Władca prawdy

Alexander zaginął. Zniknął niedługo po balu, po którym doszło do niewyjaśnionego zamachu. Wśród poddanych rozniosła się plotka, że książę nie żyje. Jednak bez ciała nie ma dowodu. Edwardowi nie przeszkadza to w planowaniu wojny, którą ma nadzieję w dogodnym dla siebie momencie wypowiedzieć. Zwleka jednak, aby nikt nie wiedział, kiedy zaatakuje, i aby atak był jak najbardziej druzgocący. Maybeth zaś, zmuszona do obrony swego królestwa, rozpoczyna poszukiwania Alexandra Williama Withmoore'a. Bo nikt w pojedynkę nie ma wystarczającej władzy, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ale kłamstwo ją ma. Powinno zostać ukoronowane.

Informacje dodatkowe o Władca prawdy:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Władca prawdy

Władca prawdy - opinie o książce

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2023-12-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

Od nienawiści do miłości, od pokoju do wojny, od władzy do poddaństwa niedaleka jest droga. Maybeth jest następczynią tronu królestwa Array. Wiele lat temu państwem wstrząsnęła makabryczna zbrodnia dokonana przez najeźdźcę z sąsiedniego państwa. Zycie straciła wtedy jej bliska krewna Velvicia . Dziś synowie zbrodniarza są już dorosłymi i równie okrutnymi co ich ojciec mężczyznami. Wrogowie królestwa Array nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swoje cele. Jak zniknięcie Alexandra wpłynie na zakochaną w nim Maybeth? Czy prawdą jest, że „jedyna słuszną miarą do oceny potwora są jego ofiary”? Przekonajcie się sami, sięgając o książkę w wersji papierowej bądź audiobooka dostępnego na Legimi.
Nie często się zdarza, by książka, która zadebiutowała na Wattpadzie, doczekała się wydania w wersji papierowej. O czym to świadczy? Na pewno o tym, że skradła ona serce szerszego grona czytelników. Czy moje także? Na pewno nie pozostawiła go obojętnym. Książka bardzo mi się podobała, dałam się jej całkowicie pochłonąć i bardzo żałuję, że nie miałam okazji przeczytać części pierwszej. Zanotowałam sporo cytatów. Lubię historie tego typu. Pełne dworskich intryg, zdrad, namiętności i bratobójczej walki o władzę. Jeśli wy także lubicie, to myślę, że miło spędzicie czas z tą lekturą.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @lekkiewydawnictwo.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-11-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ce te delia - nie wątp

Dla władcy nigdy nie ma końca problemów. Jeden się kończy, przychodzi drugi. A pokój jest trudniejszy do utrzymania niż wojna. (...) Korona jest cięższa od miecza."

Te słowa wypowiedziane przez Alexandra na krótko przed zaginięciem każą Maybeth szukać zarówno młodego mężczyzny jak i odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Nigdy by tego głośno nie przyznała, lecz to co przy nim czuje jest silniejsze niż strach.

W obliczu nadchodzącej wojny kazda informacja może okazać się przełomowa, a dziewczynie nie brakuje determinacji.

Niestety, podły król Edward nie zamierza składać broni.

Wprost przeciwnie, jego działania przybierają na sile i stają się coraz bardziej niebezpieczne.

Jakie sekrety ujrzą światło dzienne? Czy Maybeth jest na tyle silna by się z nimi zmierzyć i czy książę zostanie odnaleziony?

Odpowiedzi znajdziecie w drugim tomie Dylogii Marii Magdaleny Syryńskiej.

Zawsze podziwiam autorów którzy mają odwagę I pomysł na stworzenie serii książek. W dodatku bardzo bardzo dobrych ,a do takich zalicza się ten cykl.

W tej książce nie ma czasu na nudę , momentami z ust czytającego padają pytania w rodzaju O kurczę, jak to?

Przyznam szczerze uwielbiam takie książki.

Dużo intryg, sekretów i walki , a wszystko przepełnione emocjami. Do tego ciekawy wątek miłosny i dobrze wykreowani bohaterowie.

Czego chcieć więcej?

Nie chcę zdradzić niczego więcej. Napiszę krótko

Gorąco polecam ?

Dziedzic kłamstwa
Maria Magdalena Syryńska0
Okładka ksiązki - Dziedzic kłamstwa

Czy jej łagodna i czuła dusza roztopi jego skute lodem serce? Edward, bezlitosny władca królestwa Reedial, najechał sąsiednie Array, by zamordować całą...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis