Z Jezusem. Przewodnik nie tylko po sakramentach w dorosłym życiu

Siedem sakramentów – siedem źródeł łaski. Przez nie objawia swą moc Chrystus – rzeczywiście i skutecznie. O i ich działaniu, o przebiegu ceremonii sakramentalnych, a także o tym, na czym polega prawdziwe życie dzięki wierze – o tym jest ta książka.

Chrzest, bierzmowanie, Eucharystia, spowiedź, namaszczenie chorych, kapłaństwo, małżeństwo, to siedem szczególnych darów nadprzyrodzonych pozostających w dyspozycji Kościoła i każdego człowieka. Co jest istotą sakramentów świętych? Co dzieje się podczas ich udzielania? Jaki jest ich przebieg? W jaki sposób sakramenty „działają”, jakie skutki wywołują, i jakiego wymagają od nas przygotowania? Na te i inne pytania odpowiada nasza publikacja.

Przeznaczona jest dla wszystkich dojrzałych chrześcijan – tych, którzy właśnie otrzymali sakrament bierzmowania, ale też dla tych, którym zależy na posiadaniu gorącego serca, ognia żywej wiary, także wówczas, kiedy okoliczności życia ów zapał wiary przytłumiły, gdy został on ostudzony. Służą temu m.in. obszerny wybór modlitw oraz wnikliwy rachunek sumienia – pozwalający zdiagnozować naszą relację z Panem Bogiem.

Do książki "Z Jezusem. Przewodnik nie tylko po sakramentach w dorosłym życiu" dołączona jest ozdobna zakładka-obrazek z wizerunkiem Ducha Świętego w formacie 90x160 mm.

Informacje dodatkowe o Z Jezusem. Przewodnik nie tylko po sakramentach w dorosłym życiu:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2020-11-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7971-934-1

Kup książkę Z Jezusem. Przewodnik nie tylko po sakramentach w dorosłym życiu

Z Jezusem. Przewodnik nie tylko po sakramentach w dorosłym życiu - opinie o książce

Hubert Wołącewicz0
Okładka ksiązki - Święci orędownicy. W chorobach, w modlitwie, w trudnych sprawach. Kalendarz na rok 2021 z receptami św. Hildegardy

Święci orędownicy, nasi patroni, wspierający nas modlitwą w troskach, cierpieniach i chorobach. W każdym tygodniu przybliżamy jedną sylwetkę świętego orędownika:...

Ministrant przez cały rok 2021
Hubert Wołącewicz0
Okładka ksiązki - Ministrant przez cały rok 2021

Niezbędnik ministranta – książeczka-kalendarzyk – bardzo przydatny, mobilizujący do służenia przy ołtarzu z zapałem każdego dnia. Ministrant...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis