W ciemnościach 2

W mroku łatwo pomylić przyjaciela z wrogiem.

Tym razem Oliwia musi zmierzyć się z ciszą, w której pogrążył się Maks. Kiedy już się wydawało, że jest dla niej nadzieja na spokojne życie, doszło do wypadku, na skutek którego jej mąż zapadł w śpiączkę. Nie wiadomo, czy słowa Oliwii przenikają do jego świadomości, ale faktem jest, że dziewczyna nie ma czasu na zastanawianie się - oto bowiem nieszczęścia dopiero nadciągają i wygląda na to, że będzie musiała stawić im czoła samotnie.

Na początku Oliwia chce zatroszczyć się o interesy męża. Im lepiej poznaje tajniki biznesu Maksa, tym bardziej przeraża ją świat, który odkrywa. Okazuje się, że powiązania z mafią stanowią poważne zagrożenie dla rodziny. Pokryty tatuażami, bezwzględny Igła raczej nie żartuje, kiedy zgłasza się po należne mu pieniądze. Nie wydaje się też, aby chodziło mu wyłącznie o dług. Kim naprawdę jest Igła, co wie o Maksie i jakie ma plany wobec Oliwii? Czy dziewczyna będzie gotowa na kolejne poświęcenia? Jakie niewypowiedziane tajemnice tkwią w uśpionym umyśle Maksa?

Czas się przekonać, czy miłość jest zdolna przezwyciężyć ciemności.

Informacje dodatkowe o W ciemnościach 2:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-04-27

Kup książkę W ciemnościach 2

W ciemnościach 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Atrakcyjność wynika z twojego charakteru. Szalałam za tobą już wtedy, kiedy igrałes ze mną w ciemnościach."

Współpraca reklamowa z @niegrzeczneksiazki

@ada.tulinska

Mieli już wieść spokojne życie, jednak przed Maksem i Oliwią po raz kolejny pojawiają się ogromne przeszkody. Po wypadku Maks zapada w śpiączkę, a Oliwia boryka się coraz to większymi trudnościami zupełnie sama. Na jej drodze staje dawny znajomy Maksa, który przejmuje zupełnie władzę nad jej życiem. Zabierając jej wszystko i wszystkich po kolei, szantażem i strachem chce, aby Oliwia poddała mu się. Niestety kobieta wciąż walczy, i choć jest bazradna, wciąż próbuje, liczy, że maks w końcu się obudzi i uratuje ją z opresji. Sebastian i Maks od lat walczyli o władzę i szacunek w towarzystwie. Ich drogi rozeszły się dawno temu, ale Sebastiana wciąż przepełnia złość i pragnie zemsty. Niestety nie spodziewał się, że jest w wielkim błędzie, a niewinne osoby bardzo ucierpią w tym starciu.

Nie mogłam się doczekać tej części i sporo mnie kosztowało nerwów jej przeczytanie. Okazuje się, że los przygotowal Maksowi i Oliwii masę przykrych niespodzianek. Mężczyzna walczy z ciemnością, która go otoczyła, gdy wokół dzieje się dużo złego. Oliwia stała się celem dawnego znajomego męża, szukającego zemsty i zadośćuczynienia dawnych krzywd. Będzie zadawał coraz to boleśniejsze i bardziej dotkliwe ciosy. Oliwia będzie dzielnie dźwigała ciężar, i choć nie ma takiej władzy, znajomości i siły nie podda się. Byłam  zła, że ktoś od tak wpada do czyjegoś życia i bawi się nim jak chce. Denerwowała mnie osoba Sebastiana,  i to, że Oliwia tak naprawdę nie miała na kogo liczyć, a każda próba walki kończyła się fiaskiem. Musiała czekać na cud, który niebawem się wydarzy. Mimo wszystko polecam i zachacam do przeczytania. Ada skonstruowała tą historię tak, byśmy do końca nie byli pewni jej końca, i nie domyślili się zakończenia.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-05-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

Przychodzę dzisiaj do Was z kontynuacją na którą niezmiernie czekałam. Mowa tutaj o książce ,,W ciemnościach 2" autorstwa Ady Tulińskiej. Ta część z pewnością nie jest słodkim romansem. Jest historią, która przepełniona została mrokiem, tajemnicami oraz napięciem, które towarzyszy czytelnikowi podczas czytania.

Po tym jak Maks zapada w śpiączkę, na Oliwię spadają wszystkie jego obowiązki. Dziewczyna próbuje poradzić sobie z interesami męża, ale nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać. Okazuje się, że mężczyzna miał powiązania z mafią, które mogą sprowadzić poważne problemy na życie dziewczyny. Igła, który niespodziewanie pojawia się w życiu kobiety, wywróci je do góry nogami. Nie zależy mu jedynie na odzyskaniu długu, ale również zaczyna interesować się nią samą. Zmusza ją do wielu poświęceń. Ile będzie w stanie znieść kobieta by uchronić od cierpienia swoich bliskich? Jakie uśpione tajemnice kryje w sobie Maks i jak daleko posunie się jego dawny wróg?

Oczywiście tego dowiecie się sięgając po tą niesamowitą historię. Przyznam, że nie spodziewałam się takiego obrotu spraw jakie znajdujemy w środku. Autorce udało się mnie bardzo pozytywnie zaskoczyć. Z pewnością ta część diametralnie różni się od poprzedniej. Widzimy tutaj inna stronę zarówno Oliwi jak i Maksa, którego wspomnienia są skrupulatnie opisane przez autorkę.

Oliwia wzięła na swoje barki naprawdę dużo i stara się teraz temu sprostać. Gołym okiem widać przemianę głównej bohaterki. Widzimy jej zawziętość i chęć walki, ale również chwile słabości oraz utratę kontroli.

Osobiście spodobało mi się jak zostały ukazane jej emocje i to jak odreagowywała swój ból i tęsknotę za dawnym życiem. Zapewne niektóre z tych zachowań nie były godne podziwu, lecz dzięki temu podczas czytania byłam w stanie wyobrazić sobie, że taka sytuacja naprawdę miała miejsce i nie było prostego rozwiązania.

W tej części głębiej poznajemy Maksa, dzieje się to głównie przez wspomnienia ukazane w jego głowie. Zostało nam tutaj wyjaśnione co sprawiło, że stał się tym kim jest i co go ukształtowało. Osobiście historią Magdy - koleżanki Maksa, sprawiła, że poczułam gęsią skórkę na plecach. Podczas czytania czułam gorycz, żal i ból dziewczyny pomimo tego, iż wydarzenia te nie były pisane z jej perspektywy.

Ada Tulińska i jej książki to coś co przemawia do mojego serca. Autorka ma świetny styl pisania, dzięki któremu jesteśmy w stanie poczuć emocje głównych bohaterów. Ta część z pewnością była bardziej mroczna od poprzedniej. Nie raz podczas czytania byłam zdziwiona przebiegiem akcji i zachowaniem bohaterów. Ja nie mogłam oderwać się od czytania, ponieważ lekkie piór autorki sprawiło, że nie byłam wstanie wyciągnąć nosa z lektury. Gorąco polecam wam tą historię, gwarantuje, że nie będziecie zawiedzeni.

Zależna od mafii
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Zależna od mafii

,,- Biorę ją pod zastaw - oznajmił, czyszcząc kastet z krwi". Julia nigdy nie okazywała słabości. Nawet po odejściu matki, a potem aresztowaniu ojca...

Skazana przez mafię
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki -  Skazana przez mafię

Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność. Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak...