Weźmisz czarno kure...

Tom 3 cyklu Jakub Wędrowycz

Łatwo dać się zwieść i potraktować Pilipiuka jako wiejskiego gawędziarza. Nic bardziej mylnego. Wspaniały język i wciągająca akcja opowiadań to tylko sztafarz mający przemycić parę głębszych prawd i obserwacji. "Weźmisz czarno kurę" to "Blade Runner" opisany w klimacie "Samych swoich". Andrzej Ziemiański

Informacje dodatkowe o Weźmisz czarno kure...:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-11-06

Kup książkę Weźmisz czarno kure...

Weźmisz czarno kure... - opinie o książce

Kolejna książka z Jakubem Wędrowyczem w roli głównej. Opowiadania zawierają wiele zabawnych momentów. Możemy przeczytać między innymi o tym jak naprawdę zatonął Titanic lub co linie na dłoniach potrafią zrobić z człowiekiem.

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-07-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Kubuś wciąż w formie :) I wielki szacunek dla autora za to, że w ogóle nie braknie mu pomysłów! Titanic skradł moje serce :D Ale to nie jedyne dobre odpowiadanie w tym tomie kronik Jakuba, bo wszystkie są świetne. Cudowna polskość pomieszana z rusycyzmami. Wieś, pijaństwo i obleśne żarty - najlepsza mieszanka na świecie.
Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2014-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Trzy razy tak! przechodzisz do następnej rundy (znaczy, zaraz się wezmę za kolejną część). Ten tom kupił mnie w całości, a jeszcze na dodatek sama się zapakuję. Wygrały małe smaczki wplecione w opowiadania, które zaskakują, bawią i zapadają w pamięć. Miło jest się oderwać od rzeczywistości i przenieść w świat w którym taka ciemnota panuje na świecie, że poczciwego i uczciwego egzorcystę biorą za pasożyta społecznego i hienę cmentarną.
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2014-05-28, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku,
Niesamowite przygody niesamowitego Jakuba. Jak sie przekonasz nie skończysz.
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2010-02-23, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Kolejna porcja przygód niesamowitego Jakuba. Uwielbiam opowiadania z tym bohaterem są pełne humoru.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-23, Mam,

Nie, no nie mogę  Jakub Wędrowycz oficjalnie zostaje moim idolem.

Za mną już trzeci tom opowieści  o domorosłym egzorcyście. Opowiadania  są mniej lub bardziej  zabawne i różnej  długości  ale żadne nie nudzi. Co może wyjść ze współpracy  Jakuba z agentem  007? Przecież jemu nie straszny ani Lenin ani Bin Laden.

Ale w tym wszystkim jest też drugie dno, bo niestety  pod tą warstwą śmiechu i różnych dziwactw ukrywa się  polska mentalność.  Chociaż  chyba jednak w trochę wyolbrzymiony sposób  przedstawiona.

Ale książka rewelacyjna.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2022-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022, Legimi,

3 część serii o Jakubie Wędrowyczu.
Tym razem dowiemy się, z kilku opowiadań, że lepiej nie denerwować egzorcysty amatora, bo jest bardzo mściwym dziadkiem; odkryjemy prawdziwy powód zatonięcia Titanica- oczywiście będzie miał z tym coś wspólnego Jakub, który w tamtych czasach był Kubusiem.
Ponadto trafimy z głównym bohaterem do zakładu psychiatrycznego, z którego uciekniemy na latającym dywanie.
Będziemy również świadkami spotkania słynnego bimbrownika z samym Osamą Bin Ladenem, czy agentem 007.
A także przenieśmy się do czasów, gdy na tronie zasiadał król, a ze smokami walczyli dzielni rycerze:) A to tylko ,,zalążek" tego, co się wyprawia w tej książce:)
Po raz kolejny dużo się dzieje, jest miło i przyjemnie. Polecam

Trzeci zbiór opowiadań o losach Jakuba Wędrowycza według mnie słabszy od dwóch pozostałych.

Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2023-09-24, Przeczytałem,
Kuzynki
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Kuzynki

“Kuzynki” zaistniały najpierw jako opowiadanie, nominowane zresztą w roku 2002 do nagrody im. Janusza Zajdla. Kim są? Katarzyna Kruszewska...

Konan Destylator
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Konan Destylator

Jakub Wędrowycz to przerażający wiekowy ochlapus, wiejski egzorcysta, bimbrownik i kłusownik, porażający otoczenie wyglądem, zapachem i kulturą osobistą...