Wyznania egzorcysty

Światowy bestseller. 14 wydań w  języku włoskim, przekłady w 12 językach. Ks. Gabriele Amorth - doktor prawa, kapłan Towarzystwa Świętego Pawła, egzorcysta diecezji rzymskiej, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Jak się bronić przed złym duchem? Jakie są objawy obecności i działania szatana? Czy istnieją gusła, czary, uroki? Czy możemy się od nich uwolnić? Autor - dzieli się długoletnim doświadczeniem egzorcysty. Zachęca do przeciwstawiania się działaniu szatana mocą Słowa Bożego, sakramentów i autentycznego życia chrześcijańskiego.

Informacje dodatkowe o Wyznania egzorcysty:

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7168-701-X

Kup książkę Wyznania egzorcysty

Wyznania egzorcysty - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wstrząsająca pozycja, powróciłam do niej po latach... z takim samym przejęciem czytałam... przerażające, że takie rzeczy dzieją się i wczoraj, i dziś, i się dzieją tuż obok, nie w filmach!!! Opętanie przez szatana dotyka człowieka, bo jemu właśnie o to chodzi, zeby dotknąć na złość Bogu. Polecam !!!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-03-17,
Gabriele Amorth opowiada o swojej służbie egzorcysty, która obecnie jest często wyśmiewana. Ksiądz Amorth prostuje myślenie o egzorcyzmach. Sam nazywa je błogosławieństwami. Powołuje się na wiele przypadków ze swojego doświadczenia, a także dokumenty kościelne, o których nieraz zapominają sami biskupi.
Ciekawa książka, w której ks. Gabriele Amorth ze szczegółami opisuje na czym polega praca egzorcysty. Człowiek często nie myśli, nie ma świadomości, albo nawet nie wierzy, że zły duch działa i może mieć wpływ na nasze życie. Ale tym co przykuło moją uwagę jest ciągłe napominanie księdza, że nie powinniśmy się tego lękać, bo Bóg ma władzę nad Szatanem i jeśli tylko żyjemy blisko niego, to nic nam nie grozi. Ksiądz podaje wiele przykładów ze swojego doświadczenia jako egzorcysty. Sytuacje, które zwykłego człowieka powinny szokować - on opisuje je często jak coś zupełnie normalnego, bez żadnych emocji. Widać jego już nic nie dziwi... Mam też wrażenie, że niektóre rzeczy, stwierdzenia są powtórzone dość często - ale może to tylko dla lepszego ich podkreślenia. Poza tym, uważam książkę za bardzo wciągającą i poruszającą - z czystym sumieniem polecam.