Wiosenna noc; Zamek z lodu

ARCYDZIEŁA NORWESKIEJ KLASYKI W NOWYM TŁUMACZENIU.

Czternastoletni Hallstein wraz z siostrą zostają sami w domu. Kiedy do ich drzwi puka rodzina szukająca noclegu, rodzeństwo nie spodziewa się, że będzie to dla nich noc, gdy zmierzą się z doświadczeniem śmierci i narodzin. Noc, w trakcie której nikt nie pójdzie spać.

Jedenastoletnia Siss poznaje nieśmiałą Unn. Dziewczynka próbuje zaprzyjaźnić się z nową koleżanką, lecz ich relację gwałtownie przerywa zniknięcie Unn. Radość Siss zostaje zburzona przez ból wywołany stratą, zwłaszcza że wszystkie ślady prowadzą do tajemniczego lodowego zamku.

W swoich mistrzowskich powieściach – Wiosennej nocy i Zamku z lodu – Vesaas umieszcza nastoletnich bohaterów w onirycznych światach, tworząc zapadające w pamięć portrety psychologiczne oraz uniwersalne opowieści o dorastaniu i magicznej sile natury.

Informacje dodatkowe o Wiosenna noc; Zamek z lodu:

Wiosenna noc; Zamek z lodu - opinie o książce

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2023-11-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Książka dosyć baśniowa, w onirycznej otoczce, jednocześnie poruszające ważne tematy: śmierci, przyjaźni. Piękne malownicze opisy przyrody. Obie powieści mi się podobały, nie były łatwe w odbiorze, ale dzięki dobremu tłumaczowi, lektura wciąga i aż chce się ją czytać dalej!

Nocne czuwanie
Tarjei Vesaas0
Okładka ksiązki - Nocne czuwanie

Po tym, jak na małej wyspie zostaje dokonana zbrodnia, społeczność chłopska organizuje polowanie na niezrównoważonego psychicznie sprawcę, który...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis