Uciekinier

Uciekinier to rachunek sumienia. Thomas Bodström rozlicza się w nim ze swoją polityczną przeszłością.

Podczas swojej kadencji Bodström nie ustrzegł się przed skandalami. Ucieczki z więzień, poparcie dla kontrowersyjnej ustawy dotyczącej rejestru podejrzanych, brak politycznego przygotowania. Wszystkie te wątki znajdziemy w jego powieści. Fabuła Uciekiniera jest tak samo barwna i zaskakująca jak życie samego autora. W więzieniu Österaker w wyniku porachunku gangów, ginie jeden z osadzonych. Jego kuzyn, Miro, choć następny w kolejce, nie poddaje się presji strachu, ale żądzy zemsty. Żeby jej dokonać musi wydostać się na wolność.

Thomas Lennart Bodström - (ur. 1962), szwedzki polityk i członek partii socjaldemokratycznej. W latach 2004-2006 pełnił funkcję ministra sprawiedliwości. Przez 4 lata przewodniczył komisji parlamentarnej do spraw sądownictwa. W młodości Bodström nie przejawiał zainteresowania polityką. Początkowo skupił się na karierze piłkarskiej, był zawodnikiem AIK,  jednego z czołowych szwedzkich klubów. W międzyczasie ukończył studia prawnicze i zdecydował się na karierę adwokacką.  Jego nominacja na ministra sprawiedliwości w 2000 r. była dużym zaskoczeniem.

Informacje dodatkowe o Uciekinier:

Wydawnictwo: W.A.B.