Zakon

Powieść nominowana do tytułu „Polskiej książki roku 2017” w niezależnym konkursie literackim „Brakująca Litera”.

Kto rządzi krajem? Rząd? Premier? Prezydent? A jeśli ktoś bez twojej wiedzy steruje tym, na kogo oddasz swój głos w wyborach? Czy gdyby się okazało, że nad Rządem, Premierem, Prezydentem jest władza wieczna i absolutna, której nikt nie może zagrozić, uwierzyłbyś?
Władza pozostająca w ukryciu tworzy fasadowy Rząd i opozycję dowolnie nimi sterując, jednocześnie dając społeczeństwu złudzenie decyzyjności. To ona decyduje o wszystkim i nigdy nie zostanie obalona, bo szary obywatel nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia.
„Zakon” to powieść, która z „lotu ptaka” przedstawia wydarzenia, które wstrząsnęły i oburzyły Polaków w XXI wieku. Czy katastrofa w Smoleńsku, „taśmy prawdy”, seryjne samobójstwa polityków mają wspólny mianownik?
Ciemna strona działalności służb specjalnych. Zakulisowe sprawowanie władzy. Czasem fikcja otwiera oczy na prawdę.

Informacje dodatkowe o Zakon:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2017-07-13

Kup książkę Zakon

Zakon - opinie o książce

Po przeczytaniu znakomitego „Zwierza” poczułam palącą potrzebę przeczytania poprzedniej powieści Autora. Choć od razu po przeczytaniu opisu wiedziałam, że to nie moja bajka, wszak to sensacja z dużą dozą polityki, postanowiłam mimo to sięgnąć po „Zakon”.

Podobnie jak „Zwierz” nie jest to historia dla ludzi o słabych nerwach i wrażliwym żołądku – mnóstwo drastycznych i niezwykle plastycznych opisów nie każdemu się spodoba.

Autor nawiązuje do wielu współczesnych wydarzeń (katastrofa smoleńska, taśmy prawdy, słynne ‘ośmiorniczki’), by snuć wizję państwa (a właściwie świata), którym rządzi tajemniczy „Zakon”, wszechobecni agenci i służby, a prezydenci i rządy są tylko fikcją i nie mają żadnej mocy.

Nie jestem znawczynią ani fanką gatunku, mimo to jednak „Zakon” mnie zaskoczył, a sama historia zainteresowała na tyle, by przeczytać ją praktycznie ‘na raz’.

Z niecierpliwością czekam na kolejną powieść Autora!

Nielat
Piotr Kościelny0
Okładka ksiązki - Nielat

Kolejna znakomita powieść Piotra Kościelnego, która pozostanie z wami jeszcze długo po lekturze. Wrocław, lata dziewięćdziesiąte. Szara rzeczywistość...

Skóra
Piotr Kościelny0
Okładka ksiązki - Skóra

„Przeszli do następnej sali. Spod ich stóp zaczęły uciekać szczury. Do smrodu, który wypełniał budynek, doszły jeszcze piski gryzoni...