Za kulisami rewolucji bolszewickiej

W 1917 roku światem wstrząsnęła wieść o bolszewickim przewrocie w Rosji. Pierwsze zderzenie komunizmu z kapitalizmem nie przebiegało jednak wcale tak, jak przedstawiali to późniejsi historycy.Na podstawie odnalezionych w brytyjskich archiwach dokumentów ta książka odsłania szokujące fakty o operacjach prowadzonych w Rosji w latach 1917-1920: dowody związków aliantów z władzą radziecką i prowadzone w sekrecie negocjacje z bolszewikami.Michael Occleshaw pokazuje, co spowodowało, że Zachód został zniechęcony do tej współpracy i dlaczego zaczął aktywnie wspierać kontrrewolucję. Przedstawia cały arsenał zaangażowanych do obalenia reżimu bolszewickiego środków: od wymiany not dyplomatycznych do interwencji zbrojnej, od siatek szpiegowskich i podwójnych agentów, przez intrygi polityczne i sabotaż, po plany utworzenia oddzielnego państwa kozackiego. Niepowodzenie tych akcji zapoczątkowało trwający prawie do końca XX wieku konflikt ideologii, w późniejszym czasie zwany zimną wojną.Michael Occleshaw znawca historii Rosji, autor książek poświęconych działalności brytyjskiego wywiadu podczas I wojny światowej oraz dramatycznym losom carskiej rodziny Romanowów.

Informacje dodatkowe o Za kulisami rewolucji bolszewickiej:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Za kulisami rewolucji bolszewickiej

Za kulisami rewolucji bolszewickiej - opinie o książce