Wszystko o różnorodności

Radosne poznawanie różnic pomaga dzieciom reagować w życzliwy i otwarty sposób na świat i jego mieszkańców. Niezależnie od koloru skóry, pochodzenia, języka, kultury, wieku czy przekonań - mieszkańcy wszystkich kontynentów zasługują na to, żeby ich poznać. Pięknie różnią się nasze stroje, fryzury czy zwyczaje.

Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Pomaga zrozumieć świat. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat różnorodności. W przystępny sposób objaśnia sprawy związane z tolerancją i akceptacją.

W serii:

Data wydania: 2022-02-23
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: All About Diversity

Kup książkę Wszystko o różnorodności

Wszystko o różnorodności - opinie o książce

Jak ważna jest, we współczesnym świecie różnorodność przekonaliśmy się o tym nieraz. Czy zadawaliśmy sobie pytanie o tym, czy coś wiemy na temat różnorodności, jak na nią reagujemy, czy ją rozumiemy i czy potrafimy rozmawiać z dziećmi, że pomimo koloru skóry, pochodzenia, religii, jesteśmy tacy sami?

Należy znaleźć zawsze czas, aby porozmawiać z dziećmi na trudne tematy w dobie współczesnej i nowoczesnej technologii, aby później nie były zaskoczone niewiedzą w tym niełatwym do zrozumienia na pierwszy rzut oka temacie o akceptacji ludzi żyjących na innych kontynentach.

Dlatego uważam, że potrzebna jest rodzicom, jak i również nauczycielom odpowiednia dobrana literatura edukacyjna dzięki, której będą czuli się pewniejsi, że są w stanie wytłumaczyć odpowiedzi na zadane przez dziecko pytania na temat różnorodności.

Uważam, że posłuży im doskonale książka pt. ''Wszystko o różnorodności'' autorstwa Pani Felicity Brooks.

Zawarte w tej książce wspaniale zebrane informacje obrazują doskonale główny przedstawiony temat różnorodności oraz stanowi jak wiele rozwiązań można w adekwatny sposób porozmawiać z dziećmi w grupie przedszkolnej i szkolnej, którzy nie zawsze lubią wyrażać swoje myśli w trudnych zagadnieniach związanych z akceptacją.

Autorka zadbała o to, aby zaciekawić opisany przez nią temat różnorodności pozytywnym podejściem, pomysłowością, wyjaśnieniem pojęcia, przedstawieniem skąd pochodzą bohaterowie, uświadomieniem czytelnikowi czy on również zna swoje miejsce w społeczeństwie.

Zwróciłam szczególną uwagę w tej książce na odpowiednio dobrane teksty dialogowe, z których możemy zaczerpnąć wiedzy na temat pochodzenia narodowego występującego u tychże bohaterów.

Największą ciekawostką w tej książce są bardzo ładnie wykonane ilustracje autorstwa Mara Ferrero dzięki, którym można zagłębić się w wyobraźnię i spróbować czy my również potrafimy zrozumieć przedstawiony główny temat różnorodności na podstawie trafnie ujętej barwności użytej w tychże rysunkach.

Autorka zadaje na końcu rozdziałów pytanie czytelnikowi dotyczące przedstawionych zawartych zagadnień związanych przemyśleń, w co lubi się ubierać, kim chce zostać w przyszłości, o sposobie porozumiewania w barierach językowych, o rodzinie, miejscu zamieszkania, o ulubionym jedzeniu, próbowaniu nowych potraw i jakie wrażenia były po ich spróbowaniu, o tradycjach rodzinnych, jaką pełnią funkcję, o pomysłowości na temat o różnorodności.

Warto podkreślić istotne i najważniejsze wartości znaczeń zagadnień zawartych w słowniku różnorodności, Jak przywitać się w różnych językach, Inne wyrazy i zwroty obcojęzyczne oraz Wskazówki dla rodziców.

Książkę tę czyta się szybko, została wydana w pięknej twardej oprawie nawiązującej do nadanego jej trafnie tytułu, czcionka w niej zamieszczona jest czytelna.

Polecam przeczytać tę książkę.

Ptaki
Felicity Brooks0
Okładka ksiązki - Ptaki

Książka ta przedstawia wiele spośród europejskich ptaków i pomoże Ci nauczyć się je rozpoznawać....

O dojrzewaniu dla dziewczyny
Felicity Brooks0
Okładka ksiązki - O dojrzewaniu dla dziewczyny

Oto przewodnik, który pomoże ci w trudnym okresie dojrzewania!     Huśtawka nastrojów, hormony, zdrowe odżywianie, sport, stres...