywiązania. Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność

Styl przywiązania, który kształtujemy w dzieciństwie, trwale zmienia kolory naszego emocjonalnego krajobrazu. Wpływa na nasze decyzje, relacje i to, w jaki sposób myślimy o sobie.

Psychoterapeutka Diane Poole Heller, specjalizująca się w teorii przywiązania i traum, przystępnie objaśnia procesy zachodzące w nas w obliczu trudnych doświadczeń i dzieli się praktykami, dzięki którym da się powstrzymać destrukcyjny wpływ przeszłości na teraźniejszość.

Sięgnij po tę książkę, aby:
• poznać swój styl przywiązania i sprawić, by przestał determinować podejmowane przez ciebie decyzje,
• zintegrować rozdzielone części siebie i zbudować odporność psychiczną,
• uleczyć się z żałoby, smutku, strachu i bezsilności,
• odzyskać dostęp do wewnętrznych zasobów i nauczyć się w pełni z nich korzystać,
• zacząć żyć w zgodzie ze swoją prawdziwą naturą,
• naprawić to, co zniszczyły w tobie traumatyczne doświadczenia,
• i wreszcie odkryć moc bliskości, dzięki której uwolnisz wewnętrzną siłę i stawisz czoła emocjonalnym wyzwaniom

Informacje dodatkowe o Twój styl przywiązania. Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2024-03-27
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: Ischim Odorowicz-Śliwa

Kup książkę Twój styl przywiązania. Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność

Twój styl przywiązania. Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2024-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Styl przywiązania kształtuje się w dzieciństwie i może trwale rzutować na całe nasze życie. Ma wpływ na nasze zachowanie, decyzje i sposób, w jaki myślimy o sobie. Psychoterapeutka Diane Poole Heller objaśnia w poradniku style przywiązania, jakie nabywamy w dzieciństwie w wyniku relacji z najbliższymi i pokazuje ich wpływ na nasze dalsze życie i na nasze relacje.
Z początku trochę żałowałam, że pokusiłam się o egzemplarz do recenzji. Po co mi książka o przywiązaniu w związkach? Przecież mnie ten temat nie dotyczy... Tak myślałam. A teraz? Teraz cieszę się, że miałam szansę przeczytać ten poradnik. Naprawdę. Twój styl przywiązania. Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność poruszyła temat, z którym spotkałam się po raz po raz pierwszy. I co najważniejsze nie odnosi się tylko do osób będących w związkach, ale generalnie do wszystkich ludzi i stylów przywiązania, jakie kształtują się w nich podczas ich najwcześniejszych relacji z opiekunami. Jednym słowem z poradnika możemy dowiedzieć się jak relacje na linii opiekun dziecko ma wpływ na całe życie dziecka i może determinować jego zachowanie względem innych ludzi a szczególnie życiowego partnera. Nie mniej nie więcej... Autorka w prosty i jasny sposób charakteryzuje cztery style i pokazuje, w jaki sposób wpływają na życie. Czytając ją możemy lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi. Myślę, że to wartościowa lektura i warto się z nią zapoznać. Warto to zrobić dla siebie i dla innych.

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz