Witaj Karolciu!

To ciąg dalszy fantastycznych przygód pomysłowej dziewczynki, którą znamy z pierwszej części tej książki pt. Karolcia. Tym razem Karolcia i jej kolega przeżywają zabawne przygody dzięki czarodziejskiej niebieskiej kredce. Ich mały skarb, podobnie jak niebieski koralik, posiada moc spełniania życzeń. Opowiadanie napisane jest ze wspaniałym humorem i wartko toczącą się akcją. Idealnie nadaje się na pierwszą "własną" lekturę.

Informacje dodatkowe o Witaj Karolciu!:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2008-04-01
ISBN: 978-83-7162-556-5

Kup książkę Witaj Karolciu!

Witaj Karolciu! - opinie o książce

Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2017-05-07, Przeczytałam, przeczytane w 2017,
przeczytana 2 razy (10 kwietnia) - eliminacje do konkursu i 2 razy (7 maja) - finał konkursu
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2022-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Kolejne przygody Karolci i Piotra. Tym razem magicznym przedmiotem nie jest koralik, który spełnia życzenia, lecz niebieska kredka. Wystarczy coś narysować, aby dana rzecz stała się rzeczywistością. Karolcia i Piotr rysują kotka, telefon i wiele innych rzeczy. Bardzo przyjemna lektura, która przenosi nas w świat dzieciństwa.

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2022-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Wróciłam z nostalgią do tej książki, chociaż nie byłam nią tak samo zachwycona jak lata temu. Ale wątek z magiczną niebieską kredką nadal mi się podobał. Przy lekturze mogłam znowu poczuć się dzieckiem ;)

Tym razem Karolcia znajduje niebieską kredkę. Rzeczy nią namalowane stają się rzeczywiste, no. niebieski kot, który zeskoczył z kartki. Kolejny raz pojawia się Filomena, która chce przywłaszczyć magiczną kredkę. Przyjemna lektura dla dzieci o przyjaźni, magii. Pełna przygód, zabawnych sytuacji. Polecam.

Kontynuacja przygód Karolci i jej przyjaciela Piotrka. Tym razem dzieci stają się posiadaczami błękitnej kredki (chyba ten kolor był ulubionym autorki, ponieważ przypominam- w poprzedniej części Karolcia miała błękitny koralik?).
Ona również jest zaczarowana. Dzięki niej każda namalowana rzecz, zwierzę, czy nawet osoba ożywa. Niejednokrotnie pomaga wyjść dzieciom z tarapatów, ale również zrobić dobry uczynek i sprawić innym radość. Powraca również zła czarownica Filomena, która próbuje zabrać kredkę naszym bohaterom, ale na szczęście ich odwaga oraz pomysłowość sprawiają, że czarownica nie ma żadnych szans:)
Ciekawa i pouczająca książka, styl nadal przeznaczony dla tych młodszych czytelników. Jednak pierwsza część bardziej mnie urzekła:)

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org. przez Pośredniczkę książek.

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, z_Przeczytałam przed 2013,
Dar rzeki Fly
Maria Krüger0
Okładka ksiązki - Dar rzeki Fly

Ojciec Marii Krüger, autorki Daru rzeki Fly, był jednym z największych polskich podróżników i etnologów w okresie międzywojennym. Pasjonował się podaniami...

Odpowiednia dziewczyna
Maria Krüger0
Okładka ksiązki - Odpowiednia dziewczyna

Powieść Marii Kruger to pełna humoru i zaskakujących splotów okoliczności historia dziewczyny, która pierwsze aktorskie zadanie dostaje jeszcze...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;