Wojna polsko-jaruzelska

Byłem czynnym świadkiem wydarzeń, które w tej książce opisuję, do dziś czuję więź emocjonalną z tym, co działo się podczas ?karnawału 1980?1981?, przerwanego wybuchem ?wojny polsko-jaruzelskiej?, i z ludźmi, z którymi się wówczas spotykałem. Jest to sytuacja wygodna, gdyż pamiętam atmosferę, która zwykle nie pozostawia śladu w dokumentach. Ale jednocześnie dla historyka kryją się za tym liczne pułapki. Starałem się przebrnąć drogę między Scyllą profesjonalnych zasad i standardów a Charybdą moich przekonań i wspomnień. Osądźcie Państwo sami, czy przebyłem ją cało. Andrzej PaczkowskiAndrzej PaczkowskiUrodził się w 1938 roku. Historyk, kierownik Zakładu Najnowszej Historii Politycznej w Instytucie Studiów Politycznych PAN, profesor w Collegium Civitas, 1999?2006 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Autor kilkuset artykułów i referatów, a także wielu książek, współautor Czarnej księgi komunizmu. Wydawca źródeł z zakresu historii najnowszej, współtwórca (1983) Archiwum ?Solidarności?. Laureat kilku prestiżowych nagród, w tym m.in.: Nagrody Publicystycznej im. Juliusza Mieroszewskiego i Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla Najlepszego Nauczyciela Akademickiego.

Informacje dodatkowe o Wojna polsko-jaruzelska:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Wojna polsko-jaruzelska

Wojna polsko-jaruzelska - opinie o książce

Profesor przedstawia nam wydarzenia, których był świadkiem.
W barwny i klarowny sposób opisuje karnawał ,,Solidarności", wprowadzenie stanu wojennego. Nie jest to beznamiętne i jałowe ukazanie faktów, lecz wciągające studium.

''A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści. A gdy wejdą obcy, zawisną i solidarnościowcy".

''Wojnę polsko- jaruzelską" czyta się niczym najlepszy thriller, z tym, że przedstawione wydarzenia są prawdziwe.

Andrzej Paczkowski jest bardzo powściągliwy i zachowawczy w ocenach. Daruje nam zbędny dydaktyzm i moralizatorstwo.

Pół wieku dziejów polski
Paczkowski Andrzej0
Okładka ksiązki - Pół wieku dziejów polski

Najnowsza historia Polski w specjalnym wydaniu z płytą CD! Wydanie z okazji 25. rocznicy Solidarności! Nowe rozszerzone wydanie książki Pół wieku dziejów...

Wojna polsko-jaruzelska. Stan wojenny w Polsce 13 XII 1981 - 22 VII 1983
Paczkowski Andrzej0
Okładka ksiązki - Wojna polsko-jaruzelska. Stan wojenny w Polsce 13 XII 1981 - 22 VII 1983

"Byłem czynnym świadkiem wydarzeń, które w tej książce opisuję, do dziś czuję więź emocjonalną z tym, co działo się podczas "karnawału 1980-1981"...