Zagadka... Zagadka Srebrnego Ducha. Tom 2

Druga część kryminalnej serii Agnieszki Stelmaszyk, autorki Mazurskich w podróży i Kronik Archeo. Idealna propozycja dla miłośników wciągającej akcji i ekscytujących tajemnic.

Droga do zamku Magnusa Cambella wiodła przez bezkresne, górskie pustkowia. Julia z zapartym tchem patrzyła na przesuwające się za szybą olśniewające krajobrazy i wciąż nie mogła uwierzyć, że znajduje się w tak pięknej krainie. Wzgórza okrywały szmaragdowozielone pióropusze gęstych paproci, a po ich zboczach spływały kaskady krystalicznie czystych strumieni.

Informacje dodatkowe o Zagadka... Zagadka Srebrnego Ducha. Tom 2:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-11-24

Kup książkę Zagadka... Zagadka Srebrnego Ducha. Tom 2

Zagadka... Zagadka Srebrnego Ducha. Tom 2 - opinie o książce

Mama Julki i Zuzy ma dla niech wspaniałą niespodziankę. Dziewczynki i ich przyjaciele Tomek i Dominik będą mogli wyjechać do Szkocji, gdzie spotkają się ze swoją przyjaciółką Daisy. Wspólnie udadzą się do wspaniałej posiadłości Magnusa Cambella, człowieka, który bardzo angażuje się w ratowanie zagrożonych roślin i zwierząt. Dzieciaki bardzo cieszą się na tę podróż i z niecierpliwością oczekują dnia wyjazdu.
Podróż mija dość szybko i bez większych kłopotów, a na miejscu dzieci są zachwycone. Ich oczom ukazuje się piękny zamek, który jest, zdała od innych zabudowań. Wszyscy są dla nich mili i przyjacielscy. Jednak już pierwszej nocy zaczynają ich niepokoić pewne odgłosy i to nie jedyna dziwna rzecz, która się dzieje. Przyjaciele postanawiają odkryć wszystkie tajemnice zamku. Czy im się uda?

Historia w książce według córki była ciekawa i wciągająca, a przy tym z nutką strachu. Tajemnice, jakie odkrywają dzieci, są dość zaskakujące. Czyta się ją bardzo szybko, z zaciekawieniem odkrywając to, co się dzieje na kolejnych stronach. Akcja toczy się dość szybko, jest pełna ciekawych zwrotów.

Bohaterowie ciekawi, dający się lubić, dość realistyczni.

Jednak książka pt.: „Zagadka Srebrnego Ducha” to nie tylko ciekawa przygoda grupki przyjaciół. Znajdziemy w niej również pięknie wydany Biuletyn Przyrodniczy. Przeczytamy w nim ciekawe i wartościowe informacje o zwierzętach oraz roślinach. Poznamy bliżej żaby, dowiemy się co zrobić, kiedy spotkamy węża, stworzymy własną rabatę kwiatową i wiele więcej.
Przyznam szczerze, że nie kojarzę innej książki, w której na dziecko czeka zarówno ciekawa historia kryminalna, jak i wiele cennych informacji ze świata roślin i zwierząt. Według mnie takie połączenie to wspaniały pomysł.

W książce znajdziemy różnorodne ilustracje. Tam, gdzie czytamy historię, są czarno białe, adekwatne do treści. Natomiast w Biuletynie Przyrodniczym są kolorowe, zachwycające, bardzo realistyczne.

„Zagadka Srebrnego Ducha. Tom 2” to książka, która nas wielokrotnie pozytywnie zaskoczyła. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„Zagadka srebrnego ducha” to 2 tom cyklu „Klub przyrodnika” autorstwa Agnieszki Stelmaszyk z przepięknymi ilustracjami Magdaleny Babińskiej.

Książka ta opowiada o grupie przyjaciół, którzy prowadzą międzynarodowy „Klub Przyrodnika”. Julia, Zuzia, Tomek i Dominik udali się do pani Melissy Holman, mamy Daisy, do Edynburga, do Szkocji, gdyż zostali zaproszeni przez Magnusa Cambella, który tak, jak i oni fascynuje się światem przyrody i chce więcej dowiedzieć się na temat zwierząt żyjących w Polsce, do starego zamku, którego jest w właścicielem, a o którym krąży wiele legend. Kiedy bohaterowie docierają na miejsce dowiadują się, że w najbliższej okolicy wybuchają pożary, w których rejonach pojawia się duch srebrnego jelenia, a także osoby związane z klubem przyrodnika. Przyjaciele postanawiają rozpocząć własne śledztwo nie przeczuwając w jak wielkim niebezpieczeństwie się znaleźli. Zostają „detektywami”.
Jaką tajemnicę skrywa zamek?
Czy bohaterom uda się rozwiązać zagadkę?
Jeżeli jesteś ciekawy odpowiedzi na te pytania, to nie pozostaje Ci nic innego jak sięgnąć po książkę.

To interesująca pozycja, która jest przeznaczona zarówno dla chłopców jak i dziewcząt, miłośników przyrody jak i lubiących kryminały.

Uważam, że ten tom jest lepszy od poprzedniego. Tom czytało mi się szybko i nie nudziłam się. Fabuła mnie wciągnęła. Miejsce, w którym rozgrywa się akcja jest tajemnicze i mroczne, ale jednocześnie pełne pięknych krajobrazów. Bohaterowie są ciekawi, sympatyczni, inteligentni – po prostu „jacyś”. Wzbudzili moją sympatię, ponieważ troszczą się o siebie. Podczas rozwiązywania zagadki wpadają w tarapaty, mają spore kłopoty i grozi im duże niebezpieczeństwo… Książka trzyma w napięciu do ostatnich kartek. Rozwiązanie zagadki wcale nie było takie oczywiste.
Na końcu kilku rozdziałów zamieszczono „Biuletyn Przyrodniczy”, a w nim opisy i ciekawostki na temat m.in. ptaków, motyli i płazów.

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was i sięgniecie po tę książkę. Polecam

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2022-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Hejka, dzisiaj przychodzimy z recenzją książki dla starszych dzieci, ale jak dla nas to dobra książka dla młodzieży, a nawet starszych osób. My czytając bawiłyśmy się świetnie. Dzisiaj zapraszamy na recenzje książki "Zagadka srebrnego ducha" pani Agnieszki Stelmaszyk oraz Wydawnictwa Wilga.
"Pani Melissa Holman, mama Daisy, niedawno zaprosiła ekipę Klubu Przyrodnika do Edynburga"
Klub Przyrodnika zostaje zaproszony do swojej znajomej do Szkocji, a później wraz z przyjaciółką do pewnego zamku, w którym kryje się niejedna zagadka. Jak potaczą się losy przyjaciół? Czy rozwiążą tajemnice?
Ostatnio recenzowałyśmy książeczkę pani Stelmaszyk i podtrzymujemy dalej swoją opinię, że kochamy jej książki. Opowieści są barwne w fantastyczne postacie, fabuła wciąga, a wspaniałe obrazki zachęcają do czytania.
Historia, którą dzisiaj wam przedstawiamy
jest cudowną opowieścią przygodową, która pokochają wszyscy. Chociaż jest to opowieść o nastolatkach to czasem zachowują się lepiej niż osoby dorosłe.
Pierwsza cześć książki bardzo nam się podobała, ale ta zdecydowanie jest lepsza, fabuła jest bardziej rozbudowana, dzieje się więcej rzeczy, a sama zagadka jest znacznie bardziej wciągająca. Możecie na spokojnie czytać ją jako osobną książkę, chociaż lepiej oczywiście przeczytać dwie.
W książce równocześnie przenikają się wątki krajobrazowe, wycieczkowe i oczywiście kryminalne, połączone ze śledztwem. A wszystko to otoczone jest ciemnym i mrocznym, chociaż urokliwym zamkiem, który posiada wiele niewyjaśnionych zagadek.
Bardzo podobały nam się opisy, a szczegolnie pałacu, który posiada tajemnicze ukryte pokoje, czy mroczne lochy. Chociaż same opisy wrzosowisk, jeziora oraz samej Szkocji, również zachęcają czytelnika do brnięcia dalej.
Opowieść czyta się lekko i dosyć szybko, ale nie jest to krótka książka, jest to obszerna historia, z zawiłymi fragmentami. Dzięki dużym literą książkę czyta się z przyjemnością.

Upiorne andrzejki
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Upiorne andrzejki

Książka z serii "Już czytam!" to połączenie zabawnej historii i wspaniałych ilustracji, które sprawią, że dzieci pokochają ją od pierwszego czytania! Opowieść...

Kroniki Archeo. Dom Fauna
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Kroniki Archeo. Dom Fauna

Niesamowite zbiegi okoliczności ponownie połączą rodziny Ostrowskich i Gardnerów w niecodziennej przygodzie. Zwiedzając Włochy, dzieci trafiają...