Wytresuj swoich niewolników …czyli starożytna sztuka zarządzania

Najlepszy niewolnik (znaczy: pracownik) to ten, który zna swoje miejsce w szeregu! Rzymska szkoła zarządzania – każdy powinien poznać jej tajniki!

Czy starożytny Rzymianin w dobie korpoludków może nauczyć nas czegoś nowego? Okazuje się, że tak! Cudem odnaleziony poradnik sprzed 2000 lat, choć dotyczy tresowania niewolników, ma podejrzanie wiele wspólnego z rzeczywistością, którą znamy.

Czy Twój szef przypomina nadzorcę niewolników? A może Ty sam masz pod sobą ludzi? Marek Sydoniusz Semp wytłumaczy Ci, jak w kilku prostych krokach najlepiej wychować Twojego prywatnego niewolnika. Bo masz takiego, nieprawdaż?

„Z niewolnika nie ma pracownika” – głosi porzekadło. Na pewno źle będzie pracował niewolnik przygnębiony, przemęczony i zaniedbany, więc szanuj niewolnika swego, bo inaczej wyjdziesz na tym jak Batiatus na Spartakusie. Poza tym chwal swoich niewolników wspaniałomyślnie, zwłaszcza tych ambitniejszych. A w karaniu bądź ostrożny i zachowaj umiar, bo metoda kija jeszcze nikomu na dobre nie wyszła, za to kilku okrutnym panom wyszła bokiem.

I Wy, drodzy niewolnicy, nie ociągajcie się z poznaniem rzymskiej metody WSN. Wszak lepiej wiedzieć, co Was czeka, niż żyć w nieświadomości. Ten poradnik kupują ludzie na całym świecie. Wasz szef też na pewno już go czyta!

Informacje dodatkowe o Wytresuj swoich niewolników …czyli starożytna sztuka zarządzania:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-02-23
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-3047-7

Kup książkę Wytresuj swoich niewolników …czyli starożytna sztuka zarządzania

Wytresuj swoich niewolników …czyli starożytna sztuka zarządzania - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bibliotekarka
Bibliotekarka
Przeczytane:2015-03-01, Ocena: 5, Chcę przeczytać, Mam,
Dla zanurzonych we współczesnym korpoświecie, by zobaczyli, że historia czasem zatacza koło. I można powiedzieć, hmmm, gdzieś już to widziałem.. Aż dziwne, że taka książka o starożytności może być jako tako aktualna dla nas. W sumie jakie czasy takie niewolnictwo.o A jak to było kiedyś? Bardzo dużo dowiedziałam się z tej książki. Od warunków bytowych, jedzenia, jak wyglądała kwestia małżeństw, kar i nagród. Można podsunąć nauczycielowi z historii by zaciekawił dzieciaki historią