W krainę ciszy wyd. 2. Praktyka chrześcijańskiej kontemplacji

Spotkaj Boga w ciszy swojego serca

Jedność człowieka z Bogiem, do której prowadzi kontemplacja, już w człowieku istnieje. Aby ją odkryć, wystarczy zdać sobie z tego sprawę, i w ten sposób rozpocząć drogę modlitwy. To odkrycie jest pierwszym krokiem do tego, by dostrzec istotę swego człowieczeństwa, doświadczyć wewnętrznego spokoju i odkryć świętość wewnątrz - wspólnotę z Bogiem.

Ojciec Martin Laird zachęca do poznawania Boga na drodze kontemplacji, to znaczy w milczeniu miłości. Wskazuje proste elementy służące trwaniu w wewnętrznej ciszy, takie jak postawa i właściwy oddech, ale nie traktuje modlitwy jako techniki. Pokazuje, że nie chodzi o to, aby na tej drodze ,,coś osiągnąć", wystarczy po prostu pozwolić, aby pewne rzeczy się wydarzyły.

Cisza jest naszą ojczyzną, jest krainą, do której wezwany jest każdy duchowy pielgrzym.

Martin Laird (ur. 1959) - augustianin, teolog duchowości, patrolog i rekolekcjonista. Wykłada na Uniwersytecie Villanova w Stanach Zjednoczonych.

Informacje dodatkowe o W krainę ciszy wyd. 2. Praktyka chrześcijańskiej kontemplacji:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2023-01-18
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Into the Silent Land. A Guide to the Christian Practice of Contemplation

Tagi: Beletrystyka - religia i duchowość

Kup książkę W krainę ciszy wyd. 2. Praktyka chrześcijańskiej kontemplacji

Głębia serca. Cisza, świadomość i kontemplacja w praktyce chrześcijańskiej
Martin Laird OSA0
Okładka ksiązki - Głębia serca. Cisza, świadomość i kontemplacja w praktyce chrześcijańskiej

Wzrok serca zawsze wpatruje się w Boga, bo to właśnie czyni głębia serca. W każdym z nas znajduje się niezmierzona głębia - miejsce, w którym jesteśmy...