Tybetańska Księga Umarłych

"Tybetańska księga umarłych" to starożytny, buddyjski tekst, który traktuje o naturze umysłu i jego przejawach doświadczanych jako obiektywie istniejące światy. Szczegółowo opisuje on wizje, które pojawiają się po śmierci, gdy świadomość nie jest już dłużej związana z ciałem. "Tybetańska księga umarłych" uczy jak rozpoznawać owe wizje, dzięki czemu możliwe jest nawet osiągnięcie stanu oświecenia. Dlatego też tekst "Tybetańskiej księgi umarłych" czyta się na głos umierającym jako pomoc w rozpoznaniu doświadczanych wówczas wizji i osiągnięciu wyzwolenia. Przekład "Tybetańskiej księgi umarłych" został dokonany z języka tybetańskiego przez Ireneusza Kanię, wybitnego tłumacza i tybetologa, który jest również autorem "Wprowadzenia" poprzedzającego jej tekst. Ten klasyczny, buddyjski tekst przynosi nie tylko objaśnienie fundamentalnych fenomenów śmierci i umierania; może on także zainteresować tych wszystkich, którzy poszukują głębszego, duchowego zrozumienia naszej codziennej egzystencji. Nowe, poprawione, szóste wydanie Tybetańskiej Księgi Umarłych oddajemy Czytelnikowi w twardej oprawie, na szlachetnym papierze i w pięknej szacie typograficznej.

Informacje dodatkowe o Tybetańska Księga Umarłych:

Tybetańska Księga Umarłych - opinie o książce

Avatar użytkownika - heautoskop
heautoskop
Przeczytane:2010-01-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Tekst źródłowy i komentarz Junga. tradycja i nowatorstwo ;)